NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Roráty počas Adventu v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave

Roráty počas Adventu v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave

|

TRNAVA 30. novembra 2020 - V katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa slávia od 30. novembra rorátne sväté omše. Pozývame vás počas adventného obdobia (od 30. novembra do 16. decembra 2020) na tieto rorátne sväté omše o 6:30 h pri svetlách sviec do hlavného chrámu Trnavskej arcidiecézy. Viac »


Najväčšia potravinová zbierka charity potrvá ešte do 3. decembra

Najväčšia potravinová zbierka charity potrvá ešte do 3. decembra

|

TRNAVA 29. novembra 2020 - Ešte do štvrtka 3. decembra môže verejnosť podporiť ľudí v núdzi potravinami. Potraviny a hygienické potreby, ktoré vložia ľudia do nákupných košíkov od 19. novembra do 3. decembra, budú pomáhať celý nasledujúci rok 2021. Charita ich prinesie osamelým dôchodcom, rodinám v krízových situáciách, mamám, ktoré sú na výchovu dieťaťa samé a poslúžia aj tam, kde sa venujú ľuďom Viac »


Trnavská arcidiecéza preberá štafetu slávenia svätých omší za život

Trnavská arcidiecéza preberá štafetu slávenia svätých omší za život

|

TRNAVA 29. novembra 2020 - „Za šírenie kultúry života na Slovensku, za požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny v našej krajine.“ Takto znie úmysel 31 svätých omší, ktoré v decembri budú sláviť kňazi Trnavskej arcidiecézy. Ukončia tak tohtoročnú štafetu slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života na Slovensku. Viac »Mons. Ladislav Šálka je honorárnym kanonikom Trnavskej kapituly

Mons. Ladislav Šálka je honorárnym kanonikom Trnavskej kapituly

|

TRNAVA 23. novembra 2020 - Farár dekan v Šali, Mons. Ladislav Šálka, sa v uplynulých dňoch dožil významného životného jubilea - 70 rokov života. Pri tejto príležitosti bol 21. novembra 2020 trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom vymenovaný za honorárneho kanonika Kolegiálnej kapituly sv. Mikuláša v Trnave. Viac »Aj tento rok trnavský arcibiskup udelil ocenenie Ruža sv. Alžbety

Aj tento rok trnavský arcibiskup udelil ocenenie Ruža sv. Alžbety

|

TRNAVA 20. novembra 2020 - V utorok 17. novembra, v piaty deň Trnavskej novény, slávil hlavnú večernú svätú omšu v trnavskej Bazilike sv. Mikuláša rožňavský sídelný biskup Mons. Stanislav Stolárik, ktorý bol aj slávnostným kazateľom. Keďže 17. november je i spomienkou na sv. Alžbetu Uhorskú, služobníčku kresťanskej lásky, na tejto svätej omši udelil arcibiskup Mons. Ján Orosch vybraným šiestim Viac »


Trnavská novéna 2020 sa prehupla do svojej druhej polovice

Trnavská novéna 2020 sa prehupla do svojej druhej polovice

|

TRNAVA 18. novembra 2020 - V poradí 76. ročník Trnavskej novény, v tej podobe ako ju dnes poznáme, sa už prehupol do druhej polovice. V nedeľu 15. novembra sa konala tradičná procesia s milostivým obrazom Trnavskej Panny Márie ulicami najstaršieho kráľovského mesta na území súčasného Slovenska. Tento rok bola veľmi skromná, ale vzhľadom na epidemiologickú situáciu, ktorú aj na Slovensku prežívame, Viac »


Na Trnavskej novéne sa už môže zúčastniť 285 veriacich a 38 kňazov

Na Trnavskej novéne sa už môže zúčastniť 285 veriacich a 38 kňazov

|

TRNAVA 16. novembra 2020 - Od dnešného dňa, teda od pondelka 16. novembra, je opäť povolené verejné slávenie bohoslužieb, avšak pri zachovávaní prísnych pravidiel vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. Je to radostná správa aj pre mnohých ctiteľov Trnavskej Bohorodičky, ktorí sa tak v počte 285 osôb spolu s kňazmi v počte 38 osôb môžu zúčastniť na tohtoročnej Trnavskej novéne v Bazilike sv. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY