V sobotu bude púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II. do Šaštína

TRNAVA 18. mája 2023 - V uplynulých dňoch sme si pripomenuli 33 rokov od prvej návštevy sv. Jána Pavla II. v Československu a v septembri si pripomenieme 20 rokov od jeho poslednej návštevy na Slovensku. Farnosť Horné Orešany a Inštitút sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu pri tejto príležitosti pripravujú stretnutie rodín a všetkých, ktorí majú radi veľkého svätého pápeža. Stretnutie sa bude konať v sobotu 20. mája od 11.00 h v Šaštíne.

Šaštínske stretnutie sa koná aj v okruhu narodenín sv. Jána Pavla II. a v okruhu Dňa rodiny. Veriaci Farnosti Horné Orešany a členovia Inštitútu sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu by si takto radi pripomenuli odkaz sv. Jána Pavla II. pre každého z veriacich nás a najmä pre ich rodiny.
 
Spiritualita sv. Jána Pavla II. je postavená na hlbokom osobnom vzťahu k bohočlovekovi Ježišovi Kristovi („Kristus je cestou Cirkvi“ a „Človek je cestou Cirkvi“)  a stále má čo povedať každému: do jeho snahy o duchovný život a osobnú svätosť; do jeho bežných medziľudských vzťahov; do jeho rodinného života a do života rodinných spoločenstiev.
 
Preto Farnosť Horné Orešany Inštitút sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu veľmi srdečne pozývajú všetkých na toto stretnutie, aby sa pod ochranou Sedembolestnej Panny Márie zjednotili pri Kristovom oltári; aby sa obohatili pohľadom na osobnosť sv. Jána Pavla II., ako aj spomienkami tých, čo sa s ním osobne stretli. Takto sa spoločne vytvorí pekné spoločenstvo blízkych ľudí, že sa stretnú s tými, ktorých už dávno nevideli a že sa potešia aj deti a vnúčatá, pre ktoré je pripravený vlastný program.
 
 
TO ABU informoval Stanislav Vojtko
 
facebook sharing button Zdieľaj
V sobotu bude púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II. do Šaštína

Plagát - pozvánka na Púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II. do Šaštína.

NOVINKY