NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív
V Bojničkách sa stretla Rada KBS pre mládež a univerzity

V Bojničkách sa stretla Rada KBS pre mládež a univerzity

|

BOJNIČKY 25. februára 2014 - Zástupcovia jednotlivých diecéz, ktorí tvoria Radu Konferencie biskupov Slovenska pre mládež a univerzity, sa uplynulý týždeň stretli na svojom zasadnutí v Diecéznom centre mládeže Trnavskej arcidiecézy v Bojničkách. Na stretnutí nechýbal predseda Rady Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Náplňou stretnutia bolo zhodnotenie uskutočnených mládežníckych akcií a plánovanie Viac »Arcibiskup určil jubilejné chrámy pre získanie odpustkov

Arcibiskup určil jubilejné chrámy pre získanie odpustkov

|

TRNAVA 13. februára 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch dekrétom podpísaným 11. februára, na spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej, určil chrámy na území Trnavskej arcidiecézy, v ktorých bude možné získať úplné odpustky v prebiehajúcom Jubilejnom roku Sedembolestnej Panny Márie. Viac »


Trnavský arcibiskup požehnal mladé vína

Trnavský arcibiskup požehnal mladé vína

|

TRNAVA 6. februára 2014 - Mladé vína z Trnavy, okolia a tentoraz dokonca i zo zahraničia vo štvrtok popoludní požehnal trnavský arcibiskup Ján Orosch. Vo svojom krátkom príhovore sa prvý muž partikulárnej Katolíckej cirkvi v Trnave poďakoval vinárom za ich odbornosť, zásluhou ktorej robia život krajším. Viac »


Rehoľníci a zasvätené osoby oslávili svoj sviatok v katedrále

Rehoľníci a zasvätené osoby oslávili svoj sviatok v katedrále

|

TRNAVA 3. februára 2014 - Rehoľníci, rehoľníčky a zasvätené osoby pôsobiaci na území Trnavskej arcidiecézy oslávili medzinárodný Deň zasväteného života v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v nedeľu 2. februára dopoludnia. Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše bol trnavský arcibiskup Ján Orosch. Spolu s ním koncelebrovali emeritný arcibiskup Ján Sokol, kňazi arcibiskupskej kúrie a významný Viac »


Fatimskú sobotu slávili pri zázračnom obraze

Fatimskú sobotu slávili pri zázračnom obraze

|

TRNAVA 2. februára 2014 - Februárovú Fatimskú sobotu oslávili veriaci mesta Trnava a jeho okolia spoločne s trnavským arcibiskupom Jánom Oroschom v soboru 1. februára dopoludnia v Bazilike minor sv. Mikuláša. Viac »NOVINKY