NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív
Charitou novootvorené Centrum podpory požehnal arcibiskup Ján Orosch

Charitou novootvorené Centrum podpory požehnal arcibiskup Ján Orosch

|

TRNAVA 28. júna 2022 - Centrum podpory otvorili pre ľudí z Ukrajiny v utorok 28. júna v Trnave. Patrí do siete 25 centier, ktoré Slovenská katolícka charita (SKCH) dala utečencom na Slovensku k dispozícii s ponukou pomoci v každodenných situáciách. Zamestnanci charity pomôžu ľuďom, ktorí odišli pred vojnou z Ukrajiny, zorientovať sa v cudzom prostredí, komunikovať s úradmi, nájsť si prácu alebo Viac »V areáli jezuitského kláštora v Trnave posvätili Kláštorný antikvariát

V areáli jezuitského kláštora v Trnave posvätili Kláštorný antikvariát

|

TRNAVA 24. júna 2022 - V Trnave posvätili Kláštorný antikvariát. Keďže je situovaný v areáli jezuitského kláštora, jeho priestory posvätil P. Martin Halčák SJ, minister miestneho domu, ktorý spolu s nedávno zosnulým superiorom P. Jurajom Dolinským SJ pomohol realizovať majiteľom antikvariátu ich nápad. Viac »


Trnavskí archeológovia objavili pozostatky Kostola svätého Michala

Trnavskí archeológovia objavili pozostatky Kostola svätého Michala

|

TRNAVA 24. júna 2022 - Po siedmich rokoch sa archeológovia vrátili na trnavskú Akropolu. V lokalite budúceho archeoparku pri Bazilike sv. Mikuláša hľadali pozostatky Kostola sv. Michala, ktorý bol zbúraný v roku 1813. Záchranný výskum realizovala Katedra klasickej archeológie Trnavskej univerzity na objednávku Arcibiskupského úradu v Trnave. Viac »


Rodiny sa stretnú v Križovanoch nad Dudváhom na arcidiecéznom stretnutí

Rodiny sa stretnú v Križovanoch nad Dudváhom na arcidiecéznom stretnutí

|

TRNAVA 24. júna 2022 - V súvislosti s odporúčaním a prianím Svätého Otca Františka, aby sa rodiny stretli súbežne so Svetovým stretnutím v Ríme, pozývame všetky rodiny na arcidiecézne stretnutie rodín pod názvom „Rodina na ceste k svätosti“, ktoré sa uskutoční 2. júla 2022 v Križovanoch nad Dudváhom pri Trnave. Viac »V Trnave oslávili život Cirkvi z Eucharistie

V Trnave oslávili život Cirkvi z Eucharistie

|

TRNAVA 22. júna 2022 - Sviatok Božieho Tela sa slávi vždy vo štvrtok po nedeli Najsvätejšej Trojice. V Trnave sa slávnostná svätá omša spolu s eucharistickou procesiou konala v nedeľu 19. júna. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY