NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Kardinál Jozef Tomko a jeho služba vo Vatikáne (biografická skratka)

Kardinál Jozef Tomko a jeho služba vo Vatikáne (biografická skratka)

|

VATIKÁN 11. augusta 2022 - Vo Vatikáne sa dnes rozlúčili so slovenským kardinálom Jozefom Tomkom. Emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov zomrel v pondelok vo svojom byte v Ríme vo veku 98 rokov. Pohrebnej svätej omši v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne predsedal dekan kardinálskeho kolégia kard. Giovanni Battista Re. Obrad poslednej rozlúčky a odporúčania do Božích rúk na konci svätej Viac »
Vo farnosti Dunajská Streda inštalovali nového farára dekana

Vo farnosti Dunajská Streda inštalovali nového farára dekana

|

DUNAJSKÁ STREDA 5. augusta 2022 - Vo štvrtok 4. augusta sa vo farskom Kostole Nanebovzatia Panny Márie (sv. Juraja) uskutočnila slávnostná svätá omša, v rámci ktorej kanonik Mons. Róbert Kiss, generálny vikár Trnavskej arcidiecézy, uviedol do úradu nového farára farnosti Dunajská Streda a do úradu dekana Dunajskostredského dekanátu doterajšieho farára farnosti Dolný Štál, vdp. Kristiána Bozaya. Viac »A ten poklad tisíc liet už máme...

A ten poklad tisíc liet už máme...

|

TREBATICE 2. augusta 2022 - ...ten si my aj verne zachováme – znela velehradská pieseň v Trebaticiach v Kostole sv. Štefana Uhorského na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Sviatok solúnskych bratov si v Trebaticiach obzvlášť cenia a z iniciatívy pána farára Mariána Díreša ho už tretí rok slávia oblečení v krojoch. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY