ArchívAktualizácia: sväté omše bude možné sláviť v počte 6 osôb vrátane kňaza

Aktualizácia: sväté omše bude možné sláviť v počte 6 osôb vrátane kňaza

|

BRATISLAVA 14. októbra 2020 - Úrad verejného zdravotníctva vydal v stredu 14. októbra večer konečnú verziu opatrení, ktoré budú záväzné od štvrtka 15. októbra 2020. Z dokumentu vyplýva, že hromadné podujatia napokon nebudú zakázané úplne: bude možné ich konať so zásadným obmedzením, teda maximálne do 6 osôb. Viac »


Z Arcibiskupského úradu opäť každý deň svätá omša naživo

Z Arcibiskupského úradu opäť každý deň svätá omša naživo

|

TRNAVA 14. októbra 2020 - Vzhľadom na skutočnosť, že od 15. októbra až do odvolania bude na Slovensku platiť všeobecný zákaz verejných podujatí, ktorý sa týka aj bohoslužieb, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch opäť rozhodol o pravidelnom vysielaní svätej omše z Arcibiskupského úradu v Trnave. Každý deň až do odvolania sa budete môcť zúčastniť na svätej omši naživo od 11:00 h cez webovú stránku Viac »


Biskupi posielajú inštrukcie kňazom ohľadom plošného zákazu bohoslužieb

Biskupi posielajú inštrukcie kňazom ohľadom plošného zákazu bohoslužieb

|

BRATISLAVA 14. októbra 2020 - Vo štvrtok 15. októbra vstupuje do platnosti zákaz verejného slávenia bohoslužieb, Tlačová kancelária KBS položila v tejto súvislosti hovorcovi KBS Martinovi Kramarovi otázku, čo táto skutočnosť bude znamenať a ako sa na ňu majú slovenskí kňazi a veriaci pripraviť. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení: Viac »Pre sväté omše až do stredy platia tie isté pravidlá ako doteraz

Pre sväté omše až do stredy platia tie isté pravidlá ako doteraz

|

BRATISLAVA 12. októbra 2020 - Ako majú prebiehať sväté omše od utorka, kedy začne na Slovensku platiť zákaz zhromažďovania skupín nad 6 osôb? Vzťahuje sa toto pravidlo aj na bohoslužby? Aj tieto otázky prišli do redakcie TK KBS, prinášame odpoveď hovorcu KBS Martina Kramaru. Viac »V Assisi blahorečili Carla Acutisa: „Eucharistia - moja diaľnica do neba“

V Assisi blahorečili Carla Acutisa: „Eucharistia - moja diaľnica do neba“

|

ASSISI (Taliansko) 12. októbra 2020 - V sobotu v Bazilike sv. Františka v Assisi vyhlásili za blahoslaveného Carla Acutisa, 15-ročného Taliana, ktorý zomrel na leukémiu v roku 2006. Carlo svoj výnimočný talent v oblasti informatiky využíval na evanjelizáciu. Osobitnú úctu mal k Eucharistii, nazýval ju svojou „autostrádou do neba“. Viac »


V Trnave si pripomenuli 14. výročie narodenia biskupa Hnilicu pre nebo

V Trnave si pripomenuli 14. výročie narodenia biskupa Hnilicu pre nebo

|

TRNAVA 11. októbra 2020 - V trnavskej katedrále si veriaci vo štvrtok 8. októbra spomienkovou svätou omšou pripomenuli 14. výročie odchodu biskupa Mons. Pavla M. Hnilicu SJ do domu Nebeského Otca. Svätej omši predsedal administrátor Košickej eparchie sede plena, vladyka Cyril Vasiľ. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY