NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Trnave udelili rabínovi Abrahamovi Skorkovi čestný doktorát

V Trnave udelili rabínovi Abrahamovi Skorkovi čestný doktorát

|

TRNAVA 10. mája 2023 - Rok a pol po návšteve pápeža Františka zavítal na Slovensko jeho osobný priateľ rabín Abraham Skorka. Trnavská univerzita tomuto svetovo uznávanému odborníkovi udelila dnes - v stredu 10. mája - čestný doktorát. Slávnostný akt sa odohral v priestoroch budovy Marianum, vedľa sídla trnavského arcibiskupa. Na slávnosti sa za Katolícku cirkev zúčastnili Mons. Nicola Girasoli, Viac »Bohoslovci z bratislavského seminára navštívili farnosť Leopoldov

Bohoslovci z bratislavského seminára navštívili farnosť Leopoldov

|

LEOPOLDOV 3. mája 2023 - Deň otvorených dverí v Kňazskom seminári sv. Cyrila a Metoda v Bratislave prebiehal tento rok mimo priestorov seminára na Kapitulskej ulici. V posledných rokoch sa tento scenár pravidelne opakuje. Vždy v Nedeľu Dobrého pastiera prichádzajú seminaristi do farností, aby veriacim predstavili svoj život počas kňazskej formácie. Viac »


Tím Misijnej spoločnosti viedol farské misie v Bohdanovciach nad Trnavou

Tím Misijnej spoločnosti viedol farské misie v Bohdanovciach nad Trnavou

|

BOHDANOVCE NAD TRNAVOU 2. mája 2023 - V dňoch od 22. do 30. apríla sa konali sväté misie vo farnosti Bohdanovce nad Trnavou v Trnavskej arcidiecéze. Misijný tím Slovenskej provincie Misijnej spoločnosti tvoril P. Pavol Noga, CM a P. Dominik Pavol, CM. Výpomocou pri spovedaní veriacich pomáhal P. Alojz Šeliga CM, P. Peter Majerčík CM a P. Miroslav Vaľko CM. Viac »


Trnavský arcibiskup Ján Orosch bol pred 19 rokmi vysvätený za biskupa

Trnavský arcibiskup Ján Orosch bol pred 19 rokmi vysvätený za biskupa

|

TRNAVA 2. mája 2023 - V trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa sa 2. mája 2004 konala veľká slávnosť, pri ktorej boli konsekrovaní za biskupov dvaja kňazi - farár dekan v Štúrove a súdny vikár Arcidiecézneho tribunálu v Trnave. Presne pred 19 rokmi sa stali pomocnými biskupmi vtedajšej Bratislavsko-trnavskej arcidiecézy Mons. Ján Orosch (v súčasnosti trnavský arcibiskup) a Mons. Stanislav Viac »Po obnove ľudia uvidia veže baziliky v Trnave ako v čase gotiky

Po obnove ľudia uvidia veže baziliky v Trnave ako v čase gotiky

|

TRNAVA 24. apríla 2023 - Do výšky zhruba 37 metrov sa v týchto dňoch vyšplhalo lešenie pri južnej veži jednej z historických dominánt Trnavy - Baziliky sv. Mikuláša. Pamiatková obnova omietok a kamenných prvkov na fasáde následne aj severnej veže a západného portálu by mala trvať do konca roka 2024. TASR o tom informoval hovorca Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík. Viac »


Dnes uplynulo 97 rokov od úmrtia prvého generálneho vikára v Trnave

Dnes uplynulo 97 rokov od úmrtia prvého generálneho vikára v Trnave

|

TRNAVA 14. apríla 2023 - Pri prechádzke po Trnave zaujme návštevníkov aj parčík v širšom centre mesta, za bývalým cukrovarom, ktorý domáci nenazvú inak ako „Kalvária“. Dnes je to mestský parčík, ale v minulosti to bola prvá Kalvárska cesta v Uhorskom kráľovstve a neskôr sa tento priestor stal miestom pochovávania obyvateľov Trnavy. Viac »
SPRÁVY

 

NOVINKY