NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Trnave zasadala jedna z Rád KBS

V Trnave zasadala jedna z Rád KBS

|

Dnes sa na Arcibiskupskom úrade v Trnave zišli členovia Rady Konferencie biskupov Slovenska pre migrantov, utečencov a pútnikov na svojom pravidelnom stretnutí. Viac »


Nezvyčajný Kňazský deň

Nezvyčajný Kňazský deň

|

Dnes dopoludnia sa kňazi Trnavskej arcidiecézy stretli na Kňazskom dni. Z Trnavy si odniesli množstvo informácii, ktoré majú pomôcť k hlbšiemu prežívaniu prebiehajúceho Roka viery v ich farnostiach. Viac »


Kapláni na formačnom stretnutí

Kapláni na formačnom stretnutí

|

Včera (26.11.2012) sa na Arcibiskupskom úrade stretli kapláni Trnavskej arcidiecézy na ďalšom z formačných stretnutí. Arcidiecéza má v súčasnosti 18 kaplánov. Viac »


Dojmy z Trnavskej novény 2012

Dojmy z Trnavskej novény 2012

|

Na tejto stránke uverejňujeme Vaše dojmy z už ukončenej tohoročnej Trnavskej novény , ktoré nám posielate a delíte sa s nimi. Viac »


Trnavská novéna 2012 ukončená

Trnavská novéna 2012 ukončená

|

Včera večer, na spomienku Obetovania Panny Márie (21.11.2012), zakončili biskupi a kňazi spolu s množstvom pútnikov, ktorí sa na túto udalosť zhromaždili v „malom Ríme“, novénu k Trnavskej Panne Márii. Počas deviatich dní veriaci Trnavy, a vďaka katolíckym masovokomunikačným prostriedkom i celého Slovenska, premýšľali nad myšlienkou Svätého Otca Benedikta XVI. z jeho apoštolského listu Porta fidei Viac »


Kardinál Erdö putoval k Trnavskej Panne Márii

Kardinál Erdö putoval k Trnavskej Panne Márii

|

Maďarsky hovoriaci veriaci Trnavskej arcidiecézy a iných častí Slovenska sa dnes napoludnie zúčastnili tradičnej púte k Panne Márii v rámci Trnavskej novény 2012. Hlavným celebrantom svätej omše bol arcibiskup Ostrihomsko-budapeštianskej arcidiecézy a prímas Maďarska kardinál Péter Erdö. Spolu s ním koncelebrovali Mons. Ján Orosch, trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" a viacerí kňazi z Viac »
Škôlkari prijali otca biskupa

Škôlkari prijali otca biskupa

|

Dnes dopoludnia zavítal trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch medzi škôlkarov Materskej školy sv. Alžbety v Trnave - Kopánke, aby požehnal zrekonštruované priestory, ktoré užívajú pre svoju osobnostnú formáciu. Viac »


Odišiel do domu Otca...

|

"Týmto Vám oznamujeme, že 13. októbra 2012 vo veku 90 rokov tragicky zahynul kňaz Dr. Tivadar Vida, ktorý pochádzal zo Slovenska." Viac »


NOVINKY