NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Na benefičnom koncerte pre organ v Šali vyzbierali niekoľko stoviek eur

Na benefičnom koncerte pre organ v Šali vyzbierali niekoľko stoviek eur

|

ŠAĽA 4. septembra 2023 - Dvesto ľudí prišlo v nedeľu na koncert do farského kostola svätej Margity Antiochijskej v Šali. Tvorbu od Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla a ďalších skladateľov svetového baroka i romantizmu predstavili miestni organisti, bratia Július a Dušan Bujdákovci. So sprievodným slovom sa pridal Štefan Galanko. Koncert bol spojený s benefičnou zbierkou, jej výnos Viac »


V Dolnej Strede budú mať na fare stacionár pre hendikepovanú mládež

V Dolnej Strede budú mať na fare stacionár pre hendikepovanú mládež

|

DOLNÁ STREDA 4. septembra 2023 - V nedeľu 27. augusta prežívali obyvatelia Dolnej Stredy deň, ktorý sa určite zapísal do histórie farnosti i obce výrazným spôsobom. Po slávnostnej svätej omši, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, požehnali obnovenú budovu starej fary. Táto bude v nasledujúcich rokoch slúžiť ako stacionár pre dvadsiatku hendikepovaných detí a mládež. Viac »


V Beckove pripravili svätoštefanské hodové posedenie

V Beckove pripravili svätoštefanské hodové posedenie

|

BECKOV 2. septembra 2023 - V sobotu 19. augusta sa na farskom dvore v Beckove uskutočnilo rodinné stretnutie farníkov. Z príležitosti hodovej slávnosti patróna farského chrámu si miestni veriaci zorganizovali posedenie pri ľudovej hudbe a guláši. Motív, ktorý ich viedol bol jasný: vďačnosť Pánu Bohu za dokončenie hlavného oltára. Viac »


Sestra Daniela, ŠSND sa navždy zasvätila Nebeskému Ženíchovi

Sestra Daniela, ŠSND sa navždy zasvätila Nebeskému Ženíchovi

|

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 28. augusta 2023 - Pätnásty august je slávnostným dňom Nanebovzatej Panny Márie. Tohtoročný pätnásty august však bol slávnostný aj pre pre sestru Danielu Olejkovú z Kongregácie Školských sestier de Notre Dame. Sestra Daniela v tento deň roku 2023 zložila v starobylom mariánskom prepoštskom chráme v Novom Meste nad Váhom svoje večné sľuby. Viac »V Leopoldove si pripomenuli nespravodlivo väznených komunistickým režimom

V Leopoldove si pripomenuli nespravodlivo väznených komunistickým režimom

|

LEOPOLDOV 25. augusta 2023 - V Leopoldove sa 24. augusta konala pietna spomienka na nespravodlivo väznených. Začala sa svätou liturgiou vo farskom Kostole sv. Ignáca, ktorú slúžil pomocný biskup Bratislavskej eparchie vladyka Milan Lach SJ spolu s kňazmi Ordinariátu OS a OZ SR, Bratislavskej eparchie a Rádu sv. Bazila Veľkého. Po jej skončení nasledovalo položenie venca k pamätnej tabuli väznených Viac »Smútočné oznámenie - úmrtie pána Juraja Bozaya

Smútočné oznámenie - úmrtie pána Juraja Bozaya

|

DUNAJSKÁ STREDA 23. augusta 2023 - S hlbokým zármutkom v srdci, avšak s nádejou na radostné stretnutie vo večnosti oznamujeme, že v nedeľu 20. augusta si Nebeský Otec povolal z tohto sveta do svojho domu otca kňaza Trnavskej arcidiecézy, vsdp. Kristiána Bozaya, farára dekana v Dunajskej Strede. Viac »


Noc hradov a zrúcanín na Katarínke v znamení hudby a žiarivej nočnej oblohy

Noc hradov a zrúcanín na Katarínke v znamení hudby a žiarivej nočnej oblohy

|

DECHTICE 21. augusta 2023 - Aj v tohtoročnej sezóne bola pre verejnosť pripravená akcia Noc hradov a zrúcanín. Uskutočnila sa 19. augusta pod žiarivou nočnou oblohou. Svätú omšu so začiatkom o 18:30 slúžili kňazi Branislav Popelka a Miroslav Kováč. Svojou hudbou a spevom ju doprevádzali hudobníci z radov dobrovoľníkov. Viac »NOVINKY

Program Amoris pre manželov aj v Trnave

TRNAVA 8. decembra 2022 - Formačný program pre manželov, inšpirovaný exhortáciou Svätého Otca Františka Amoris laetitia, znovu ponúka manželom priestor na komunikáciu a rast aj v Trnave. Viac »