NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Komárne slávili Nedeľu Dobrého pastiera

V Komárne slávili Nedeľu Dobrého pastiera

|

TRNAVA 13. mája 2014 - V Nedeľu Dobrého pastiera, 11. mája, slávila vo farskom Kostole svätého Ondreja v Komárne svätú omšu za kňazské a rehoľné povolania asi tridsiatka kňazov spolu s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom. Viac »


Trnavské kino Hviezda privítalo mladých kresťanov

Trnavské kino Hviezda privítalo mladých kresťanov

|

TRNAVA 12. mája 2014 - V sobotu 10. mája sa v kine Hviezda v Trnave konal už piaty ročník konferencie Big Fish. Bola určená pre vedúcich spoločenstiev, animátorov a aktívnych mladých v spoločenstvách, na ich podporu a rast. Viac »


Trnavský arcibiskup oslávil 10. výročie biskupskej vysviacky

Trnavský arcibiskup oslávil 10. výročie biskupskej vysviacky

|

TRNAVA 6. mája 2014 - V piatok 2. mája dopoludnia oslávil trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch okrúhle výročie svojej biskupskej vysviacky. Presne pred desiatimi rokmi prijal biskupskú konsekráciu spolu s terajším bratislavským arcibiskupom - metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Viac »V Trnave prebehlo diecézne kolo Biblickej olympiády

V Trnave prebehlo diecézne kolo Biblickej olympiády

|

TRNAVA 5. mája 2014 - V utorok 29. apríla a v stredu 30. apríla sa uskutočnilo diecézne kolo Biblickej olympiády pre žiakov základných a stredných škôl v budove trnavského Arcibiskupského úradu. Viac »


Do Šaštína putovali aj maďarsky hovoriaci veriaci

Do Šaštína putovali aj maďarsky hovoriaci veriaci

|

TRNAVA/ŠAŠTÍN 4. mája 2014 - Vo štvrtok 1. mája sa z príležitosti Jubilejného roka Sedembolestnej Panny Márie konala v Národnej bazilike v Šaštíne púť veriacich maďarskej národnosti. Púte sa zúčastnili asi tri tisícky ľudí z diecéz, kde žijú veriaci hovoriaci maďarskou rečou. Viac »Cirkev a svet majú od nedele dvoch nových svätých pápežov

Cirkev a svet majú od nedele dvoch nových svätých pápežov

|

TRNAVA/VATIKÁN 28. apríla 2014 - Cirkev má od Nedele Božieho milosrdenstva 27. apríla dvoch nových svätcov. Pápež František počas kanonizačnej slávnosti vo Vatikáne príslušnou kánonickou formulou vyhlásil Jána XXIII. a Jána Pavla II. za svätých. Od tejto chvíle im celá Cirkev prejavuje nábožnú úctu. Viac »


V Hlohovci oslavovali výročie "Farskej rodiny"

V Hlohovci oslavovali výročie "Farskej rodiny"

|

TRNAVA/HLOHOVEC 27. apríla 2014 - V piatok 25. apríla vo farskom Kostole sv. Michala archanjela v Hlohovci si pripomenuli ďakovnou svätou omšou 25. výročie od založenia katolíckeho týždenníka Farská rodina. Hlavným celebrantom bol hlohovecký dekan Marek Jesenák. Spolu s ním koncelebrovali kňazi Lukáš Šlosár a Alojz Lackovič. Viac »


Mons. Lászlóa Buriána pochovali v Štúrove

Mons. Lászlóa Buriána pochovali v Štúrove

|

TRNAVA 27. apríla 2014 - V piatok 25. apríla pochovali na Starom cintoríne v Štúrove zosnulého kňaza Mons. Ladislava Buriána. Bol kňazom Nitrianskej diecézy, avšak dlhodobo vypomáhal i v Trnavskej arcidiecéze. Viac »


NOVINKY