NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Homília na Missa Chrismatis: Spoločne budujme cestu

Homília na Missa Chrismatis: Spoločne budujme cestu

|

TRNAVA 19. apríla 2019 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval na Zelený štvrtok 18. apríla v Katedrále sv. Jána Krstiteľa svätú omšu svätenia olejov, po latinsky Missa Chrismatis. Homíliu, ktorú pri tejto príležitosti predniesol, vám prinášame v plnom znení: Viac »


Arcibiskup predsedal omši svätenia olejov v katedrále

Arcibiskup predsedal omši svätenia olejov v katedrále

|

TRNAVA 19. apríla 2019 - Vo štvrtok 18. apríla predpoludním slávili kňazi a veriaci v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave omšu svätenia olejov. Za prítomnosti apoštolského nuncia v Slovenskej republike Mons. Giacoma Guida Ottonella a emeritného trnavského arcibiskupa Mons. Jána Sokola jej predsedal trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, koncelebrovalo viac ako sto kňazov arcidiecézy. Viac »


Na Veľkú noc uplynie polstoročie od úmrtia biskupa Ambróza Lazíka

Na Veľkú noc uplynie polstoročie od úmrtia biskupa Ambróza Lazíka

|

TRNAVA 17. apríla 2019 - V sobotu 20. apríla 2019 uplynie polstoročie od úmrtia biskupa Ambróza Lazíka. Zomrel 20. apríla 1969 v Trnave. Pochovaný je v jeho rodisku v Trstíne. Pobožnosťou na cintoríne v tejto obci si bývalého trnavského apoštolského administrátora v deň jeho výročia úmrtia pripomenie súčasný trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Viac »


Benedikt XVI.: Cirkev a škandál sexuálneho zneužívania

Benedikt XVI.: Cirkev a škandál sexuálneho zneužívania

|

VATIKÁN 17. apríla 2019 - "Sila zla pramení z nášho odmietnutia Božej lásky... Učiť sa milovať Boha je teda cestou k vykúpeniu ľudí". Takto píše emeritný pápež Benedikt XVI. v analytickom článku pre nemecký časopis katolíckeho duchovenstva Klerusblatt, ktorým reaguje na problém sexuálneho zneužívania mladistvých v prostredí Cirkvi. Preklad tejto eseje emeritného pápeža Benedikta XVI. vám prinášame Viac »

Homília Kvetnej nedele: Bráňme si nášho Pána a Kráľa

Homília Kvetnej nedele: Bráňme si nášho Pána a Kráľa

|

TRNAVA 15. apríla 2019 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval v nedeľu 14. apríla v Katedrále sv. Jána Krstiteľa svätú omšu zo slávnosti Nedele Pánovho utrpenia. Homíliu, ktorú pri tejto príležitosti predniesol, vám prinášame v plnom znení: Viac »Veľkonočné sviatky 2019 v srdci Trnavskej arcidiecézy

Veľkonočné sviatky 2019 v srdci Trnavskej arcidiecézy

|

TRNAVA 13. apríla 2019 - Cez veľkonočné sviatky, ktoré sa v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa už tradične slávia za prítomnosti arcibiskupa - pastiera veriacich celej Trnavskej arcidiecézy, budeme opäť prežívať utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie Spasiteľa ľudstva Ježiša Krista. K čo najlepšiemu duchovnému prežitiu nadchádzajúcich sviatkov vám prinášame stručný prehľad veľkonočných bohoslužieb v Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY