NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Trnavskej arcidiecéze sa slávia v auguste omše za život

V Trnavskej arcidiecéze sa slávia v auguste omše za život

|

TRNAVA 25. júla 2019 - "Za šírenie kultúry života na Slovensku, za Národný pochod za život, aby priniesol pre našu krajinu požehnanie a premenu sŕdc, aby sme s väč­šou odvahou chránili a podporovali život každého človeka. Za požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny v našej krajine." Takto znie úmysel 31 svätých omší, ktoré v blížiacom sa mesiaci august budú sláviť kňazi Trnavskej Viac »V Trnave sa uskutoční prvé Arcidiecézne stretnutie miništrantov

V Trnave sa uskutoční prvé Arcidiecézne stretnutie miništrantov

|

TRNAVA 22. júla 2019 - V týchto dňoch začala bežať príprava na prvé Arcidiecézne stretnutie miništrantov, ktoré sa uskutoč­ní v sobotu 21. septembra 2019 v Trnave. Arcibiskupský úrad spustil prihlasovanie na Arcidiecézne stretnutie miništrantov 17. júla. Miništrantov je možné prihlásiť až do 31. augusta 2019. Viac »


Sekretár Apoštolskej nunciatúry sa rozlúčil aj v Trnave

Sekretár Apoštolskej nunciatúry sa rozlúčil aj v Trnave

|

TRNAVA 21. júla 2019 - Sekretár Apoštolskej nunciatúry na Slovensku Mons. Giuseppe Quirighetti po svojej trojročnej diplomatickej misii na Slovensku odchádza na zastupiteľský úrad Svätej stolice v inej krajine na opačnom konci sveta. V piatok 12. júla sa prišiel rozlúčiť aj do najstaršieho kráľovského mesta na území súčasného Slovenska. Viac »Výstavu fotografií v katedrále môžete vidieť už iba do piatku

Výstavu fotografií v katedrále môžete vidieť už iba do piatku

|

TRNAVA 16. júla 2019 - V sobotu 29. júna otvorili v Katedrále sv. Jána Krstiteľa Výstavu veľkoformátových fotografií, ktorú v spolupráci s Trnavskou arcidiecézou a ďalšími partnermi pripravil spolok «Človek a viera». Na výstavu môžete zavítať už iba do piatku 19. júla. Viac »
Na slávnosť sv. Petra a Pavla boli vysviacky vo Veľkej Mači

Na slávnosť sv. Petra a Pavla boli vysviacky vo Veľkej Mači

|

VEĽKÁ MAČA 3. júla 2019 - V sobotu 29. júna, na slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vysvätil vo farskom Kostole mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa vo Veľkej Mači jedného kňaza a štyroch diakonov pre pastoračnú službu v Trnavskej arcidiecéze. Viac »


Deň rodiny oslavovali aj v Piešťanoch - neprekazil to ani dážď

Deň rodiny oslavovali aj v Piešťanoch - neprekazil to ani dážď

|

PIEŠŤANY 2. júla 2019 - Centrum pomoci pre rodinu sa už desiaty krát zapojilo do organizovania Dňa rodiny. Pripojilo sa k spoločnej snahe dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti a podporiť hlavné motto tohtoročných osláv Dňa rodiny: „V obci i meste rodina na prvom mieste“. Deň rodiny sa uskutočnil v Trnave po 10. krát v nedeľu 26. mája v areáli u jezuitov a v Piešťanoch prvý raz v Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY