NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Aktivita „Červená streda“ neobíde Trnavskú arcidiecézu ani tento rok

Aktivita „Červená streda“ neobíde Trnavskú arcidiecézu ani tento rok

|

TRNAVA 21. novembra 2022 – „Červená streda“ je deň, keď sa rôzne verejné objekty na celom svete vysvietia na červeno. Ľudia na všetkých kontinentoch sa spájajú v modlitbe a symbolom červenej farby - farby mučeníkov - poukazujú na nespravodlivosť, ktorá sa deje na veriacich na celom svete. I v tomto roku sa Trnavská arcidiecéza spolu s mestom Trnava zapojí do tohto podujatia. „Červená streda“ sa Viac »Na Trnavskej novéne sa i tento rok odovzdávala Ruža sv. Alžbety

Na Trnavskej novéne sa i tento rok odovzdávala Ruža sv. Alžbety

|

TRNAVA 20. novembra 2022 - Zvykom je uprostred Trnavskej novény v deň sviatku svätej Alžbety Uhorskej dať do pozornosti tých, ktorí dávajú do služby Cirkvi čas a srdce. Slávnostným kazateľom v piaty deň novény (17. novembra 2022) bol generálny vikár Bratislavskej arcidiecézy Mons. Daniel Ižold. Liturgiu svätej omše slávil spolu s hostiteľom novény Mons. Jánom Oroschom, trnavským arcibiskupom, Viac »
Trnavskí zdravotníci poputujú na Trnavskú novénu. Pozývajú aj ďalších

Trnavskí zdravotníci poputujú na Trnavskú novénu. Pozývajú aj ďalších

|

TRNAVA 18. novembra 2022 - V rámci mesačných stretnutí Kresťanských zdravotníkov a dobrovoľníkov nemocničnej duchovnej starostlivosti v Trnave, sa v mesiaci november už tradične zúčastnia na Trnavskej novéne. Pozvaní pridať sa sú všetci zdravotníci, ale aj študenti zdravotníckych odborov, dobrovoľníci, sympatizanti nemocničnej duchovnej služby. Viac »

Pannu Máriu Trnavskú volajú na východe Obišovská

Pannu Máriu Trnavskú volajú na východe Obišovská

|

TRNAVA 16. novembra 2022 - Trnavská novéna pokračuje. Množstvo veriacich sa každý deň zúčastňuje na tohtoročnom slávení. Hlavným celebrantom svätej omše v utorok 15. novembra bol emeritný spišský pomocný biskup Andrej Imrich. V homílii na tému Abrahám – otec mnohých národov – nádej nového ľudstva sa veriacim prihovoril Allan Tomáš, dekan dekanátu Košice-stred. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY