Už iba niekoľko dní zostáva do otvorenia Novomestskej púte 2023

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 25. augusta 2023 - V dňoch 8. - 10. septembra sa v Novom Meste nad Váhom bude konať tradičná Novomestská púť k Panne Márii.

V dňoch 8. - 10. septembra 2023 si veriaci farnosti a Novomestského dekanátu vykonajú tradičnú púť, ktorá sa v Novom Meste nad Váhom koná z príležitosti sviatku Narodenia Panny Márie. Farský chrám je zasvätený práve Narodeniu Panny Márie.
 
Program púte začnú v piatok 8. septembra o 15.00 h popoludním pre rodiny na nádvorí prepozitúry. O 18.30 h bude púť pokračovať slávením mládežníckej svätej omše. Hlavným celebrantom a kazateľom bude vdp. Pavol Reisel, riaditeľ Komisie pre mládež Trnavskej arcidiecézy a správca DCM Archa v Bojničkách.
 
Celebrantom ďalšej svätej omše Novomestskej púte 2023 v sobotu 9. septembra o 17.00 h bude pomocný biskup Bratislavskej eparchie Mons. Milan Lach SJ, ktorý bude aj slávnostným kazateľom.
 
V nedeľu 10. septembra bude hlavným celebrantom pútnickej svätej omše rodín s deťmi o 11.00 h nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo ktorý bude zároveň i slávnostným kazateľom.
 
Počas tradičnej púte bude rozšírená spovedná služba, spovedať budú viacerí kňazi dekanátu. Na duchovnú obnovu sú srdečne pozvaní kňazi a veriaci Trnavskej arcidiecézy, ale i všetci ľudia dobrej vôle.
 
 
TO ABU informoval RKFÚ v Novom Meste nad Váhom
 
facebook sharing button Zdieľaj
Už iba niekoľko dní zostáva do otvorenia Novomestskej púte 2023

Ilustračná snímka. (Foto: Archív RKFÚ Nové Mesto nad Váhom)

NOVINKY