NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


O dva týždne otvoria úvodnou svätou omšou Trnavskú novénu 2023

O dva týždne otvoria úvodnou svätou omšou Trnavskú novénu 2023

|

TRNAVA 31. októbra 2023 - Od otvorenia tohtoročného deväťdňového cirkevného sviatku na počesť Trnavskej Panny Márie nás delia už len dva týždne. Tento ročník Trnavskej novény je tematicky spätý s apoštolským listom Svätého Otca Františka, ktorý napísal pri príležitosti 400. výročia smrti sv. Františka Saleského "Totum amoris est – Všetko je z lásky (Všetko prináleží láske)". Už tradične bude na Viac »Liturgická komisia KBS pripravila Direktórium na budúci rok 2024

Liturgická komisia KBS pripravila Direktórium na budúci rok 2024

|

BRATISLAVA 30. októbra 2023 - Liturgická komisia KBS pripravila Direktórium na rok 2024 – každoročne aktualizovaný liturgický kalendár, obohatený o rozsiahlu časť obsahujúcu najdôležitejšie normy liturgického a kánonického práva, ktoré sa týkajú liturgických slávení. Viac »


Slovenskí biskupi absolvujú v júni 2024 návštevu Ad limina apostolorum

Slovenskí biskupi absolvujú v júni 2024 návštevu Ad limina apostolorum

|

BRATISLAVA 30. októbra 2023 - V dňoch 2. – 8. júna 2024 sa uskutoční návšteva slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne. Jej súčasťou bude i spoločné stretnutie biskupov s pápežom Františkom. Biskupi sa s ním stretnú na osobnej audiencii v piatok 7. júna 2024. Na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie budú diecézni a pomocní biskupi hovoriť o stave Cirkvi na Slovensku. Oficiálny Viac »


Bohoslovcom v Nitre udeľovali kandidatúry a požehnali reverendy

Bohoslovcom v Nitre udeľovali kandidatúry a požehnali reverendy

|

NITRA 26. októbra 2023 - Generálny vikár Banskobystrickej diecézy Mons. Branislav Koppal spolu s rektorom Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre Mons. Mariánom Dragúňom a predstavenými seminára celebroval v utorok 24. októbra v seminárskej Kaplnke sv. Gorazda svätú omšu, počas ktorej požehnal klerický odev - reverendy bohoslovcom tretieho ročníka. V Kňazskom seminári sv. Gorazda sa na kňazstvo Viac »Malý kostolík v Patinciach môže byť objavom roka

Malý kostolík v Patinciach môže byť objavom roka

|

KOMÁRNO 26. októbra 2023 - Počas obnovy filiálneho románskeho kostolíka v Patinciach v Komárňanskom dekanáte priniesli výsledky archeologického, architektonicko-historického i reštaurátorského výskumu nové poznatky. Patrí medzi ne posun vzniku stavby z 13. na 12. storočie. Viac »


Kampaň Fóra života Sviečka za nenarodené deti otvára tému potratov

Kampaň Fóra života Sviečka za nenarodené deti otvára tému potratov

|

BRATISLAVA 25. októbra 2023 - Na Slovensku sa začína celoslovenská osvetová kampaň Sviečka za nenarodené deti. Skončí sa 12. novembra. Kľúčovým dňom je 2. november, kedy občianske združenie Fórum života pozýva spomenúť si na všetky deti, ktoré sa nemohli narodiť, a zapáliť na cintorínoch a pri pamätníkoch nenarodeným sviečku za nenarodené deti ako tichú spomienku v nežnom plameni. Viac »


Socha sv. Terézie z Lisieux v Maduniciach sa dočkala obnovy

Socha sv. Terézie z Lisieux v Maduniciach sa dočkala obnovy

|

MADUNICE 23. októbra 2023 - Reštaurátorské práce na soche sv. Terézie z Lisieux v Maduniciach ukončili tesne pred nedeľou, ktorá sa v celej Cirkvi slávi ako misijná. Po nedeľnej svätej omši v sprievode a za modlitby litánií k svätej Terézii prišli veriaci k jej obnovenej soche v miestnom parku. Tu prebehol samotný obrad požehnania sochy miestnym správcom farnosti vdp. Ľubošom Matúšom. Viac »


NOVINKY