NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Trnavská novéna 2012 ukončená

Trnavská novéna 2012 ukončená

|

Včera večer, na spomienku Obetovania Panny Márie (21.11.2012), zakončili biskupi a kňazi spolu s množstvom pútnikov, ktorí sa na túto udalosť zhromaždili v „malom Ríme“, novénu k Trnavskej Panne Márii. Počas deviatich dní veriaci Trnavy, a vďaka katolíckym masovokomunikačným prostriedkom i celého Slovenska, premýšľali nad myšlienkou Svätého Otca Benedikta XVI. z jeho apoštolského listu Porta fidei Viac »


Kardinál Erdö putoval k Trnavskej Panne Márii

Kardinál Erdö putoval k Trnavskej Panne Márii

|

Maďarsky hovoriaci veriaci Trnavskej arcidiecézy a iných častí Slovenska sa dnes napoludnie zúčastnili tradičnej púte k Panne Márii v rámci Trnavskej novény 2012. Hlavným celebrantom svätej omše bol arcibiskup Ostrihomsko-budapeštianskej arcidiecézy a prímas Maďarska kardinál Péter Erdö. Spolu s ním koncelebrovali Mons. Ján Orosch, trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" a viacerí kňazi z Viac »Škôlkari prijali otca biskupa

Škôlkari prijali otca biskupa

|

Dnes dopoludnia zavítal trnavský apoštolský administrátor "sede vacante" Mons. Ján Orosch medzi škôlkarov Materskej školy sv. Alžbety v Trnave - Kopánke, aby požehnal zrekonštruované priestory, ktoré užívajú pre svoju osobnostnú formáciu. Viac »


Odišiel do domu Otca...

|

"Týmto Vám oznamujeme, že 13. októbra 2012 vo veku 90 rokov tragicky zahynul kňaz Dr. Tivadar Vida, ktorý pochádzal zo Slovenska." Viac »


"Škola blahoslavenej Laury" oslávila 20-tku

"Škola blahoslavenej Laury" oslávila 20-tku

|

Oslavy 20. výročia vzniku Pedagogickej a sociálnej akadémie blahoslavenej Laury v Trnave začali dnes dopoludnia slávnostnou svätou omšou v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Hlavným celebrantom bol Mons. Ján Orosch, biskup-apoštolský administrátor „sede vacante“ Trnavskej arcidiecézy, spolu s ním koncelebrovali Mons. Dominik Tóth, emeritný biskup, dp. Ján Hallon, riaditeľ Arcidiecézneho školského úradu Viac »


Slávnostné Veni Sancte Trnavskej univerzity

Slávnostné Veni Sancte Trnavskej univerzity

|

Dnes popoludní slávila akademická obec Trnavskej univerzity Veni Sancte v katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa. Slávnostnej svätej omši predsedal biskup Mons. Ján Orosch, apoštolský administrátor „sede vacante“ Trnavskej arcidiecézy, spolu s ním koncelebroval emeritný biskup Mons. Dominik Tóth, Prof. Tadeusz Zasępa, rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku, P. ThLic. Miloš Lichner, SJ, dekan Viac »


Prví maturanti väzni

Prví maturanti väzni

|

V piatok 19. októbra 2012 sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa uskutočnila slávnostná svätá omša spojená s posvätením a odovzdaním maturitných stužiek študentom Arcibiskupského gymnázia P. Jantauscha v Trnave. Viac »


Rok viery otvorili aj v Mostovej

Rok viery otvorili aj v Mostovej

|

V Mostovej, v okrese Galanta, sa 18. októbra 2012 zišli na otvorení Roka viery kňazi a veriaci maďarskej národnosti žijúci na území Trnavskej arcidiecézy, ale i z iných slovenských diecéz. Viac »


Nová webová stránka spustená

Nová webová stránka spustená

|

Dnes dopoludnia sme pre Vás oficiálne spustili novú webovú stránku. Nahrádzame tak pôvodnú, ktorá bola spustená v roku 2010. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY