NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívKBS: Uskutočniteľnosť komunitného testovania by bola náročná

KBS: Uskutočniteľnosť komunitného testovania by bola náročná

|

BRATISLAVA 13. novembra 2020 - Biskupi rokovali vo štvrtok večer online o návrhu premiéra Igora Matoviča, ktorý zástupcom odvetví postihnutých pandémiou (vrátane cirkví) navrhol komunitné testovanie. O výsledkoch rokovaní informoval hovorca KBS Martin Kramara: Viac »


Dnes uplynulo 33 rokov od smrti arcibiskupa Júliusa Gábriša

Dnes uplynulo 33 rokov od smrti arcibiskupa Júliusa Gábriša

|

TRNAVA 13. novembra 2020 - Dnes si pripomíname 33. výročie smrti trnavského apoštolského administrátora Mons. Júliusa Gábriša, arcibiskupa. Mons. Július Gábriš, významná osobnosť slovenských cirkevných dejín, odovzdal svoju šľachetnú dušu Bohu 13. novembra 1987, na začiatku Trnavskej novény, ktorú tak miloval. Viac »


Trnavská novéna 2020 bude prebiehať v obmedzenom režime

Trnavská novéna 2020 bude prebiehať v obmedzenom režime

|

TRNAVA 7. novembra 2020 - Do otvorenia 76. ročníka deväťdňového cirkevného sviatku na počesť Trnavskej Panny Márie zostáva už iba niekoľko dní. Trnavská novéna bude v tomto roku tematicky spätá so storočnicou narodenia sv. Jána Pavla II. Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu na Slovensku bude prebiehať v obmedzenom režime, bez účasti verejnosti. Zázračný obraz Bohorodičky, ktorý zachránil v Viac »


V Šúrovciach pomáhal pri testovaní aj tamojší kňaz

V Šúrovciach pomáhal pri testovaní aj tamojší kňaz

|

ŠÚROVCE 2. novembra 2020 - V Šúrovciach pomáhal cez víkend s testovaním na koronavírus aj tamojší kňaz Marián Kolenčík. Duchovný, ktorý slúži v obci už štvrtý rok, zareagoval na výzvu obce ako vôbec prvý z dobrovoľníkov. V obci, kde žije viac ako 2300 obyvateľov, mali za sobotu len jediný pozitívny prípad. Viac »Biskupi znovu apelujú na vládu, aby sa bohoslužby mohli čo najskôr obnoviť

Biskupi znovu apelujú na vládu, aby sa bohoslužby mohli čo najskôr obnoviť

|

BRATISLAVA 28. októbra 2020 - Biskupi Slovenska žiadajú predstaviteľov vlády SR, aby sa čo najskôr obnovila možnosť verejného slávenia bohoslužieb. Uvádza sa to v liste predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského premiérovi Igorovi Matovičovi a všetkým ministrom. Arcibiskup Zvolenský list napísal a poslal z poverenia 97. plenárneho zasadania Konferencie biskupov Slovenska Viac »


Biskupi znovu vyhlásili prísny piatkový pôst za odvrátenie koronavírusu

Biskupi znovu vyhlásili prísny piatkový pôst za odvrátenie koronavírusu

|

BRATISLAVA 28. októbra 2020 - Slovenskí biskupi sa rozhodli nanovo vyhlásiť dôrazný piatkový pôst za odvrátenie pandémie koronavírusu. Urobili tak na 97. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktoré sa konalo prostredníctvom internetu 26. a 27. októbra 2020. Zároveň veriacich pozývajú modliť sa pravidelne „Modlitbu za Slovensko“. Viac »


Úmrtie: Zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka

Úmrtie: Zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka

|

SPIŠSKÁ KAPITULA 28. októbra 2020 - V nemocnici v Levoči dnes ráno zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. TK KBS o tom informoval hovorca Spišskej diecézy Peter Majcher. Pred štyridsiatimi štyrmi rokmi prijal sviatosť kňazstva spolu s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom, žilinským biskupom Mons. Tomášom Galisom, nebohým eparchiálnym mukačevským biskupom Milanom Šášikom CM a Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY