NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívSlávnostnou procesiou vyvrcholila tohtoročná Trnavská novéna

Slávnostnou procesiou vyvrcholila tohtoročná Trnavská novéna

|

TRNAVA 20. novembra 2023 - Slávnostnou svätou omšou v nedeľu 19. novembra predpoludním v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave a následnou procesiou veriacich s milostivým obrazom Panny Márie Trnavskej ulicami mesta vyvrcholil osemdesiaty deväťdňový sviatok s názvom Trnavská novéna, ktorý sa každoročne tradične koná od 13. novembra do 21. novembra. Procesiu s milostivým obrazom Trnavskej Madony tento rok Viac »
V Piešťanoch otvorili výstavu fotografií Ján Pavol II. a Slovensko

V Piešťanoch otvorili výstavu fotografií Ján Pavol II. a Slovensko

|

PIEŠŤANY 18. novembra 2023 - Vo štvrtok 16. novembra otvorili vernisážou vo farskom Kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch výstavu fotografií o vzťahu pápeža sv. Jána Pavla II. k Slovensku. Výstava fotografií „Ján Pavol II. a Slovensko“ má pripomenúť návštevníkom 20. výročie poslednej návštevy svätého pápeža na Slovensku, kedy navštívil aj Trnavu a Trnavskú arcidiecézu. Vznikla pri príležitosti Viac »


Poľský veľvyslanec na Slovensku navštívil trnavského arcibiskupa

Poľský veľvyslanec na Slovensku navštívil trnavského arcibiskupa

|

TRNAVA 17. novembra 2023 - Vo štvrtok 16. novembra navštívil územie Trnavskej arcidiecézy mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Poľskej republiky, pán Maciej Ruczaj, ktorý v týchto dňoch začína svoju misiu na Slovensku. Počas návštevy Trnavy si uctil pamiatku Andreja Žarnova, bol prijatý na audiencii u trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha a nakoniec zavítal aj do Piešťan, kde vernisážou Viac »


Homília apoštolského nuncia Mons. Nicolu Girasoliho na Trnavskej novéne 2023

Homília apoštolského nuncia Mons. Nicolu Girasoliho na Trnavskej novéne 2023

|

TRNAVA 15. novembra 2023 - V pondelok 13. novembra sa Mons. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku, prihovoril veriacim v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave v homílii. Stalo sa tak pri príležitosti otvorenia osemdesiatej Trnavskej novény, ktorá je tematicky spätá s listom Svätého Otca Františka, napísaným k 400. výročiu smrti sv. Františka Saleského. Homíliu apoštolského nuncia vám prinášame Viac »
NOVINKY

Program Amoris pre manželov aj v Trnave

TRNAVA 8. decembra 2022 - Formačný program pre manželov, inšpirovaný exhortáciou Svätého Otca Františka Amoris laetitia, znovu ponúka manželom priestor na komunikáciu a rast aj v Trnave. Viac »