V Hájičku pri Trstíne pripravujú podujatie Noc kostolov

TRSTÍN 22. mája 2023 - Noc kostolov vznikla v roku 2001 v Nemecku a postupne sa k tomuto podujatiu pridali ďalšie krajiny ako Rakúsko, Holandsko, Česko a tiež Slovensko. Má aj ekumenický charakter, nakoľko sa doň okrem katolíckych chrámov zapájajú evanjelické, pravoslávne kostoly, chrámy Cirkvi bratskej alebo Reformovanej cirkvi. Jej hlavným zámerom je šírenie Kristovho posolstva. Pozvanie do Ježišovej blízkosti.

Prostredníctvom Noci kostolov sa nesie posolstvo viery aj ľuďom, ktorí chrámy nenavštevujú. Noc kostolov je mostom. Je nocou, v ktorej možno klásť otázky, hľadať odpovede. Je to možnosť, ako vhodným spôsobom uchopiť nástroj, ktorým môžeme pritiahnuť do chrámov, kostolov, kaplniek aj tých, čo stoja vonku. Minulý rok sa na našom území zapojilo 15 kostolov.
 
V období synodálneho procesu, ktorý nás pozýva kráčať spolu, by sme mohli vnímať Noc Kostolov ako cestu našej kresťanskej misie. Pútnický kostolík v Hájičku pri Trstíne preto ponúka všetkým aj v tomto roku (v piatok 2. júna 2023) možnosť vychutnať si v jeho krásnom tichom prostredí nielen krásnu hudbu, zaujímavé pútnické príbehy z putovania krajom sv. Františka z Assisi, ale aj vstúpiť do osobnej modlitby. Na záver prinesie aj filmové premietanie pod hviezdami. Cíťte sa pozvaní.
 
 
TO ABU informoval Martin Horváth
 
facebook sharing button Zdieľaj
V Hájičku pri Trstíne pripravujú podujatie Noc kostolov

Ilustračná snímka. (Foto: Dušan Kolenčík)

NOVINKY