NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Uplynulo osem rokov od úmrtia bývalého rožňavského biskupa Fila

Uplynulo osem rokov od úmrtia bývalého rožňavského biskupa Fila

|

BRATISLAVA 18. augusta 2023 - Uplynulo osem rokov od úmrtia bývalého rožňavského biskupa Mons. Vladimíra Fila. Zomrel 18. augusta 2015 v nitrianskej nemocnici vo veku 75 rokov života, 53 rokov kňazstva a 25 rokov biskupskej služby. Rozlúčka so zosnulým biskupom sa konala 24. augusta 2015. Telesné pozostatky previezli do jeho rodnej obce, ktorú si zvolil za miesto svojho posledného odpočinku. Viac »Vo farnosti Dolné Orešany požehnali novú farskú budovu

Vo farnosti Dolné Orešany požehnali novú farskú budovu

|

DOLNÉ OREŠANY 15. augusta 2023 - Vo farnosti Dolné Orešany sa v nedeľu 13. augusta konala hodová slávnosť Nanebovzatej Panny Márie. Slávnosť patrocínia miestneho kostola bola vo farnosti tento rok obohatená o obrad požehnania novej farskej budovy. Viac »


Noc hradov a zrúcanín rozsvieti na konci tohto týždňa múry Katarínky

Noc hradov a zrúcanín rozsvieti na konci tohto týždňa múry Katarínky

|

BRATISLAVA 14. augusta 2023 - Aj tentokrát bude predposledný augustový víkend patriť udalosti Noc hradov a zrúcanín. Už v sobotu 19. augusta sa môžu návštevníci tešiť na noc v ruinách kostola a kláštora sv. Kataríny pri Dechticiach. Program sa začne o 18:30 svätou omšou, sprevádzanou hudobníkmi z radov dobrovoľníkov. Po nej bude nasledovať koncert vokálneho kvarteta Musica Animae | Hudba duše. Od Viac »Európsky súd rozhodne o legálnosti zákazu bohoslužieb počas pandémie

Európsky súd rozhodne o legálnosti zákazu bohoslužieb počas pandémie

|

BRATISLAVA 10. augusta 2023 - Sú všeobecné zákazy verejných bohoslužieb zlučiteľné s medzinárodným ľudským právom na slobodu náboženského vyznania v spoločenstve? S touto otázkou prichádza bývalý osobitný vyslanec EÚ pre slobodu náboženského vyznania alebo viery Ján Figeľ, ktorý podal na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) sťažnosť na obmedzenia verejných bohoslužieb v rámci pandémie koronavírusu Viac »


Bývalá márnica za bazilikou v Trnave slúži naďalej aj bez cintorína

Bývalá márnica za bazilikou v Trnave slúži naďalej aj bez cintorína

|

TRNAVA 31. júla 2023 - Niekoľko mesiacov do začiatku prázdnin trvala v Trnave obnova národnej kultúrnej pamiatky, stojacej v tieni Baziliky sv. Mikuláša. V Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR je vedená ako meštiansky dom, no pôvodne bola postavená ako márnica dnes už neexistujúceho cintorína. Informoval o tom hovorca Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík. Viac »
NOVINKY