NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívSvätý Otec uvažuje o návšteve Bratislavy po kongrese v Budapešti

Svätý Otec uvažuje o návšteve Bratislavy po kongrese v Budapešti

|

VATIKÁN 8. marca 2021 - Pri tlačovej konferencii počas spiatočného letu z návštevy Iraku pápež František prezradil, že uvažuje aj nad návštevou Slovenska. V odpovedi na otázku o destináciách jeho zamýšľaných ciest menoval Bratislavu, ktorú možno navštívi popri eucharistickom kongrese v Budapešti. Viac »


Polnočné eucharistické požehnanie bude vysielané naživo

Polnočné eucharistické požehnanie bude vysielané naživo

|

TRNAVA 8. marca 2021 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch každú noc - o polnoci - udeľuje z okna na 2. poschodí Arcibiskupského úradu eucharistické požehnanie veriacim a ostatným obyvateľom mesta Trnava a celej Trnavskej arcidiecézy. Keďže však v súčasnosti platí zákaz vychádzania a veriaci sa pod oknami Arcibiskupského úradu na tomto požehnaní nemôžu zúčastňovať osobne, vedenie Trnavskej Viac »V trnavskom domove sociálnych služieb vypomáha aj saleziánka

V trnavskom domove sociálnych služieb vypomáha aj saleziánka

|

TRNAVA 4. marca 2021 - Sestra Monika Foltýnová, ktorá pôsobí v Trnave, zareagovala na výzvu ísť pracovať ako dobrovoľníčka do domova sociálnych služieb (DSS). V tejto náročnej dobe vymenila pohodlie domova za službu tým, ktorí to najviac potrebujú. Viac »


Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

|

BRATISLAVA 4. marca 2021 - Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a bývalý eurokomisár Ján Figeľ za porušenie ústavného a medzinárodného práva. Žiada preto vládu, aby upravila pravidlá COVID automatu tak, aby sa zachovalo právo občanov na uplatňovanie slobody náboženského vyznania alebo viery a ich prejavenia. Viac »
Kardinál Duka nie je za porovnávanie kostolov s nákupnými centrami

Kardinál Duka nie je za porovnávanie kostolov s nákupnými centrami

|

PRAHA 1. marca 2021 - Pražský kardinál Dominik Duka nie je za porovnávanie kostolov a bohoslužieb s nákupnými strediskami. Ako povedal v rozhovore pre ekumenický magazín christnet.cz, ide o kvalitatívne dve rôzne veličiny. „Cirkev nie je lunapark, ale reaguje na určitú Zvesť; Zjavenie. Preto nám tak záleží, aby bol náboženský život v nejakom režime zachovaný, aby boli duchovné služby dostupné,“ Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY