NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Telesné pozostatky Benedikta XVI. si prišlo uctiť už viac než stotisíc ľudí

Telesné pozostatky Benedikta XVI. si prišlo uctiť už viac než stotisíc ľudí

|

VATIKÁN 3. januára 2023 - Ako informovala Svätá stolica, telesné pozostatky pápeža Benedikta XVI. budú po pohrebe uložené v krypte pod Bazilikou sv. Petra (Grotte vaticane) na mieste, kde bol kedysi pochovaný sv. Ján Pavol II. So zosnulým Josephom Ratzingerom sa v prvý deň jeho verejného vystavenia v pondelok 2. januára do Vatikánskej baziliky prišlo rozlúčiť približne 65 - tisíc ľudí. V dnešný Viac »V Dunajskej Strede roznášali koledníci radosť z narodenia Spasiteľa

V Dunajskej Strede roznášali koledníci radosť z narodenia Spasiteľa

|

DUNAJSKÁ STREDA 1. januára 2023 - Koledníci Dobrej noviny v Dunajskej Strede tento rok opäť prinášali do rodín radostnú zvesť, že sa narodil náš Pán Ježiš Kristus. Spievaním krásnych kolied vyčarili rodinám úsmevy na tvárach, vniesli do ich príbytkov Kristovu lásku a pokoj. Viac »
Zomrel emeritný pápež Benedikt XVI., pohreb bude 5. januára vo Vatikáne

Zomrel emeritný pápež Benedikt XVI., pohreb bude 5. januára vo Vatikáne

|

VATIKÁN 31. decembra 2022 - Vo veku 95 rokov zomrel emeritný pápež Benedikt XVI. „So zármutkom oznamujem, že emeritný pápež Benedikt XVI. dnes o 9:34 zomrel v kláštore Mater Ecclesiae vo Vatikáne,“ uvádza sa v správe riaditeľa vatikánskej tlačovej kancelárie Mattea Bruniho, ktorá bola zverejnená ráno. Viac »


Živý betlehem bol krásnym začiatkom Vianoc v Piešťanoch

Živý betlehem bol krásnym začiatkom Vianoc v Piešťanoch

|

PIEŠŤANY 29. decembra 2022 - Živý betlehem prilákal v sobotu 24. decembra na nádvorie Rímskokatolíckeho farského úradu v „starých“ Piešťanoch, ktorý sa nachádza vedľa farského Kostola sv. Štefana, predovšetkým rodiny s deťmi. Viac »


Predseda KBS Bernard Bober vyzýva pripojiť sa k modlitbe za Benedikta XVI.

Predseda KBS Bernard Bober vyzýva pripojiť sa k modlitbe za Benedikta XVI.

|

BRATISLAVA 28. decembra 2022 - Predseda Konferencie biskupov Slovenska a košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober vyzýva a prosí slovenských veriacich, aby sa modlili za emeritného pápeža Benedikta XVI. “Svätý Otec František nás dnes vyzval k modlitbe, pripojme sa k nemu a spoločne sa modlime spolu s ním za Benedikta XVI.,” povedal Mons. Bernard Bober. Viac »Výstavu betlehemov v Piešťanoch ešte stihnete, Vianocami nekončí

Výstavu betlehemov v Piešťanoch ešte stihnete, Vianocami nekončí

|

PIEŠŤANY 26. decembra 2022 - Výstava betlehemov z rôznych končín sveta v piešťanskom Balneologickom múzeu Imricha Wintera posledným vianočným sviatkom nekončí. Až do konca februára si budú môcť návštevníci vo výstavných priestoroch Vily dr. Lisku pozrieť výber z bohatej zbierky Viery a Jozefa Gruskovcov, uviedol riaditeľ múzea Vladimír Krupa. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Program Amoris pre manželov aj v Trnave

TRNAVA 8. decembra 2022 - Formačný program pre manželov, inšpirovaný exhortáciou Svätého Otca Františka Amoris laetitia, znovu ponúka manželom priestor na komunikáciu a rast aj v Trnave. Viac »