NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívTrojkráľová koleda na Arcibiskupskom úrade

Trojkráľová koleda na Arcibiskupskom úrade

|

V pondelok 7. januára dopoludnia požehnal počas trojkráľovej koledy trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch jednotlivé kancelárie a ďalšie priestory Arcibiskupského úradu. Počas požehnávania zneli chodbami arcibiskupského paláca mnohé krásne vianočné koledy v podaní školských sestier de Notre Dame a členov kúrie. Viac »


Betlehemská hviezda nás vedie k novonarodenému Kráľovi

Betlehemská hviezda nás vedie k novonarodenému Kráľovi

|

V nedeľu 6. januára posvätili pri svätých omšiach vodu, ktorou sa pri trojkráľovom koledovaní požehnávajú príbytky. Svätú omšu na poludnie celebroval vo veriacimi naplnenej Katedrále svätého Jána Krstiteľa trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch. Spolu s ním koncelebrovali kňazi arcidiecéznej kúrie. Viac »


Poďakovať sa - to patrí k ľudskej podstate

Poďakovať sa - to patrí k ľudskej podstate

|

V pondelok 31. decembra v popoludňajších hodinách sa veriaci z Trnavy zišli spoločne so svojím biskupom - apoštolským administrátorom „sede vacante" Mons. Jánom Oroschom v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, aby sa poďakovali Pánu Bohu za končiaci sa občiansky rok 2012. Viac »


Pokorná Láska prišla na svet

Pokorná Láska prišla na svet

|

Veriaci na čele s primátorom Trnavy sa v noci z pondelka na utorok, z 24. na 25. decembra, zišli v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, aby oslávili narodenie Božieho Syna polnočnou svätou omšou, ktorá bola prenášaná v priamom prenose Rozhlasom a televíziou Slovenska do slovenských domácností. Hlavným celebrantom svätej omše bol biskup Ján Orosch, apoštolský administrátor „sede vacante“ Viac »
Svätý Mikuláš na Arcibiskupskom úrade

Svätý Mikuláš na Arcibiskupskom úrade

|

V nedeľu 9. decembra v popoludňajších hodinách prišiel na Arcibiskupský úrad svätý Mikuláš. Mladí zo spoločenstva "Katedrálnici" pripravili v priestoroch jedálne v srdci arcidiecézy program pre deti na tému „Ako kráčať po ceste adventom so sv. Jánom Krstiteľom?". Viac »


Biskupi na "štedrej večeri" v kňazskom seminári

Biskupi na "štedrej večeri" v kňazskom seminári

|

Trnavský apoštolský administrátor Mons. Ján Orosch so sprievodom zavítal v stredu 12. decembra vo večerných hodinách do Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave, aby sa zúčastnil na vianočnom večierku s kandidátmi kňazstva za Bratislavskú a Trnavskú arcidiecézu, pretože o pár hodín odchádzajú na duchovné cvičenia pred Vianocami. Viac »


NOVINKY