NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Svätého dona Bosca privítali v srdci arcidiecézy

Svätého dona Bosca privítali v srdci arcidiecézy

|

Vo štvrtok 25. apríla dopoludnia privítali kňazi na čele s provinciálom saleziánov P. Karolom Maníkom, SDB a veriaci z rôznych kútov Trnavskej arcidiecézy relikvie sv. Jána Bosca pred portálom trnavského katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa. Viac »Do Majcichova priniesli svedectvo o Dobrom pastierovi

Do Majcichova priniesli svedectvo o Dobrom pastierovi

|

V nedeľu 21. apríla slávila Katolícka cirkev 4. veľkonočnú nedeľu, ktorá sa nazýva aj Nedeľou Dobrého pastiera. V tento deň sa veriaci zvlášť modlia za povolania do kňazského stavu, ale i iným spôsobom podporujú povolania a inštitúcie, ktoré sa starajú o ich rast. Bohoslovci Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave zavítali v rámci Trnavskej arcidiecézy do farnosti Majcichov, aby tam Viac »
Don Bosco v Trnave (aktualizované 23.04.2013)

Don Bosco v Trnave (aktualizované 23.04.2013)

|

Relikvie svätého Jána Bosca budú putovať od 11. do 30. apríla 2013 po Slovensku. Toto putovanie sa uskutočňuje v rámci príprav na 200. výročie jeho narodenia (1815-2015). Relikvie dona Bosca si budú môcť uctiť i obyvatelia Trnavy a širokého okolia v dňoch od 25. do 27. apríla. Viac »
Apoštolský nuncius slávil omšu svätenia olejov v Trnave

Apoštolský nuncius slávil omšu svätenia olejov v Trnave

|

Na Zelený štvrtok dopoludnia slávili omšu svätenia olejov v trnavskom katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Vo veriacimi preplnenej katedrále bol hlavným celebrantom svätej omše arcibiskup Mario Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku. Spolu s ním koncelebrovali biskup Ján Orosch, apoštolský administrátor "sede vacante", emeriti - arcibiskup Ján Sokol a biskup Dominik Tóth, kňazi biskupskej Viac »


Noc kostolov 2013

Noc kostolov 2013

|

Pastoračné podujatie "Noc kostolov 2013" sa blíži. Bude sa konať 24. mája. V netradičnom čase od 18.00 do 24.00 hodiny sa otvoria viaceré kostoly Trnavskej arcidiecézy pre širokú verejnosť... Arcibiskupský úrad zverejnil k tomuto blížiacemu sa podujatiu list, ktorý Vám na tomto mieste prinášame v plnom znení. Viac »


NOVINKY