NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Printová verzia časopisu Moja Trnavská arcidiecéza bude vychádzať štvrťročne

Printová verzia časopisu Moja Trnavská arcidiecéza bude vychádzať štvrťročne

|

TRNAVA 24. februára 2022 - Moja Trnavská arcidiecéza je spoločensko-duchovný časopis, ktorý bolo doteraz možné nájsť každú druhú nedeľu v mesiaci vo farnostiach Trnavskej arcidiecézy. Vo februári však bola periodicita časopisu prehodnotená. Z mesačníka sa stal štvrťročník. O tejto zmene informuje tím, ktorý sa podieľa na tvorbe časopisu. Viac »

Vláda zrušila režimy OTP, OP a OP+, nezaočkovaní môžu od soboty na sväté omše

Vláda zrušila režimy OTP, OP a OP+, nezaočkovaní môžu od soboty na sväté omše

|

BRATISLAVA 23. februára 2022 - Od soboty 26. februára budú môcť prísť na sväté omše aj nezaočkovaní ľudia. Vyplýva to rozhodnutia Vlády SR. Presné pravidlá určí vyhláška Úradu verejného zdravotníctva. Vláda dnes zrušila režimy OTP, OP, OP+ s obmedzeniami. Začiatok platnosti je avizovaný od soboty 26. februára. Znamená to, že na sväté omše budú môcť prísť aj nezaočkovaní ľudia. Viac »Zomrel ostravsko-opavský biskup Mons. František Václav Lobkowicz

Zomrel ostravsko-opavský biskup Mons. František Václav Lobkowicz

|

OSTRAVA 17. februára 2022 - Vo štvrtok 17. februára 2022 zomrel vo veku 74 rokov biskup Ostravsko-opavskej diecézy Mons. František Václav Lobkowicz. Zaopatrený sviatosťami zomrel v Mestskej nemocnici v Ostrave, kde bol krátko hospitalizovaný. Na čele diecézy stál od jej založenia v roku 1996. Viac »Arcibiskup Orosch poďakoval kardinálovi Dukovi za podporu emeritného pápeža

Arcibiskup Orosch poďakoval kardinálovi Dukovi za podporu emeritného pápeža

|

TRNAVA 15. februára 2022 - V utorok 8. februára reagoval pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka na najnovší vývoj v prípade kauzy okolo emeritného pápeža Benedikta XVI., ktorý bol obvinený z toho, že v období, počas ktorého pôsobil v úrade mníchovského arcibiskupa, zanedbal vyšetrovanie štyroch prípadov sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb zo strany klerikov. Trnavský arcibiskup Mons. Ján Viac »


Pamätník nenarodeným deťom v Trnave dostal zelenú

Pamätník nenarodeným deťom v Trnave dostal zelenú

|

TRNAVA 15. februára 2022 - Dnes sa uskutočnilo hlasovanie mestského zastupiteľstva v Trnave, ktoré rozhodovalo aj o výpožičke pozemku na mestskom cintoríne na Kamennej ceste pre projekt Pamätníka nenarodeným deťom. Tento zámer, ktorý predložilo na zastupiteľstvo občianske združenie Naše MesTTo, poslanci schválili. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY