NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívApoštolský nuncius slávil omšu svätenia olejov v Trnave

Apoštolský nuncius slávil omšu svätenia olejov v Trnave

|

Na Zelený štvrtok dopoludnia slávili omšu svätenia olejov v trnavskom katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Vo veriacimi preplnenej katedrále bol hlavným celebrantom svätej omše arcibiskup Mario Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku. Spolu s ním koncelebrovali biskup Ján Orosch, apoštolský administrátor "sede vacante", emeriti - arcibiskup Ján Sokol a biskup Dominik Tóth, kňazi biskupskej Viac »


Noc kostolov 2013

Noc kostolov 2013

|

Pastoračné podujatie "Noc kostolov 2013" sa blíži. Bude sa konať 24. mája. V netradičnom čase od 18.00 do 24.00 hodiny sa otvoria viaceré kostoly Trnavskej arcidiecézy pre širokú verejnosť... Arcibiskupský úrad zverejnil k tomuto blížiacemu sa podujatiu list, ktorý Vám na tomto mieste prinášame v plnom znení. Viac »
Biskup Dominik Tóth čestným občanom mesta Trnava

Biskup Dominik Tóth čestným občanom mesta Trnava

|

V nedeľu 3. marca popoludní udelili na slávnostnom zasadnutí trnavského Mestského zastupiteľstva v sále Arcibiskupského úradu Marianum čestné občianstvo mesta Trnava titulárnemu biskupovi ubabskému, Mons. Dominikovi Tóthovi. Viac »


Sväté omše "Za vyvolenie pápeža"

Sväté omše "Za vyvolenie pápeža"

|

V piatok 1. marca vydal Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante" dekrét, ktorým povoľuje kňazom pôsobiacim na území Trnavskej arcidiecézy, aby mohli pri slávení svätých omší vo feriálne dni použiť omšový formulár "Za vyvolenie pápeža". Viac »


Vrátil sa do domu Otca

Vrátil sa do domu Otca

|

V piatok 1. marca v nočných hodinách si Pán povolal k sebe do Večnosti svojho služobníka P. Jána Kadleca zo Spoločnosti Ježišovej, ktorý pôsobil ako výpomocný duchovný v Kaplnke sedembolestnej Panny Márie vo farnosti Piešťany - svätého Cyrila a Metoda. Viac »NOVINKY