NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Náboženstvo v kyberpriestore: Medzinárodná konferencia v Trnave

Náboženstvo v kyberpriestore: Medzinárodná konferencia v Trnave

|

TRNAVA 29. septembra 2023 - V Trnave sa vo štvrtok 28. septembra konala medzinárodná vedecká konferencia s názvom Náboženstvo v kyberpriestore. Pod záštitou ministerky kultúry Slovenskej republiky Silvie Hroncovej a rektora Trnavskej univerzity v Trnave prof. PaedDr. René Bílika, CSc., sa na nej stretli odborníci z oblasti religionistiky, teológie, práva a ďalších relevantných disciplín. Viac »Predseda KBS pozýva veriacich pripojiť sa k modlitbám za synodu

Predseda KBS pozýva veriacich pripojiť sa k modlitbám za synodu

|

BRATISLAVA 27. septembra 2023 - Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernard Bober vyzýva všetkých veriacich, aby sa 30. septembra pripojili k ekumenickej modlitbe a zverili priebeh zasadania 16. riadneho generálneho zhromaždenia synody Katolíckej cirkvi Duchu Svätému. Viac »


Gądecki: Verím, že synoda rozpozná, ktoré hlasy sú hlasom Ducha Svätého

Gądecki: Verím, že synoda rozpozná, ktoré hlasy sú hlasom Ducha Svätého

|

POĽSKO 26. septembra 2023 - „Dúfam, že dobre pochopená synoda pomôže uskutočniť obnovu, ktorú dnes Cirkev potrebuje,“ povedal pre poľskú katolícku informačnú agentúru KAI arcibiskup Stanisław Gądecki, metropolita Poznane a predseda Konferencie biskupov Poľska. Zároveň však priznal, že so znepokojením sleduje návrhy na prispôsobenie doktríny ideologickým požiadavkám súčasnosti. Viac »
Trnavská arcidiecézna charita otvorila unikátne centrum pre ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita otvorila unikátne centrum pre ľudí bez domova

|

TRNAVA 21. septembra 2023 - Po dvoch rokoch výstavby predstavila v stredu 20. septembra Trnavská arcidiecézna charita verejnosti nové Centrum pomoci človeku. Na slávnostnom otvorení centrum požehnal trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch spolu s prezidentom Slovenskej katolíckej charity, žilinským biskupom Mons. Tomášom Galisom. Viac »V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu

V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu

|

PIEŠŤANY 20. septembra 2023 - V Piešťanoch uvedú do úradu nového nemocničného duchovného správcu. Stane sa ním Michal Kollár. Jeho úlohou bude byť k dispozícii pacientom, kúpeľným hosťom, ľuďom hľadajúcim v zdravotníckych zariadeniach kúpeľného mesta Piešťany zdravie, v neposlednom rade aj samotným zdravotníkom. Viac »


V Nitre sa konalo slávnostné Veni Sancte so seminaristami piatich diecéz

V Nitre sa konalo slávnostné Veni Sancte so seminaristami piatich diecéz

|

NITRA 19. septembra 2023 - V katedrále - Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade sa dnes - v utorok 19. septembra - uskutočnilo slávnostné Veni Sancte spojené so vzývaním Ducha Svätého pri príležitosti začiatku nového akademického roka 2023/2024 na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského. Viac »


NOVINKY