NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Predseda KBS: Za slobodu sa oplatí bojovať. Je to Boží dar a ľudská výsada

Predseda KBS: Za slobodu sa oplatí bojovať. Je to Boží dar a ľudská výsada

|

BRATISLAVA 16. novembra 2022 - „Za slobodu sa oplatí bojovať. Je to Boží dar a veľká ľudská výsada. Pred 33 rokmi sme ju získali, a preto by sme mali byť každý deň vďační za to, že ju máme,“ vraví pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu (17. novembra) košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernard Bober. Viac »

Začal sa Týždeň Cirkvi pre mládež. Máte miesto v Cirkvi, píšu biskupi

Začal sa Týždeň Cirkvi pre mládež. Máte miesto v Cirkvi, píšu biskupi

|

BRATISLAVA 14. novembra 2022 - Na Slovensku sa začal Týždeň Cirkvi pre mládež. Jeho hlavnou myšlienkou je motto „Aby vo farnosti pulzovalo mladé srdce“. Kampaň je aktivitou Katolíckej cirkvi na Slovensku, po prvýkrát sa uskutočnila v roku 2004 a od tohto roka sa každoročne slávi v okolí 17. novembra na lokálnej i celoslovenskej úrovni s rôznymi aktivitami duchovného a voľnočasového programu. Viac »


V Šulekove majú novoinštalovaný organ

V Šulekove majú novoinštalovaný organ

|

ŠULEKOVO 13. novembra 2022 - Vo farskom Kostole Krista Kráľa počas slávnostnej svätej omše 30. októbra honorárny kanonik Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík požehnal novoinštalovaný organ. Viac »


Farnosť Sereď zorganizovala Karneval svätých

Farnosť Sereď zorganizovala Karneval svätých

|

SEREĎ 10. novembra 2022 - Farnosť Sereď zorganizovala v pastoračných priestoroch fary Karneval svätých. Zúčastnilo sa na ňom približne 60 detí zo Serede a blízkeho okolia. Cieľom podujatia bolo priblížiť životy svätcov a poukázať tiež na kresťanské hodnoty a význam sviatku všetkých svätých, ktorý je vo svete stále viac vytláčaný Halloweenom. Viac »Od začiatku Trnavskej novény 2022 nás delia už iba štyri dni

Od začiatku Trnavskej novény 2022 nás delia už iba štyri dni

|

TRNAVA 8. novembra 2022 - Od otvorenia tohtoročného deväťdňového cirkevného sviatku na počesť Trnavskej Panny Márie nás delí len niekoľko dní, ba iba hodín. Trnavská novéna bude v tomto roku tematicky spätá s encyklikou Svätého Otca Františka Fratelli tutti. Už tradične bude na jej začiatku prenesený na hlavný oltár Baziliky sv. Mikuláša zázračný obraz Bohorodičky, ktorý zachránil v minulosti Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY