NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívZomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy František Očenáš

Zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy František Očenáš

|

NITRA 1. decembra 2018 - Dnes v dopoludňajších hodinách si Pán života a smrti povolal do Večnosti svojho služobníka - kňaza Františka Očenáša. Zomrel, zaopatrený svätými sviatosťami, v 81. roku života a v 58. roku kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčia v stredu 5. decembra 2018 na pohrebnej svätej omši o 10:30 h vo filiálnom Kostole sv. Pia X. v Kuzmiciach (farnosť Jacovce) v okrese Topoľčany, Viac »

Na sviatok Obetovania Panny Márie ukončili Trnavskú novénu

Na sviatok Obetovania Panny Márie ukončili Trnavskú novénu

|

TRNAVA 24. novembra 2018 - V Bazilike sv. Mikuláša v Trnave v stredu 21. novembra vyvrcholil 74. štvrtý ročník Trnavskej novény. Hlboké duchovné emócie záverečnej svätej omše umocnila aj prítomnosť vzácneho hosťa z prenasledovanej Cirkvi v Sýrii, sýrsko-katolíckeho arcibiskupa z mesta Aleppo Mons. Antoina Chahdu, ktorý je vďaka pozvaniu ACN na návšteve Slovenska. Viac »


Bohoslovci tretiaci sa obliekli do požehnaných reverend

Bohoslovci tretiaci sa obliekli do požehnaných reverend

|

BRATISLAVA 22. novembra 2018 - V utorok 20. novembra sa v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave konala slávnosť obliečky, pri ktorej bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský požehnal bohoslovcom tretieho ročníka reverendy, do ktorých sa budú od tohto momentu obliekať. Viac »


Zomrel dlhoročný trnavský dekan Mons. Jozef Slamka

Zomrel dlhoročný trnavský dekan Mons. Jozef Slamka

|

BRATISLAVA 22. novembra 2018 - Vo štvrtok 22. novembra 2018, zaopatrený sviatosťami, zomrel v 78. roku života a 53. roku kňazstva Mons. Jozef Slamka. Zádušná svätá omša bude v sobotu 24. novembra 2018 o 10.00 hod. v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. Potom bude nasledovať pohrebná svätá omša o 14.00 hod. vo farskom Kostole sv. Imricha v Bábe a pohrebné obrady na miestnom cintoríne. Viac »


V kňazskom seminári v Nitre hovorili o biskupoch 20. storočia

V kňazskom seminári v Nitre hovorili o biskupoch 20. storočia

|

NITRA 22. novembra 2018 - Rada pre históriu Konferencie biskupov Slovenska a Kňazský seminár svätého Gorazda v Nitre zorganizovali 20. a 21. novembra 2018, v priestoroch auly Kňazského seminára, prezentáciu kníh a historickú konferenciu „Slovenskí biskupi 20. storočia“. V predvečer konferencie slávnostne uviedli dve publikácie: M. Lauko, R. Letz - Hlas Slovenska a M. Šidlo, J. Klinko - Trpiaci Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY