NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Nové priestory materských škôl boli požehnané

Nové priestory materských škôl boli požehnané

|

TRNAVA 19. septembra 2019 - V utorok, 17. septembra 2019 požehnal a slávnostne otvoril trnavský arcibiskup, Mons. Ján Orosch, zrekonštruované priestory dvoch materských škôl. O 11.00 hod. cirkevnú materskú školu sv. Michala Archanjela na Vodárenskej ul. 78 v Piešťanoch a o 15 hod. elokované pracovisko cirkevnej materskej školy sv. Alžbety na ul. T. Vansovej 1 v Trnave. Viac »


Spojiť miništrantov a posilniť ich vo viere

Spojiť miništrantov a posilniť ich vo viere

|

TRNAVA 19. septembra 2019 - Už túto sobotu sa v Trnave uskutoční prvé arcidiecézne stretnutie miništrantov. O jeho programe a pastorácii miništrantov sme sa rozprávali s koordinátorom príprav, trnavským školským dekanom a riaditeľom Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha v Trnave, vdp. Ľubošom Hašanom. Viac »Sto nových miest v cirkevných materských školách

Sto nových miest v cirkevných materských školách

|

TRNAVA 16. septembra 2019 - Zrekonštruované priestory zajtra požehná trnavský arcibiskup, Mons. J. Orosch: v Piešťanoch o 11.00 hod. a v Trnave o 15.00 hod. Trnavská arcidiecéza zriadila cirkevnú materskú školu sv. Michala Archanjela na Vodárenskej ul. 78 v Piešťanoch a elokované pracovisko cirkevnej materskej školy sv. Alžbety na ul. T. Vansovej 1 v Trnave. Oba projekty boli financované z Viac »


Cirkevná škola Marianum v Komárne oslavovala

Cirkevná škola Marianum v Komárne oslavovala

|

KOMÁRNO 16. septembra 2019 - Vo štvrtok, 12. septembra sa za účasti trnavského arcibiskupa, Mons. J. Oroscha, konali oslavy 90. výročia založenia Cirkevnej spojenej školy Marianum a 25. výročie založenia Cirkevnej základnej školy so špecializáciou na hudbu a spev. Viac »


Novomestská púť s vladykom Cyrilom Vasiľom

Novomestská púť s vladykom Cyrilom Vasiľom

|

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 13. septembra 2019 - Tradičné mariánske trojdnie v prepozitúre v Novom Meste nad Váhom zavŕšil v sobotu, 7. septembra, slávnostnou svätou omšou arcibiskup Cyril Vasiľ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi. Viac »


Arcibiskup Orosch navštívil Komárno

Arcibiskup Orosch navštívil Komárno

|

TRNAVA 5. septembra 2019 - V roku, kedy si pripomíname 400. výročie smrti svätých košických mučeníkov, slávil trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch dňa 1. septembra 2019 svätú omšu v Bazilike sv. Ondreja v Komárne, kde bol jeden z nich, sv. Marek Križin, arcidekanom a ostrihomským kanonikom. Spomienka na svätých košických mučeníkov vyvrcholí v Trnave dňa 12. októbra 2019 slávnostnou svätou omšou a Viac »


Arcibiskup Orosch prijal kardinála Duku

Arcibiskup Orosch prijal kardinála Duku

|

TRNAVA 4. septembra 2019 - Trnavský arcibiskup Ján Orosch prijal dnes na Arcibiskupskom úrade kardinála Dominika Duku, pražského arcibiskupa – metropolitu spolu s pomocnými biskupmi Václavom Malým, Zdeňkom Wasserbauerom a desiatich seminaristov. Viac »


Vyhlásenie kardinála Duku a arcibiskupa Oroscha

Vyhlásenie kardinála Duku a arcibiskupa Oroscha

|

TRNAVA 4. septembra 2019 - Pri príležitosti návštevy predstaviteľov Pražskej arcidiecézy so seminaristami prijali kardinál Dominika Duka, pražský arcibiskup metropolita a Ján Orosch, trnavský arcibiskup, toto vyhlásenie: Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY