NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív
V motu proprio Spiritus Domini ide o uznanie úlohy laikátu v Cirkvi

V motu proprio Spiritus Domini ide o uznanie úlohy laikátu v Cirkvi

|

VATIKÁN 11. januára 2021 - Bolo by chybné vidieť v novom motu proprio Spiritus Domini čisto len pozdvihnutie postavenia žien. Ide predovšetkým o chápanie lektorátu a akolytátu ako laických ministérií zakorenených v krste. Takto komentuje význam najnovšej úpravy predpisu kánonického práva Angelo Lameri, profesor sakramentálnej teológie na Pápežskej lateránskej univerzite. Viac »


Pápež František ustanovil prístup k lektorátu a akolytátu i pre ženy

Pápež František ustanovil prístup k lektorátu a akolytátu i pre ženy

|

VATIKÁN 11. januára 2021 - Vo Vatikáne dnes vyšiel apoštolský list motu proprio Spiritus Domini, ktorým pápež František ustanovil, že ministériá lektorátu a akolytátu budú odteraz prístupné aj ženám, a to v stabilnej a inštitucionálnej forme s príslušným mandátom. Upravil tak kánon 230 §1 Kódexu kánonického práva, kde sa termín „laickí muži“ nahradí slovom „laici“. Viac »


Úmrtie: Zomrel kňaz Mons. Miloslav Mrva (AKTUALIZOVANÉ)

Úmrtie: Zomrel kňaz Mons. Miloslav Mrva (AKTUALIZOVANÉ)

|

TRNAVA 10. januára 2021 - Dnes v skorých ranných hodinách, zaopatrený svätými sviatosťami, sa vrátil do domu Otca kňaz Trnavskej arcidiecézy Mons. Miloslav Mrva. Zomrel vo veku 84 rokov a v 52. roku kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčia jeho najbližší v sobotu 16. januára 2021 o 10:00 h pri pohrebných obradoch na cintoríne vo Varovom Šúre (časť obce Šúrovce). Viac »Požehnanie trojkráľovej vody sa presúva zo slávnosti Zjavenia Pána na Hromnice

Požehnanie trojkráľovej vody sa presúva zo slávnosti Zjavenia Pána na Hromnice

|

TRNAVA 5. januára 2021 - V Trnavskej arcidiecéze sa presunie požehnanie trojkráľovej vody zo slávnosti Zjavenia Pána (6. januára) na sviatok Obetovania Pána (2. februára). Vzhľadom na vážnu pandemickú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu SARS-CoV-2 na Slovensku, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, a nemožnosť slávenia verejných bohoslužieb do 24. januára 2021, o tom rozhodol Viac »


Úmrtie: Zomrel kňaz Anton Priebera (AKTUALIZOVANÉ)

Úmrtie: Zomrel kňaz Anton Priebera (AKTUALIZOVANÉ)

|

TRNAVA 3. januára 2021 - V sobotu 2. januára zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy Anton Priebera. Zomrel vo veku 70 rokov a v 48. roku kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčia jeho najbližší vo štvrtok 7. januára 2021 o 11:00 h pri pohrebných obradoch na cintoríne v Borskom Svätom Jure (územie Bratislavskej arcidiecézy). Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY