NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Z Arcibiskupského úradu opäť každý deň svätá omša naživo

Z Arcibiskupského úradu opäť každý deň svätá omša naživo

|

TRNAVA 14. októbra 2020 - Vzhľadom na skutočnosť, že od 15. októbra až do odvolania bude na Slovensku platiť všeobecný zákaz verejných podujatí, ktorý sa týka aj bohoslužieb, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch opäť rozhodol o pravidelnom vysielaní svätej omše z Arcibiskupského úradu v Trnave. Každý deň až do odvolania sa budete môcť zúčastniť na svätej omši naživo od 11:00 h cez webovú stránku Viac »


Biskupi posielajú inštrukcie kňazom ohľadom plošného zákazu bohoslužieb

Biskupi posielajú inštrukcie kňazom ohľadom plošného zákazu bohoslužieb

|

BRATISLAVA 14. októbra 2020 - Vo štvrtok 15. októbra vstupuje do platnosti zákaz verejného slávenia bohoslužieb, Tlačová kancelária KBS položila v tejto súvislosti hovorcovi KBS Martinovi Kramarovi otázku, čo táto skutočnosť bude znamenať a ako sa na ňu majú slovenskí kňazi a veriaci pripraviť. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení: Viac »Pre sväté omše až do stredy platia tie isté pravidlá ako doteraz

Pre sväté omše až do stredy platia tie isté pravidlá ako doteraz

|

BRATISLAVA 12. októbra 2020 - Ako majú prebiehať sväté omše od utorka, kedy začne na Slovensku platiť zákaz zhromažďovania skupín nad 6 osôb? Vzťahuje sa toto pravidlo aj na bohoslužby? Aj tieto otázky prišli do redakcie TK KBS, prinášame odpoveď hovorcu KBS Martina Kramaru. Viac »V Assisi blahorečili Carla Acutisa: „Eucharistia - moja diaľnica do neba“

V Assisi blahorečili Carla Acutisa: „Eucharistia - moja diaľnica do neba“

|

ASSISI (Taliansko) 12. októbra 2020 - V sobotu v Bazilike sv. Františka v Assisi vyhlásili za blahoslaveného Carla Acutisa, 15-ročného Taliana, ktorý zomrel na leukémiu v roku 2006. Carlo svoj výnimočný talent v oblasti informatiky využíval na evanjelizáciu. Osobitnú úctu mal k Eucharistii, nazýval ju svojou „autostrádou do neba“. Viac »


V Trnave si pripomenuli 14. výročie narodenia biskupa Hnilicu pre nebo

V Trnave si pripomenuli 14. výročie narodenia biskupa Hnilicu pre nebo

|

TRNAVA 11. októbra 2020 - V trnavskej katedrále si veriaci vo štvrtok 8. októbra spomienkovou svätou omšou pripomenuli 14. výročie odchodu biskupa Mons. Pavla M. Hnilicu SJ do domu Nebeského Otca. Svätej omši predsedal administrátor Košickej eparchie sede plena, vladyka Cyril Vasiľ. Viac »


V sobotu bude blahorečený mladík, ktorý priťahuje mladých

V sobotu bude blahorečený mladík, ktorý priťahuje mladých

|

VATIKÁN 9. októbra 2020 - Pri príležitosti blahorečenia Carla Acutisa, ktoré bude v sobotu 10. októbra v Assisi, dáva Vatikánske knižné vydavateľstvo - LEV opäť do pozornosti jeho biografiu s názvom: „Génius informatiky v nebi“. Keďže Carlo mal osobitný talent na počítače a informatiku, mnohí hovoria o možnosti, že by sa stal patrónom internetu. Viac »
SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »