Archív


Sedem kľúčových zásad kardinála Dolana pre synodálny proces

Sedem kľúčových zásad kardinála Dolana pre synodálny proces

|

USA 21. októbra 2021 - Na potrebu dodržiavať nemenné princípy v synodálnom procese, ktorý sa začal minulú nedeľu, upozornil arcibiskup New Yorku, kardinál Timothy Dolan. Arcibiskup americkej metropoly poukázal na to, že pápež František chce, aby sme sa k nemu „pripojili v modlitbe, počúvaní, rozlišovaní, skúmaní seba samého a spoločenstva Cirkvi, aby sme zistili, či sme skutočne na ceste, ktorú Viac »
V Trnave pokračujú pravidelné stretnutia kresťanských zdravotníkov

V Trnave pokračujú pravidelné stretnutia kresťanských zdravotníkov

|

TRNAVA 19. októbra 2021 - V Trnave pokračujú pravidelné stretnutia kresťanských zdravotníkov. Najbližšie bude v stredu 20. októbra 2021. Podujatie sa začne svätou omšou v nemocničnej Kaplnke povýšenia Svätého kríža (o 16:00) a pokračovať bude prednáškou a stretnutím s nemocničným kaplánom Máriom Račkom (o 16:45). V kaplnke platia opatrenia v režime "základ". Viac »V nedeľu otvoria synodálny proces aj v slovenských diecézach

V nedeľu otvoria synodálny proces aj v slovenských diecézach

|

TRNAVA/BRATISLAVA 16. októbra 2021 - Svätý Otec František 10. októbra 2021 v Ríme otvoril synodálnu cestu pod názvom „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“ a pozýva všetky partikulárne cirkvi, aby sa vydali na túto synodálnu cestu v celej Cirkvi od 17. októbra 2021. Viac »


V kostoloch zaznie pozvanie biskupov pre ľudí k synodálnemu procesu

V kostoloch zaznie pozvanie biskupov pre ľudí k synodálnemu procesu

|

BRATISLAVA 15. októbra 2021 - Na pozvanie pápeža Františka sa aj Cirkev na Slovensku vydala na cestu synodálneho kráčania. Najbližšiu nedeľu 17. októbra sa v jednotlivých diecézach a eparchiách otvorí prvá fáza synody na tému „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, spoluúčasť a misia“. Pri tejto príležitosti si veriaci v kostoloch vypočujú pozvanie biskupov Slovenska. Prinášame ho v plnom znení. Viac »Vyšiel nový misál v slovenčine, k dispozícii je v Spolku sv. Vojtecha

Vyšiel nový misál v slovenčine, k dispozícii je v Spolku sv. Vojtecha

|

BRATISLAVA 11. októbra 2021 - Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska vyšiel v slovenčine nový Rímsky misál podľa tretieho typického latinského vydania. Obsahuje texty a rubriky na slávenie svätej omše v rímskom obrade západnej Cirkvi. Do nového vydania boli zahrnuté texty spomienok svätých promulgované dekrétmi Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY