Rehoľníci oslávia v katedrále Deň zasväteného života

TRNAVA 23. januára 2024 - Už tradične sa 2. februára v Katolíckej cirkvi slávi sviatok Obetovania Pána (Hromnice). Liturgické slávenie sa spája s tzv. „hromničnými sviecami,“ pripomínajúcimi príchod Ježiša Krista ako Pravého svetla, podľa zvyku, ktorý sa pripisuje pápežovi Geláziovi (494). Tento sviatok pripomína udalosť, kedy Panna Mária a svätý Jozef priniesli obetovať Ježiša do chrámu. V okruhu tohto sviatku, ktorý je aj Dňom zasväteného života, sa diecézni biskupi tradične stretávajú s rehoľnými a zasvätenými osobami.

Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch srdečne pozýva na slávenie Eucharistie pri príležitosti Dňa zasväteného života v sobotu 3. februára 2024 o 10.00 h v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave.
 
Po skončení svätej omše je plánovaný najprv tematický program v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Na záver oslavy Dňa zasväteného života budú mať rehoľné osoby ešte príležitosť stretnúť sa v súkromných rozhovoroch pri spoločnom agapé na Arcibiskupskom úrade.
 
Pri tejto príležitosti Liturgický úrad informuje:
  • koncelebrovať môžu všetci kňazi, je však potrebné, aby si priniesli so sebou albu a bielu štólu a sviecu zabezpečenú proti stečeniu vosku
  • kňazi sa zhromaždia najneskôr o 9.45 hodine v sakristii katedrály
  • ostatní veriaci (rehoľné sestry, rehoľní bratia a zasvätení) sú pozvaní priniesť si sviecu zabezpečenú proti stečeniu vosku
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Rehoľníci oslávia v katedrále Deň zasväteného života

Ilustračná snímka. (Foto: Dušan Kolenčík)

NOVINKY