NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Uplynulo sedem rokov od úmrtia arcibiskupa Dominika Hrušovského

Uplynulo sedem rokov od úmrtia arcibiskupa Dominika Hrušovského

|

BRATISLAVA/NITRA 27. júla 2023 - Uplynulo sedem rokov od úmrtia arcibiskupa Dominika Hrušovského. Zomrel vo veku 90 rokov 27. júla 2016 v Nitre, kde posledné roky svojho života prežil na odpočinku. Počas aktívnych rokov svojho života Mons. Hrušovský pôsobil okrem iného ako rektor Pápežského slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme, po páde komunistického režimu ako vikár niekdajšej Trnavskej Viac »


V kaplnke slúžia svätú omšu raz v roku, zasvätená je svätej Anne

V kaplnke slúžia svätú omšu raz v roku, zasvätená je svätej Anne

|

HLOHOVEC 26. júla 2023 - V blízkosti farského Kostola sv. Michala archanjela v Hlohovci sa nachádza malá nenápadná kaplnka zasvätená svätej Anne. A práve 26. júla počas liturgickej spomienky na sv. Joachima a Annu sa v nej jediný raz v roku slúži svätá omša. Rannú svätú omšu celebroval kaplán - farský vikár hlohovskej farnosti Samuel Sádecký, koncelebroval dekan Jozef Schwarz. Viac »
Spoločnosť Ježišova ponúka termíny duchovných cvičení v Piešťanoch

Spoločnosť Ježišova ponúka termíny duchovných cvičení v Piešťanoch

|

PIEŠŤANY 4. júla 2023 - Spoločnosť Ježišova ponúka 3, 6, 8 - dňové skupinové alebo individuálne duchovné cvičenia. Pre tých, ktorí ešte neboli na jezuitských DC odporúčajú začať 3-dňovými. V dome je k dispozícii 34 jednoposteľových izieb so sociálnym zázemím. Doniesť si stačí základné veci (hygienické + oblečenie). Viac »Trnavská arcidiecéza zajtra preberie štafetu slávenia svätých omší za život

Trnavská arcidiecéza zajtra preberie štafetu slávenia svätých omší za život

|

TRNAVA 30. júna 2023 - „Za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s človekom, manželstvom a rodinou v našej krajine.“ Aj tento rok znie takto úmysel 31 svätých omší, ktoré od zajtra počas celého mesiaca júla celebrujú kňazi Trnavskej arcidiecézy. Budú tak pokračovať v slávení svätých omší na úmysel šírenia kultúry života na Slovensku. Štafetu denných svätých Viac »Na bicykloch zo „slovenského Ríma“ do „slovenského Betlehema" po druhýkrát

Na bicykloch zo „slovenského Ríma“ do „slovenského Betlehema" po druhýkrát

|

TRNAVA/NITRA 28. júna 2023 - V nedeľu 25. júna sa uskutočnil 2. ročník cyklopúte z Trnavy do Nitry. Zúčastnilo sa jej viac ako 70 cyklopútnikov. Sedemdesiatšesť kilometrovú trasu absolvovali aj s nitrianskym biskupom Mons. Viliamom Judákom, ktorý ju symbolicky označil, že spája Trnavu - slovenský Rím a Nitru - slovenský Betlehem. Viac »


Deň rodiny 2023 oslávili aj v Piešťanoch

Deň rodiny 2023 oslávili aj v Piešťanoch

|

PIEŠŤANY 28. júna 2023 - V poslednú júnovú nedeľu zorganizovali v Piešťanoch, pod záštitou piešťanskej pobočky Centra pomoci pre rodinu a v spolupráci s mestom Piešťany, už 4. ročník podujatia „Deň rodiny“. Tento deň je medzinárodne uznaný sviatok, vyhlásený Valným zhromaždením OSN na 15. máj. Na Slovensku má jeho slávenie už 15 -ročnú históriu. Viac »


NOVINKY