NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívV Hlohovci obnovili po 19 rokoch púť na zámok

V Hlohovci obnovili po 19 rokoch púť na zámok

|

HLOHOVEC 21. augusta 2019 - Na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie sa vo farnosti Hlohovec každý rok koná tradičná Zámocká púť, ktorá býva na miestnej Kalvárii. Tam slávnostný kazateľ, rodák Rastislav Nitran prirovnal Pannu Máriu k poslušnému mramoru v rukách sochára, ktorá ochotne počúvala a uskutočňovala Božie slovo vo svojom živote. Viac »


Kláštor Katarínka oslavoval 25 rokov od začiatku záchrany

Kláštor Katarínka oslavoval 25 rokov od začiatku záchrany

|

DECHTICE 19. augusta 2019 - V sobotu 17. augusta sa konalo jedno z podujatí, ktoré návštevníkom predstavuje atmosféru voľakedy rozsiahleho pútnického areálu, Noc hradov a zrúcanín. V noci zo soboty na nedeľu sa v areáli ruín kláštora a kostola sv. Kataríny Alexandrijskej rozozvučali hudobné nástroje, zapálili sviece a areál sa naplnil vyše 400 návštevníkmi. Viac »


V Trnave slávili prvú svätú omšu v mimoriadnej forme Rímskeho obradu

V Trnave slávili prvú svätú omšu v mimoriadnej forme Rímskeho obradu

|

TRNAVA 19. augusta 2019 - Na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie, vo štvrtok 15. augusta slávil sekretár trnavského arcibiskupa Ľubomír Urbančok svätú omšu v mimoriadnej forme Rímskeho obradu v Kaplnke Fatimskej Panny Márie. Počnúc slávnosťou Nanebovzatia Panny Márie sa bude pravidelne celebrovať svätá omša mimoriadnou formou Rímskeho obradu v uvedenej kaplnke v priestoroch Trnavskej arcibiskupskej Viac »


Školské sestry de Notre Dame mali slávnosť večných sľubov

Školské sestry de Notre Dame mali slávnosť večných sľubov

|

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 15. augusta 2019 - Školské sestry de Notre Dame v Novom Meste nad Váhom prežili na sviatok Nanebovzatia Panny Márie vzácnu slávnosť. Vo farskom kostole zložila sr. Mária Alica Hornáčková večné sľuby pred tvárou Cirkvi a do rúk generálnej predstavenej rehole. Viac »
Mons. Ján Orosch podporil arcibiskupa Jędraszewskeho

Mons. Ján Orosch podporil arcibiskupa Jędraszewskeho

|

TRNAVA 11. augusta 2019 - Arcibiskup z poľského Krakova Marek Jędraszewski nedávno vo svojej kázni kritizoval ideológiu hnutia LGBT a požiadavky jej podporovateľov. Podľa jeho slov sa tí, ktorí žiadajú toleranciu, v skutočnosti dopúšťajú násilia a znevažovania najposvätnejších symbolov. Následne sa krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski stal terčom mediálnych obvinení z homofóbie. K podpore Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY