NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Smútočné oznámenie - úmrtie pána Stanislava Novanského

Smútočné oznámenie - úmrtie pána Stanislava Novanského

|

TRNAVA 11. októbra 2022 - S hlbokým zármutkom v srdci, avšak s nádejou na radostné stretnutie vo večnosti vám oznamujeme, že v pondelok 10. októbra prekročil prah večnosti otec kňaza Trnavskej arcidiecézy, vdp. Štefana Novanského, farského administrátora v Gáni. Pán Stanislav Novanský zomrel vo veku 81 rokov života. Viac »


V Borovciach spomínali na umučeného farára Štefana Poláka

V Borovciach spomínali na umučeného farára Štefana Poláka

|

BOROVCE 11. októbra 2022 - Spomienka na umučeného borovského farára Štefana Poláka v tomto roku vo farnosti Borovce začala v sobotu 8. októbra dopoludnia slávnostnou svätou omšou v Kostole svätého Vavrinca, diakona a mučeníka, na ktorej domáci obyvatelia a veriaci na čele so starostom Ivanom Šiškom a farárom Mariánom Dírešom s radosťou privítali okrem iných vzácnych hostí aj Mons. Andreja Imricha, Viac »Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v meste Sárospatak

Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v meste Sárospatak

|

SÁROSPATAK (Maďarsko) 10. októbra 2022 - Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v sobotu 8. októbra v maďarskom meste Sárospatak, rodisku sv. Alžbety Uhorskej. Okrem duchovného programu bola zachovaná aj tradícia oceňovania pracovníkov za ich usilovnú a dobre odvedenú prácu v jednotlivých arci/diecézach. Patrónka všetkých charitatívnych organizácií, Sv. Alžbeta, darovala núdznym Viac »Vo františkánskom kostole v Hlohovci oslávili svojho zakladateľa

Vo františkánskom kostole v Hlohovci oslávili svojho zakladateľa

|

HLOHOVEC 4. októbra 2022 - V pondelok 3. októbra sa vo františkánskom Kostole Všetkých svätých v Hlohovci uskutočnila slávnostná svätá omša pri príležitosti sviatku svätého Františka z Assisi. Hoci sviatok tohto svätca pripadá na 4. október, bratia františkáni si pripomínajú odchod jeho duše do večnosti už večer pred týmto dňom. Viac »
V Ríme vysvätili diakona pre službu v Trnavskej arcidiecéze

V Ríme vysvätili diakona pre službu v Trnavskej arcidiecéze

|

RÍM 2. októbra 2022 - V sobotu 1. októbra sa v Kostole sv. Ignáca z Loyoly (Chiesa Sant'Ignazio di Loyola in Campo Marzio) v Ríme uskutočnila kňazská a diakonská vysviacka troch študentov teológie, ktorí sa formujú v Pápežskom Kolégiu Germanicum et Hungaricum. Viac »


V Hlohovci začalo slávenie patróna kostola i farnosti sv. Michala archanjela

V Hlohovci začalo slávenie patróna kostola i farnosti sv. Michala archanjela

|

HLOHOVEC 30. septembra 2022 - Vo štvrtok 29. septembra sa vo farnosti Hlohovec začalo slávenie titulu farského Kostola sv. Michala archanjela. V tento deň, na sviatok sv. archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela, prijal pozvanie byť hlavným celebrantom i slávnostným kazateľom páter Karol Miroslav Švarc OFM, ktorý v Hlohovci pôsobil v rokoch 2013 až 2016. Koncelebrovali dekan Jozef Schwarz a kaplán Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY