NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Na slávnosť sv. Petra a Pavla boli vysviacky vo Veľkej Mači

Na slávnosť sv. Petra a Pavla boli vysviacky vo Veľkej Mači

|

VEĽKÁ MAČA 3. júla 2019 - V sobotu 29. júna, na slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vysvätil vo farskom Kostole mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa vo Veľkej Mači jedného kňaza a štyroch diakonov pre pastoračnú službu v Trnavskej arcidiecéze. Viac »


Deň rodiny oslavovali aj v Piešťanoch - neprekazil to ani dážď

Deň rodiny oslavovali aj v Piešťanoch - neprekazil to ani dážď

|

PIEŠŤANY 2. júla 2019 - Centrum pomoci pre rodinu sa už desiaty krát zapojilo do organizovania Dňa rodiny. Pripojilo sa k spoločnej snahe dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti a podporiť hlavné motto tohtoročných osláv Dňa rodiny: „V obci i meste rodina na prvom mieste“. Deň rodiny sa uskutočnil v Trnave po 10. krát v nedeľu 26. mája v areáli u jezuitov a v Piešťanoch prvý raz v Viac »


Veriaci zo Svätého Petra v Hlohovci oslávili svojho patróna

Veriaci zo Svätého Petra v Hlohovci oslávili svojho patróna

|

HLOHOVEC 1. júla 2019 - V nedeľu 30. júna sa konala slávnostná svätá omša na štadióne v mestskej časti Svätý Peter, ktorá patrí do farnosti Hlohovec. Hlavným celebrantom bol páter Damián Debnár OFM, ktorý meral cestu až z Prešova, aby sa stretol z jeho „farníkmi“ z Petra, pretože vo farnosti Hlohovec pôsobil takmer desať rokov. Viac »


V katedrále otvorili Výstavu veľkoformátových fotografií

V katedrále otvorili Výstavu veľkoformátových fotografií

|

TRNAVA 1. júla 2019 - V sobotu 29. júna, na slávnosť sv. Petra a Pavla, sa v podvečerných hodinách konala v Katedrále sv. Jána Krstiteľa slávnostná vernisáž Výstavy veľkoformátových fotografií, ktorú v spolupráci s Trnavskou arcidiecézou a ďalšími partnermi pripravil spolok «Človek a viera». Viac »


Arcibiskup sa zúčastnil na oslavách ruténskej eparchie Parma

Arcibiskup sa zúčastnil na oslavách ruténskej eparchie Parma

|

PARMA (USA) 26. júna 2019 - Ruténska eparchia Parma v americkom Ohiu, ktorej eparchom je slovenský jezuita Milan Lach, oslávila 50. jubileum svojej existencie. Oslavy sa konali od piatka do nedele 21. - 23. júna za účasti prefekta Kongregácie pre východné cirkvi kardinála Sandriho a viacerých eparchov východných katolíckych cirkví i latinských biskupov. Súčasne oslávila povýšenie na metropolitný Viac »Trnavčania dnes v uliciach mesta oslávili sviatok Božieho tela

Trnavčania dnes v uliciach mesta oslávili sviatok Božieho tela

|

TRNAVA 23. júna 2019 - Z poverenia trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha celebroval emeritný arcibiskup Mons. Ján Sokol dnes predpoludním v Katedrále sv. Jána Krstiteľa slávnostnú svätú omšu na oslavu sviatku Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, ktorý sa ľudovo nazýva sviatkom Božieho tela. Po svätej omši nasledovala tradičná procesia spojená s touto slávnosťou. Viac »Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

|

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Valným zhromaždením OSN vyhlásený a stanovený na 15. máj v roku 1993, na Slovensku si ho pripomíname od roku 2008. V Piešťanoch sa jeho oslava uskutoční v nedeľu 23. júna v areáli Cirkevnej spojenej školy Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY