NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

ROK VIERY: Buzalkova Trnava po tretí krát

ROK VIERY: Buzalkova Trnava po tretí krát

|

Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa uskutočnilo v Seredi vyhodnotenie 3. ročníka súťaže Buzalkova Trnava. Súťaže sa zúčastnili deti, žiaci, študenti i nepedagogickí pracovníci cirkevných škôl pôsobiacich na území Trnavskej arcidiecézy. Viac »Trojkráľová koleda na Arcibiskupskom úrade

Trojkráľová koleda na Arcibiskupskom úrade

|

V pondelok 7. januára dopoludnia požehnal počas trojkráľovej koledy trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch jednotlivé kancelárie a ďalšie priestory Arcibiskupského úradu. Počas požehnávania zneli chodbami arcibiskupského paláca mnohé krásne vianočné koledy v podaní školských sestier de Notre Dame a členov kúrie. Viac »


Betlehemská hviezda nás vedie k novonarodenému Kráľovi

Betlehemská hviezda nás vedie k novonarodenému Kráľovi

|

V nedeľu 6. januára posvätili pri svätých omšiach vodu, ktorou sa pri trojkráľovom koledovaní požehnávajú príbytky. Svätú omšu na poludnie celebroval vo veriacimi naplnenej Katedrále svätého Jána Krstiteľa trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch. Spolu s ním koncelebrovali kňazi arcidiecéznej kúrie. Viac »


Poďakovať sa - to patrí k ľudskej podstate

Poďakovať sa - to patrí k ľudskej podstate

|

V pondelok 31. decembra v popoludňajších hodinách sa veriaci z Trnavy zišli spoločne so svojím biskupom - apoštolským administrátorom „sede vacante" Mons. Jánom Oroschom v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, aby sa poďakovali Pánu Bohu za končiaci sa občiansky rok 2012. Viac »


Pokorná Láska prišla na svet

Pokorná Láska prišla na svet

|

Veriaci na čele s primátorom Trnavy sa v noci z pondelka na utorok, z 24. na 25. decembra, zišli v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, aby oslávili narodenie Božieho Syna polnočnou svätou omšou, ktorá bola prenášaná v priamom prenose Rozhlasom a televíziou Slovenska do slovenských domácností. Hlavným celebrantom svätej omše bol biskup Ján Orosch, apoštolský administrátor „sede vacante“ Viac »


NOVINKY