NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívPred slávnosťou Zoslania Ducha Svätého sa konala vigília

Pred slávnosťou Zoslania Ducha Svätého sa konala vigília

|

HLOHOVEC 10. júna 2019 - V sobotu 8. júna, v predvečer slávnosti Zoslania Ducha Svätého, sa vo františkánskom kostole Všetkých svätých v Hlohovci konala slávnostná svätá omša. Cirkev túto slávnosť odporúča sláviť osobitým spôsobom, s dôrazom na modlitby a očakávanie prisľúbeného Tešiteľa tak, ako apoštoli zotrvávali na modlitbách spolu s Ježišovou Matkou Máriou. Hlavným celebrantom bol gvardián Viac »
Otec Marián Kuffa zavítal spolu so svojím tímom do Šale

Otec Marián Kuffa zavítal spolu so svojím tímom do Šale

|

ŠAĽA 22. mája 2019 - V nedeľu 19. mája zavítali predstavitelia tímu „Slovenský dohovor za rodinu“ do farského Kostola sv. Margity Antiochijskej v Šali, aby na akcii Zastavme zlo z Istanbulu veriacim pripomenuli hlavné riziká gender ideológie a jej negatívny vplyv na rodinu. Viac »


Vo františkánskom kostole oslávili 320. výročie jeho posviacky

Vo františkánskom kostole oslávili 320. výročie jeho posviacky

|

HLOHOVEC 21. mája 2019 - V sobotu 18. mája sa vo františkánskom Kostole Všetkých svätých v Hlohovci konala slávnostná svätá omša pri príležitosti 320. výročia posviacky tohto kostola. Hlavným celebrantom bol provinciálny minister rehole františkánov na Slovensku páter František Xaverský Olbert OFM. Koncelebrovali páter Bruno Včela OFM a hlohovecký dekan Jozef Schwarz. Viac »


V Trnave sa stretli členovia spoločenstiev mladých a stretiek

V Trnave sa stretli členovia spoločenstiev mladých a stretiek

|

TRNAVA 21. mája 2019 - V sobotu 18. mája sa v Trnave stretli členovia spoločenstiev mladých, skupiniek a farských stretiek z Trnavskej arcidiecézy na stretnutí, ktorého témou bolo heslo: „Buď Boží influencer!“. Téma stretnutia vychádzala zo slov pápeža Františka, ktoré adresoval mladým na Svetových dňoch mládeže v Paname: „Panna Mária je Boží influencer. Dokázala povedať áno a dôverovala Božím Viac »


Relikvie bl. Anny Kolesárovej sú už aj v kostole v Beckove

Relikvie bl. Anny Kolesárovej sú už aj v kostole v Beckove

|

BECKOV 16. mája 2019 - Kostol sv. Jozefa v Beckove je ďalším miestom na Slovensku, kde si veriaci môžu uctiť relikvie blahoslavenej Anny Kolesárovej. Uplynulú sobotu 11. mája ich tam priniesol postulátor kauzy svätorečenia Marek Ondrej. Relikvie prijali počas májového modlitbového stretnutia Modlitby za uzdravenie, ktoré sa konalo vo františkánskom kostole a v priľahlom kláštore na tému Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY