NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Diakonská vysviacka v Komárne

Diakonská vysviacka v Komárne

|

KOMÁRNO - V nedeľu 7. júla prijali vo farskom kostole v Komárne posvätný rád diakonátu Peter Nagy a Erich Gábor Jelencsics z rúk apoštolského administrátora "sede vacante" Jána Oroscha. Komárno takúto udalosť zaznamenalo po prvýkrát v histórii. Viac »


Deň otvorených dverí na Katarínke

Deň otvorených dverí na Katarínke

|

DECHTICE 5. júla – Na Katarínke sa počas sviatku sv. Cyrila a Metoda konal tradičný Deň otvorených dverí. V poradí už dvanásty ročník sa niesol v duchu radostnej detskej atmosféry, sprevádzaním po ruinách kostola, organizovaním dvanástich cechov a dielní pre deti aj dospelých, či podávaním guláša. Svätú omšu celebroval františkán Felix Maria z Bratislavy, koncelebroval Mário Bosý. Prítomný bol Viac »


Pozvanie na Deň otvorených dverí na Katarínke

Pozvanie na Deň otvorených dverí na Katarínke

|

Každým rokom pozývajú dobrovoľníci projektu Katarínka na návštevu kostola a kláštora sv. Kataríny. Pravidelné podujatie je organizované na sviatok svätých Cyrila a Metoda a jeho posolstvom je pozvať ľudí všetkých vekových skupín, z okolia aj ďaleka, za bohatým programom a oddychom v prírode. Viac »


Trnavská arcidiecéza oslávila svojho patróna

Trnavská arcidiecéza oslávila svojho patróna

|

V pondelok 24. júna dopoludnia oslávili veriaci Trnavskej arcidiecézy spolu s apoštolským administrátorom "sede vacante" Jánom Oroschom, emeritným arcibiskupom a kňazmi slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa, ktorý je patrónom arcidiecézy a jeho meno nosí aj matka všetkých kostolov v diecéze - katedrálny chrám. Viac »
Kňazská a diakonská vysviacka aj v Trnave

Kňazská a diakonská vysviacka aj v Trnave

|

V sobotu 15. júna popoludní udelil Mons. Ján Orosch, apoštolský administrátor "sede vacante" diakonské a kňazské svätenie dvom kandidátom v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Za kňaza vysvätil diakona Milana Cehlárika zo Serede a za diakona bohoslovca Tibora Fehéra z Dunajskej Stredy. Viac »Trnava zažila gospelový víkend

Trnava zažila gospelový víkend

|

Viac ako 8 tisíc ľudí zmenilo počas víkendu 7. - 9. júna Trojičné námestie v Trnave na najväčší gospelový "stage" v strednej a východnej Európe. Na pódiu Festivalu Lumen 2013 sa vystriedalo 11 interpretov zo Slovenska, Nemecka, Veľkej Británie, Austrálie a Talianska. "Chceli sme ukázať, že gospelová hudba nie je to, čo ľudia poznajú z kostolov. Je to moderná hudba, taká, akú napríklad počujete aj Viac »


V Piešťanoch prijali sviatosť birmovania vo dvoch farnostiach

V Piešťanoch prijali sviatosť birmovania vo dvoch farnostiach

|

V sobotu 8. júna dopoludnia udelili sviatosť birmovania v oboch farnostiach kúpeľného mesta Piešťany súčasne. V kostole sv. Štefana, uhorského kráľa birmoval Mons. Ján Orosch, apoštolský administrátor "sede vacante" a v kostole sv. Cyrila a Metoda biskupský vikár Róbert Kiss. Viac »


NOVINKY