NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Benedikt XVI.: Cirkev a škandál sexuálneho zneužívania

Benedikt XVI.: Cirkev a škandál sexuálneho zneužívania

|

VATIKÁN 17. apríla 2019 - "Sila zla pramení z nášho odmietnutia Božej lásky... Učiť sa milovať Boha je teda cestou k vykúpeniu ľudí". Takto píše emeritný pápež Benedikt XVI. v analytickom článku pre nemecký časopis katolíckeho duchovenstva Klerusblatt, ktorým reaguje na problém sexuálneho zneužívania mladistvých v prostredí Cirkvi. Preklad tejto eseje emeritného pápeža Benedikta XVI. vám prinášame Viac »

Homília Kvetnej nedele: Bráňme si nášho Pána a Kráľa

Homília Kvetnej nedele: Bráňme si nášho Pána a Kráľa

|

TRNAVA 15. apríla 2019 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval v nedeľu 14. apríla v Katedrále sv. Jána Krstiteľa svätú omšu zo slávnosti Nedele Pánovho utrpenia. Homíliu, ktorú pri tejto príležitosti predniesol, vám prinášame v plnom znení: Viac »Veľkonočné sviatky 2019 v srdci Trnavskej arcidiecézy

Veľkonočné sviatky 2019 v srdci Trnavskej arcidiecézy

|

TRNAVA 13. apríla 2019 - Cez veľkonočné sviatky, ktoré sa v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa už tradične slávia za prítomnosti arcibiskupa - pastiera veriacich celej Trnavskej arcidiecézy, budeme opäť prežívať utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie Spasiteľa ľudstva Ježiša Krista. K čo najlepšiemu duchovnému prežitiu nadchádzajúcich sviatkov vám prinášame stručný prehľad veľkonočných bohoslužieb v Viac »

SPRÁVY

 

NOVINKY