NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


V parku Amadeovcov v Gabčíkove požehnali novú kaplnku

V parku Amadeovcov v Gabčíkove požehnali novú kaplnku

|

GABČÍKOVO 10. októbra 2021 - V piatok 8. októbra sa v Gabčíkove konala malá slávnosť. Počas nej generálny vikár Trnavskej arcidiecézy, kanonik Mons. Róbert Kiss požehnal priestory starej vodojemnej veže pri vchode do gabčíkovského parku, z ktorej sa po rekonštrukcii stala Kaplnka Preblahoslavenej Panny Márie, Veľkej Pani Uhorska. Viac »V piatok si v katedrále pripomenú 15 rokov od úmrtia biskupa Pavla Hnilicu

V piatok si v katedrále pripomenú 15 rokov od úmrtia biskupa Pavla Hnilicu

|

TRNAVA 5. októbra 2021 - V piatok 8. októbra si svätou omšou o 18:00 h v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave pripomenieme 15. výročie odchodu biskupa Mons. Pavla M. Hnilicu SJ do domu Nebeského Otca. Bohoslužbu bude celebrovať trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. V homílii sa veriacim prihovorí P. Ján Ďurica SJ. Viac »


Trnavská kolegiálna kapitula svätého Mikuláša má nových kanonikov

Trnavská kolegiálna kapitula svätého Mikuláša má nových kanonikov

|

TRNAVA 3. októbra 2021 - Pri príležitosti slávenia spomienky na sv. Teréziu od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), v piatok 1. októbra celebroval trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch spolu s kanonikmi Kolegiálnej kapituly sv. Mikuláša slávnostnú svätú omšu. Svätú omšu slávili v bočnej mariánskej kaplnke Baziliky sv. Mikuláša, v ktorej sa uchováva zázračný obraz slziacej Panny Márie. Viac »


Na Univerzite J. Selyeho v Komárne požehnali novú kaplnku

Na Univerzite J. Selyeho v Komárne požehnali novú kaplnku

|

KOMÁRNO 2. októbra 2021 - V stredu 29. septembra z poverenia trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha v rámci slávnostnej svätej omše požehnal generálny vikár Trnavskej arcidiecézy, kanonik Mons. Róbert Kiss novú kaplnku Katolíckeho univerzitného strediska (KUS) bl. Sáry Salkaházi pri Univerzite Jána Selyeho v Komárne. Na slávnosti sa zúčastnili rektor Univerzity J. Selyeho Dr. habil. PaedDr. Viac »


Trnavská charita odštartovala výstavbu centra pre ľudí bez domova

Trnavská charita odštartovala výstavbu centra pre ľudí bez domova

|

TRNAVA 30. septembra 2021 - Stavebná firma v týchto dňoch začala s demontážou pôvodných budov Centra pomoci človeku, ktoré prevádzkuje Trnavská arcidiecézna charita. Po obnove za 1,3 milióna eur vznikne najmodernejšie nízkoprahové centrum pre pomoc ľuďom bez domova na Slovensku. Viac »


Vyšlo druhé vydanie pamätí arcibiskupa Jána Sokola

Vyšlo druhé vydanie pamätí arcibiskupa Jána Sokola

|

TRNAVA 28. septembra 2021 - V sobotu 25. septembra sa v budove Marianum uskutočnila prezentácia už druhého vydania knihy emeritného arcibiskupa Mons. Jána Sokola, prvého metropolitu Slovenska, s názvom Je čas mlčať a čas hovoriť, ktorá vyšla v týchto dňoch vo vydavateľstve LÚČ. Viac »Pri generálnej audiencii sa Svätý Otec podelil so zážitkami zo Slovenska

Pri generálnej audiencii sa Svätý Otec podelil so zážitkami zo Slovenska

|

VATIKÁN 22. septembra 2021 - Pápež František sa pri generálnej audiencii v stredu 22. septembra vrátil k apoštolskej ceste do Budapešti a na Slovensko. Spomenul celý rad silných momentov, ktoré si odniesol zo Slovenska. O svojej ceste hovoril ako o duchovnej púti adorácie a modlitby. Vyzdvihol korene viery v Božom ľude, ktoré sú stále živé, no sú vystavené nárastu sekularizácie a konzumizmu. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY