NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Skúsme sa postiť od klebiet a ohovárania, pozval Svätý Otec na 2. pôstnu nedeľu

Skúsme sa postiť od klebiet a ohovárania, pozval Svätý Otec na 2. pôstnu nedeľu

|

VATIKÁN 28. februára 2021 - Pri poludňajšom stretnutí s veriacimi v nedeľu 28. februára dal pápež František všetkým veriacim radu ako prežívať Veľký pôst: zdržať sa klebetenia a ohovárania. Modlil sa za vyslobodenie vyše troch stoviek unesených študentiek v Nigérii a pamätal aj na dnešný Medzinárodný deň zriedkavých chorôb. Viac »


Trnavská arcidiecézna charita potrebuje bundy pre ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita potrebuje bundy pre ľudí bez domova

|

TRNAVA 24. februára 2021 - Trnavská arcidiecézna charita potrebuje zimné bundy pre ľudí bez domova, aj pre väzňov, ktorí opúšťajú Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach. Charita prosí ľudí najmä o také bundy, ktoré ochránia pred vetrom, mrazom a vlhkom. Charita tiež stále potrebuje teplé ponožky, ale aj svetre či spodnú bielizeň. Viac »


Stanovisko k zrútenému múru pri budove bývalého Arcibiskupského úradu

Stanovisko k zrútenému múru pri budove bývalého Arcibiskupského úradu

|

TRNAVA 24. februára 2021 - V noci z pondelka 22. februára na utorok 23. februára prišlo k zrúteniu múru pri budove bývalého Arcibiskupského úradu v Trnave. Keďže sa v priebehu včerajšieho dňa na sociálnych sieťach množili verbálne útoky na adresu Katolíckej cirkvi, vedenie Trnavskej arcidiecézy vydalo k uvedenej udalosti stanovisko, ktoré vám prinášame v plnom znení. Viac »


KBS prináša nótu pre biskupov o slávení tohtoročného Veľkého týždňa

KBS prináša nótu pre biskupov o slávení tohtoročného Veľkého týždňa

|

BRATISLAVA 22. februára 2021 - Konferencia biskupov Slovenska zverejnila na svojej internetovej stránke nótu Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí pre biskupov a biskupské konferencie o slávení Veľkého týždňa 2021. „Cieľom tejto Nóty je ponúknuť niekoľko jednoduchých usmernení, ktoré majú pomôcť biskupom v ich úlohe posúdiť konkrétnu situáciu a zaistiť duchovné dobro kňazov a veriacich Viac »Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

|

TRNAVA 22. februára 2021 - „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť platnosť zákazu Viac »Pápežský penitenciár k Veľkému pôstu: Kajúcnosť nie je niečo zastaralé

Pápežský penitenciár k Veľkému pôstu: Kajúcnosť nie je niečo zastaralé

|

VATIKÁN 19. februára 2021 - Hlavný apoštolský penitenciár kardinál Mauro Piacenza pri príležitosti začiatku Pôstneho obdobia publikoval aktuálnu reflexiu určenú všetkým veriacim. Upozorňuje v nej na aktuálnosť a zmysel kresťanskej kajúcnosti. Ako píše, pôst je časom pokánia v zmysle účasti na definitívnom víťazstve Krista nad zlom. Jedine toto víťazstvo môže priniesť radosť a spásu ľudstvu, ktoré Viac »


Katolícke hnutie žien pozýva podporiť pôstne podujatie Podeľme sa!

Katolícke hnutie žien pozýva podporiť pôstne podujatie Podeľme sa!

|

BRATISLAVA 18. februára 2021 - Pätnásty ročník tradičného pôstneho podujatia Podeľme sa! 2021 nezastaví ani náročná pandemická situácia na Slovensku. Táto iniciatíva podporovaná Konferenciou biskupov Slovenska má v tejto zložitej a sociálne náročnej dobe na Slovensku ešte väčší význam. Katolícke hnutie žien Slovenska aj na základe minuloročnej skúsenosti pozýva všetkých dobrodincov a fanúšikov Viac »


Cirkev stále umožňuje získať odpustky v urgentných prípadoch pandémie

Cirkev stále umožňuje získať odpustky v urgentných prípadoch pandémie

|

BRATISLAVA 17. februára 2021 - Konferencia biskupov Slovenska pripomína, že ľudia nakazení koronavírusom, tí, ktorí ich ošetrujú, ale aj všetci veriaci na svete, ktorí sa za nich modlia, môžu získať plnomocné odpustky. Túto možnosť umožňuje stále platný dekrét Apoštolskej penitenciárie, ktorý zverejnila vlani v marci. K dispozícii je na stránke KBS. Na webe tiež možno nájsť nótu penitenciárie, Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY