NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Začína sa zbierka na podporu Národného pochodu za život

Začína sa zbierka na podporu Národného pochodu za život

|

BRATISLAVA 13. decembra 2018 - Verejnú zbierku na podporu Národného pochodu za život vyhlásila nezisková organizácia Kanet. Povolilo ju Ministerstvo vnútra SR. Získanú finančnú podporu chce organizácia použiť na aktivity spojené s prípravou a realizáciou pochodu, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave. Viac »Trnavská arcidiecéza má opäť novokňaza

Trnavská arcidiecéza má opäť novokňaza

|

ŠAĽA 7. decembra 2018 - V sobotu 1. decembra trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vysvätil za kňaza diakona Dávida Mészárosa v rámci pontifikálej svätej omše vo farskom Kostole sv. Margity Antiochijskej v Šali. Viac »


Kolegom, ktorých sa dotkol pastiersky list

Kolegom, ktorých sa dotkol pastiersky list

|

BRATISLAVA 4. decembra 2018 - „Je čas, aby moji kňazskí kolegovia, ktorí podporujú konšpiračné stránky, začali robiť pokánie,“ píše Ján Krupa, farár gréckokatolíkov v Banskej Bystrici, ktorý popritom pracuje ako náboženský redaktor Rádia LUMEN. Tiež píše a prekladá o cirkevných otcoch, východných cirkvách a islame pre časopisy Impulz, Slovo a Verba Theologica. Jeho komentár na skutočnosť, že Viac »
Zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy František Očenáš

Zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy František Očenáš

|

NITRA 1. decembra 2018 - Dnes v dopoludňajších hodinách si Pán života a smrti povolal do Večnosti svojho služobníka - kňaza Františka Očenáša. Zomrel, zaopatrený svätými sviatosťami, v 81. roku života a v 58. roku kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčia v stredu 5. decembra 2018 na pohrebnej svätej omši o 10:30 h vo filiálnom Kostole sv. Pia X. v Kuzmiciach (farnosť Jacovce) v okrese Topoľčany, Viac »

SPRÁVY

 

NOVINKY