NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Predseda Konferencie biskupov Poľska Mons. Stanisław Gądecki kázal v Nitre

Predseda Konferencie biskupov Poľska Mons. Stanisław Gądecki kázal v Nitre

|

NITRA 8. júla 2021 - V pondelok 5. júla sa poznaňský arcibiskup, metropolita a predseda Konferencie biskupov Poľska Mons. Stanisław Gądecki ako hlavný celebrant slávnostnej svätej omše na Cyrilometodskej národnej púti prihovoril veriacim prítomným na Svätoplukovom námestí v Nitre a pred televíznymi obrazovkami RTVS na celom Slovensku homíliou "Rovní apoštolom, Učitelia Slovanov". Prepis homílie Viac »Na eucharistický kongres do Budapešti pôjdu viacerí slovenskí biskupi (AKTUALIZOVANÉ)

Na eucharistický kongres do Budapešti pôjdu viacerí slovenskí biskupi (AKTUALIZOVANÉ)

|

BRATISLAVA 8. júla 2021 - Na 52. medzinárodnom eucharistickom kongrese, ktorý bude od 5. do 12. septembra v Budapešti, sa plánujú zúčastniť viacerí slovenskí biskupi. Delegátom Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre kongres je bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský bude na kongrese 9. Viac »Nový trnavský dekan Jozef Gallovič bol uvedený do úradu

Nový trnavský dekan Jozef Gallovič bol uvedený do úradu

|

TRNAVA 5. júla 2021 - V nedeľu 4. júla arcibiskup Mons. Ján Orosch uviedol do úradu nového farára farnosti Trnava - mesto - sv. Mikuláša a dekana Trnavského dekanátu vsdp. Jozefa Galloviča, doterajšieho farára dekana v Piešťanoch. Uvedenie do úradu prebehlo počas hlavnej svätej omše v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. Viac »


Pápež František od 12. do 15. septembra pricestuje na návštevu Slovenska

Pápež František od 12. do 15. septembra pricestuje na návštevu Slovenska

|

VATIKÁN 4. júla 2021 - Svätý Otec František dnes oficiálne oznámil, že od 12. do 15. septembra 2021 pricestuje na návštevu Slovenska. Urobil tak po príhovore a modlitbe Anjel Pána na Svätopeterskom námestí vo Vatikáne. Zároveň ohlásil, že predtým navštívi Budapešť, kde bude predsedať záverečnej svätej omši 52. medzinárodného eucharistického kongresu. Viac »
Deň rodiny v Trnave opäť ožil

Deň rodiny v Trnave opäť ožil

|

TRNAVA 1. júla 2021 - V nedeľu 27. júna po ročnej prestávke znovu oživili oslavu Dňa rodiny. Začali ju slávnostnou svätou omšou v jezuitskom Kostole Najsvätejšej Trojice v Trnave, ktorú celebroval páter Martin Halčák SJ. Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »