NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívTrnavská arcidiecézna charita otvorila unikátne centrum pre ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita otvorila unikátne centrum pre ľudí bez domova

|

TRNAVA 21. septembra 2023 - Po dvoch rokoch výstavby predstavila v stredu 20. septembra Trnavská arcidiecézna charita verejnosti nové Centrum pomoci človeku. Na slávnostnom otvorení centrum požehnal trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch spolu s prezidentom Slovenskej katolíckej charity, žilinským biskupom Mons. Tomášom Galisom. Viac »V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu

V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu

|

PIEŠŤANY 20. septembra 2023 - V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu. Stane sa ním Michal Kollár. Jeho úlohou bude byť k dispozícii pacientom, kúpeľným hosťom, ľuďom hľadajúcim v zdravotníckych zariadeniach kúpeľného mesta Piešťany zdravie, v neposlednom rade aj samotným zdravotníkom. Viac »


V Nitre sa konalo slávnostné Veni Sancte so seminaristami piatich diecéz

V Nitre sa konalo slávnostné Veni Sancte so seminaristami piatich diecéz

|

NITRA 19. septembra 2023 - V katedrále - Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade sa dnes - v utorok 19. septembra - uskutočnilo slávnostné Veni Sancte spojené so vzývaním Ducha Svätého pri príležitosti začiatku nového akademického roka 2023/2024 na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského. Viac »
O týždeň sa bude v Bratislave opäť pochodovať za život

O týždeň sa bude v Bratislave opäť pochodovať za život

|

TRNAVA 17. septembra 2023 - V Bratislave sa v nedeľu 24. septembra o 15:00 na Hlavnom námestí uskutoční pochod Bratislava za život. Cieľom pochodu je osláviť život a zároveň apelovať na ukončenie diskriminácie nenarodených detí. Hlavným mottom tohto ročníka je heslo „VOLÍM (SI) ŽIVOT“. Hlavnými organizátormi sú Inštitút Ladislava Hanusa, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku a Asociácia za Viac »


Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k voľbám do NR SR

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k voľbám do NR SR

|

BRATISLAVA 16. septembra 2023 - Konferencia biskupov Slovenska vydala vyhlásenie k predčasným voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa v katolíckych kostoloch na Slovensku číta v 24. nedeľu v cezročnom období, 17. septembra 2023. Vyhlásenie prinášame v plnom znení. Viac »


NOVINKY