NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V deň 70. narodenín zomrel kňaz Ján Salík, pohreb bude v Pušovciach

V deň 70. narodenín zomrel kňaz Ján Salík, pohreb bude v Pušovciach

|

BANSKÁ BYSTRICA 9. júna 2022 - V deň svojich 70. narodenín a v 29. roku kňazstva zomrel v stredu 8. júna Ján Salík, kňaz na odpočinku v Škriavniku. Rozlúčia sa s ním na zádušnej svätej omši v pondelok 13. júna o 14:00 vo farskom Kostole narodenia Panny Márie v Pušovciach (okres Prešov). Pohrebnej svätej omši bude predsedať banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Následne jeho ostatky uložia Viac »
Po pandémii sa vracia do Trnavy procesia Božieho Tela

Po pandémii sa vracia do Trnavy procesia Božieho Tela

|

TRNAVA 7. júna 2022 - Trnavská arcidiecéza a rektorát Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave pozýva mladých, seniorov, rodiny s deťmi a všetkých ľudí dobrej vôle na slávnosť Božieho Tela spojenú s eucharistickou procesiou ulicami mesta Trnava. Viac »V Badíne sa konalo 102. plenárne zasadanie Konferencie biskupov Slovenska

V Badíne sa konalo 102. plenárne zasadanie Konferencie biskupov Slovenska

|

BADÍN 7. júna 2022 - V dňoch 6. a 7. júna sa všetci slovenskí biskupi, členovia KBS, zišli v Badíne na 102. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska. Počas druhého tohtoročného zasadania biskupi vyhodnotili národnú ďakovnú púť za návštevu Svätého Otca Františka a vypočuli si sériu informačných správ z komisií a rád KBS. Viac »


Jaslovské Bohunice obohatila vigília k Duchu Svätému

Jaslovské Bohunice obohatila vigília k Duchu Svätému

|

JASLOVSKÉ BOHUNICE 6. júna 2022 - V sobotu 4. júna sa vo večerných hodinách zišli farníci v vo farskom Kostole sv. Michala Archanjela v Jaslovských Bohuniciach na vigílii pred sviatkom Zoslania Ducha Svätého, ktorý bol hneď na druhý deň. Vigília bola podobná veľkonočnej vigílii, konanej na Bielu sobotu. Čítalo sa päť čítaní z Božieho slova, spievalo sa päť žalmov a svätá omša bola sprevádzaná Viac »


Františkáni v Hlohovci oslávili Vigíliu Zoslania Ducha Svätého

Františkáni v Hlohovci oslávili Vigíliu Zoslania Ducha Svätého

|

HLOHOVEC 6. júna 2022 - Vo františkánskom kostole Všetkých svätých v Hlohovci sa v pri sobotnej večernej svätej omši konala slávnostná Vigília Zoslania Ducha Svätého. Svätú omšu, obohatenú o viaceré liturgické čítania spolu s komentármi, slávil páter Karol Miroslav Švarc OFM, toho času pôsobiaci v Trnave, koncelebroval gvardián kláštora páter Jeremiáš Daniel Kvaka OFM. Viac »V Spolku svätého Vojtecha vychádza v slovenčine Enchiridion odpustkov

V Spolku svätého Vojtecha vychádza v slovenčine Enchiridion odpustkov

|

BRATISLAVA 2. júna 2022 - Enchiridon odpustkov (lat. Enchiridion indulgentiarum), ktorý vychádza v slovenskom preklade v Spolku svätého Vojtecha, je oficiálny doktrinálno-normatívny dokument Katolíckej cirkvi vydaný Apoštolskou penitenciáriou. Vyjadruje učenie Cirkvi o odpustkoch a stanovuje normy pre ich používanie v súčasnosti. Jeho preklad do slovenčiny podľa štvrtého typického latinského Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY