Sviatok Božieho Tela oslávia Eucharistickou procesiou

TRNAVA 30. mája 2023 - Sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, ktorý budeme sláviť vo štvrtok 8. júna 2023, veriaci a ľudia dobrej vôle v Trnave verejne oslávia Eucharistickou procesiou ulicami kráľovského mesta v nedeľu 11. júna 2023.

Aj v tomto roku, ako je už v Trnave tradíciou, sa bude slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi konať v biskupskom kostole a následne eucharistickou procesiou ulicami starobylého kráľovského mesta Trnava.
 
Slávnosť sa začne v nedeľu 11. júna 2023 o 9:30 h svätou omšou v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Po nej bude nasledovať Eucharistická procesia z katedrály k jezuitskému Kostolu Najsvätejšej Trojice. Odtiaľ procesia povedie k františkánskemu Kostolu sv. Jakuba, následne k uršulínskemu Kostolu sv. Anny a späť ku Katedrále sv. Jána Krstiteľa (univerzitný kostol), kde sa procesia ukončí Eucharistickým požehnaním.
 
Srdečne pozývame veriacich mesta Trnava i okolia, ale aj všetkých ľudí dobrej vôle na toto slávenie, ktorým vzdáme úctu živému Kristovi, prítomnému v Eucharistii a spoločne budeme vyprosovať požehnanie pre všetkých obyvateľov tak mesta Trnava, ako i celej Trnavskej arcidiecézy.
 
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Sviatok Božieho Tela oslávia Eucharistickou procesiou

Banner.

NOVINKY