NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Čítali pastiersky list na začiatku Pôstneho obdobia

Čítali pastiersky list na začiatku Pôstneho obdobia

|

V nedeľu 17. februára čítali kňazi Trnavskej arcidiecézy na svätých omšiach pastiersky list apoštolského administrátora Jána Oroscha k Pôstnemu obdobiu, ktoré prežívame v Roku viery vyhlásenom Svätým Otcom Benediktom XVI. Viac »


ROK VIERY: Buzalkova Trnava po tretí krát

ROK VIERY: Buzalkova Trnava po tretí krát

|

Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa uskutočnilo v Seredi vyhodnotenie 3. ročníka súťaže Buzalkova Trnava. Súťaže sa zúčastnili deti, žiaci, študenti i nepedagogickí pracovníci cirkevných škôl pôsobiacich na území Trnavskej arcidiecézy. Viac »Trojkráľová koleda na Arcibiskupskom úrade

Trojkráľová koleda na Arcibiskupskom úrade

|

V pondelok 7. januára dopoludnia požehnal počas trojkráľovej koledy trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch jednotlivé kancelárie a ďalšie priestory Arcibiskupského úradu. Počas požehnávania zneli chodbami arcibiskupského paláca mnohé krásne vianočné koledy v podaní školských sestier de Notre Dame a členov kúrie. Viac »


Betlehemská hviezda nás vedie k novonarodenému Kráľovi

Betlehemská hviezda nás vedie k novonarodenému Kráľovi

|

V nedeľu 6. januára posvätili pri svätých omšiach vodu, ktorou sa pri trojkráľovom koledovaní požehnávajú príbytky. Svätú omšu na poludnie celebroval vo veriacimi naplnenej Katedrále svätého Jána Krstiteľa trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch. Spolu s ním koncelebrovali kňazi arcidiecéznej kúrie. Viac »


NOVINKY