NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Od 1. októbra sa menia hygienické pravidlá, dotýkajú sa aj Cirkvi

Od 1. októbra sa menia hygienické pravidlá, dotýkajú sa aj Cirkvi

|

BRATISLAVA 30. septembra 2020 - Od 1. októbra sa menia hygienické opatrenia. Vydal ich Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. K dispozícii sú na stránke ÚVZ SR. Z nových pravidiel napríklad vyplýva, že na hromadných podujatiach (aj svätých omšiach) môže byť najviac 50 ľudí. Viac »
Biskupi hovorili s predsedom vlády, kňazov a veriacich prosia o modlitby

Biskupi hovorili s predsedom vlády, kňazov a veriacich prosia o modlitby

|

BRATISLAVA 29. septembra 2020 - Biskupi dnes na mimoriadnej videokonferencii hovorili o avizovanom úplnom zákaze verejného slávenia bohoslužieb. Zhodne vyjadrili nesúhlas s plošným zákazom, tak v kontexte množstva iných prevádzok a zariadení, ktoré zostávajú otvorené, ako aj v kontexte dlhodobej snahy cirkví uvádzať do praxe všetky opatrenia nariadené hygienikmi a epidemiológmi. Viac »


Hovorca KBS k ohlásenému rušeniu verejného slávenia bohoslužieb

Hovorca KBS k ohlásenému rušeniu verejného slávenia bohoslužieb

|

BRATISLAVA 29. septembra 2020 - Vzhľadom na množstvo otázok, ktoré prichádzajú v súvislosti s avizovaným rušením verejného slávenia bohoslužieb, poskytol Tlačovej kancelárii Konferencii biskupov Slovenska hovorca Martin Kramara stanovisko, ktoré prinášame v plnom znení: Viac »Pošta vydala k 150. výročiu Spolku sv. Vojtecha známku Radlinského

Pošta vydala k 150. výročiu Spolku sv. Vojtecha známku Radlinského

|

BRATISLAVA 21. septembra 2020 - Pri príležitosti 150. výročia založenia Spolku svätého Vojtecha vydala Slovenská pošta v piatok 18. septembra 2020 poštovú známku s motívom sochy sv. Vojtecha. Slávnostná inaugurácia sa konala v historickej zasadacej sále Spolku svätého Vojtecha (SSV) v Trnave. Viac »


Emeritný arcibiskup Ján Sokol uviedol do života svoje memoáre

Emeritný arcibiskup Ján Sokol uviedol do života svoje memoáre

|

BRATISLAVA/TRNAVA - V piatok 18. septembra predstavil v Primaciálnom paláci v Bratislave knihu svojich pamätí emeritný trnavský arcibiskup (prv bratislavsko-trnavský arcibiskup metropolita) Mons. Ján Sokol. Kniha vychádza v podobe rozhovoru medzi historikom Petrom Sokolovičom a arcibiskupom Jánom Sokolom. Viac »O necelý mesiac prídu na Slovensko relikvie srdca sv. Jána Mária Vianneyho

O necelý mesiac prídu na Slovensko relikvie srdca sv. Jána Mária Vianneyho

|

BRATISLAVA/TRNAVA 16. septembra 2020 - Na Slovensku o necelý mesiac privítajú relikviu srdca sv. Jána Mária Vianneyho (10. do 25. októbra 2020). Informoval o tom hlavný organizátor púte, ktorým je Hnutie Modlitby za kňazov. Iniciatívu Hnutia Modlitby za kňazov schválili biskupi na 94. plenárnom zasadnutí KBS na Donovaloch. Túžbou Hnutia Modlitby za kňazov je povzbudiť kňazov na Slovensku, aby Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY