NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Objavme nanovo krásu Kristovho posolstva

Objavme nanovo krásu Kristovho posolstva

|

TRNAVA 3. apríla 2021 - „Obzvlášť v dnešných časoch pandémie je potrebné nanovo sa obrátiť na Krista a nájsť v ňom pevný oporný bod pre budúcnosť,“ píše trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vo sviatočnom príhovore vo veľkonočnom dvojčísle Katolíckych novín. Viac »Hlavný hygienik vydal usmernenie k individuálnej duchovnej starostlivosti

Hlavný hygienik vydal usmernenie k individuálnej duchovnej starostlivosti

|

BRATISLAVA 31. marca 2021 - Hlavný hygienik SR vydal usmernenie o podmienkach, ktoré musia byť splnené pri „individuálnej duchovnej starostlivosti.“ „Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a opatrenia nariadené Uznesením vlády SR je možné vysluhovanie svätých omší a liturgických obradov Veľkej noci iba online formou, pričom kostoly ostávajú otvorené. Tento dokument usmerňuje, za akých podmienok je Viac »
Obrady Veľkonočného trojdnia v Katedrále sv. Jána Krstiteľa budú streamovať

Obrady Veľkonočného trojdnia v Katedrále sv. Jána Krstiteľa budú streamovať

|

TRNAVA 30. marca 2021 - Tohtoročné veľkonočné sviatky budú, žiaľ, opäť bez verejných bohoslužieb. V trnavskom katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa však budú slávené všetky obrady Veľkonočného trojdnia za zatvorenými dverami. Predsedať im bude trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Obrady v katedrále budú streamované na facebookovom profile Trnavskej arcidiecézy alebo na portáli abu.sk, aby spolu s Viac »
Kardinál Mauro Piacenza: Pokánie v čase núdzového stavu

Kardinál Mauro Piacenza: Pokánie v čase núdzového stavu

|

VATIKÁN 28. marca 2021 - Prinášame v plnom znení duchovný podnet k prežívaniu Veľkého pôstu od hlavného pápežského penitenciára kardinála Maura Piacenzu. Úvaha z pera kardinála Maura Piacenzu bola publikovaná na internetovej stránke Apoštolskej penitenciárie pod titulom „La penitenza al tempo dell’emergenza. Riflessioni per la Quaresima 2021“ a vyšla 18. februára aj v denníku L´Osservatore Romano. Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »