ArchívV Nimnici sa konalo V. stretnutie biskupov s laikmi a zasvätenými

V Nimnici sa konalo V. stretnutie biskupov s laikmi a zasvätenými

|

NIMNICA 22. februára 2020 - Mládež - sebaprijatie - sebadarovanie. To bola hlavná téma dvojdňového stretnutia, ktoré sa konalo od piatku do soboty v Kúpeľoch Nimnica (21. a 22. februára 2020). Viacerí biskupi, delegáti z diecéz/eparchií, cirkevných inštitúcii, spoločenstiev, spolkov, združení a hnutí, zástupcovia reholí, zasvätené osoby i angažovaní laici sa zamýšľali nad pastoráciou mládeže. Viac »Veriaci sa stretnú v Poprade na podujatí Ruženec za Slovensko

Veriaci sa stretnú v Poprade na podujatí Ruženec za Slovensko

|

TRNAVA 20. februára 2020 - Slovenský dohovor za rodinu pozýva veriacich a všetkých ľudí dobrej vôle na modlitbové stretnutie Ruženec za Slovensko a Posolstvo z Medžugoria v Poprade. Možnosť vstupu na podujatie pre registrovaných účastníkov je v nedeľu 23. februára od 11.30 hod. Viac »


Už zajtra sa začína V. stretnutie biskupov s laikmi v Nimnici

Už zajtra sa začína V. stretnutie biskupov s laikmi v Nimnici

|

TRNAVA 20. februára 2020 - Biskupi, predstavitelia jednotlivých diecéz a inštitúcii, spoločenstiev a hnutí, zasvätené osoby a aktívni laici sa stretnú už tento piatok a sobotu 21. a 22. februára 2020 v Nimnici, aby spolu diskutovali o výzvach, ktoré čakajú Katolícku cirkev na Slovensku počas roku 2020. Zároveň upriamia pozornosť nielen na náboženský, ale aj spoločenský kontext chystaných podujatí, Viac »


Jezuita Martin Benko sa stal v sobotu diakonom

Jezuita Martin Benko sa stal v sobotu diakonom

|

TRNAVA 18. februára 2020 - Spoločnosť Ježišova na Slovensku prežíva v týchto dňoch veľkú radosť. Martin Benko SJ prijal v sobotu 15. februára diakonskú vysviacku v Kostole Najsvätejšej Trojice v Trnave z rúk vladyku Milana Lacha SJ, biskupa gréckokatolíckej eparchie Parma v štáte Ohio v USA. Viac »


Trnavský arcibiskup pozýva k modlitbe pred voľbami 2020 do NRSR

Trnavský arcibiskup pozýva k modlitbe pred voľbami 2020 do NRSR

|

TRNAVA 11. februára 2020 - Dnes, na spomienku Lurdskej Panny Márie, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch pozýva všetkých veriacich a ľudí dobrej vôle k spoločnej modlitbe za prezidentku Slovenskej republiky, aby povedala jasné "nie" Istanbulskej dohode. Takto kiež chráni krajinu, ktorej je hlavou, pred lžou obliekajúcou si rúcho pravdy, aby oklamala ľudí. Zároveň pozýva i k modlitbe pred Viac »
SPRÁVY

 

NOVINKY