NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Úmrtie: Zomrel kňaz Peter Rúčka, v súčasnosti farár v Šulekove (AKTUALIZOVANÉ)

Úmrtie: Zomrel kňaz Peter Rúčka, v súčasnosti farár v Šulekove (AKTUALIZOVANÉ)

|

ŠULEKOVO 30. septembra 2023 - Dnes v popoludňajších hodinách, zaopatrený svätými sviatosťami, usnul v Pánovi kňaz Trnavskej arcidiecézy vdp. ThDr. PaedDr. Peter Rúčka, PhD. Zomrel v 69. roku života a v 43. roku kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčime počas pohrebnej svätej omše s obradmi vo farskom Kostole Krista Kráľa v Šulekove pri Hlohovci v stredu 4. októbra 2023 o 10:00 h. Jeho telesné Viac »


Náboženstvo v kyberpriestore: Medzinárodná konferencia v Trnave

Náboženstvo v kyberpriestore: Medzinárodná konferencia v Trnave

|

TRNAVA 29. septembra 2023 - V Trnave sa vo štvrtok 28. septembra konala medzinárodná vedecká konferencia s názvom Náboženstvo v kyberpriestore. Pod záštitou ministerky kultúry Slovenskej republiky Silvie Hroncovej a rektora Trnavskej univerzity v Trnave prof. PaedDr. René Bílika, CSc., sa na nej stretli odborníci z oblasti religionistiky, teológie, práva a ďalších relevantných disciplín. Viac »Predseda KBS pozýva veriacich pripojiť sa k modlitbám za synodu

Predseda KBS pozýva veriacich pripojiť sa k modlitbám za synodu

|

BRATISLAVA 27. septembra 2023 - Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernard Bober vyzýva všetkých veriacich, aby sa 30. septembra pripojili k ekumenickej modlitbe a zverili priebeh zasadania 16. riadneho generálneho zhromaždenia synody Katolíckej cirkvi Duchu Svätému. Viac »


Gądecki: Verím, že synoda rozpozná, ktoré hlasy sú hlasom Ducha Svätého

Gądecki: Verím, že synoda rozpozná, ktoré hlasy sú hlasom Ducha Svätého

|

POĽSKO 26. septembra 2023 - „Dúfam, že dobre pochopená synoda pomôže uskutočniť obnovu, ktorú dnes Cirkev potrebuje,“ povedal pre poľskú katolícku informačnú agentúru KAI arcibiskup Stanisław Gądecki, metropolita Poznane a predseda Konferencie biskupov Poľska. Zároveň však priznal, že so znepokojením sleduje návrhy na prispôsobenie doktríny ideologickým požiadavkám súčasnosti. Viac »
Trnavská arcidiecézna charita otvorila unikátne centrum pre ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita otvorila unikátne centrum pre ľudí bez domova

|

TRNAVA 21. septembra 2023 - Po dvoch rokoch výstavby predstavila v stredu 20. septembra Trnavská arcidiecézna charita verejnosti nové Centrum pomoci človeku. Na slávnostnom otvorení centrum požehnal trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch spolu s prezidentom Slovenskej katolíckej charity, žilinským biskupom Mons. Tomášom Galisom. Viac »V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu

V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu

|

PIEŠŤANY 20. septembra 2023 - V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu. Stane sa ním Michal Kollár. Jeho úlohou bude byť k dispozícii pacientom, kúpeľným hosťom, ľuďom hľadajúcim v zdravotníckych zariadeniach kúpeľného mesta Piešťany zdravie, v neposlednom rade aj samotným zdravotníkom. Viac »


NOVINKY