NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Pôstnou polievkou podporili viacdetné rodiny

Pôstnou polievkou podporili viacdetné rodiny

|

TRNAVA 24. marca 2014 – Arcibiskupský úrad v Trnave spolu s Trnavskou arcidiecéznou charitou usporiadal v sobotu 22. marca od 12.00 hodiny na pôde Arcibiskupského úradu pôstny projekt s názvom Pôstna polievka. Pôstne jedlo na začiatku požehnal trnavský arcibiskup Ján Orosch. Vo svojom krátkom príhovore prvý muž partikulárnej Katolíckej cirkvi v Trnave pripomenul našu kresťanskú povinnosť ísť k Viac »


V Trnave zasadala Misijná rada Pápežských misijných diel

V Trnave zasadala Misijná rada Pápežských misijných diel

|

TRNAVA 24. marca 2014 - Vo štvrtok 20. marca dopoludnia sa na Arcibiskupskom úrade v Trnave konalo zasadanie Misijnej rady Pápežských misijných diel na Slovensku (ďalej len PMD). Stretnutie na základe poverenia arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, predsedu Rady KBS pre misie, viedol národný riaditeľ PMD P. Viktor Jakubov. Viac »


Teologický deň sa niesol v duchu Roka Sedembolestnej

Teologický deň sa niesol v duchu Roka Sedembolestnej

|

TRNAVA 18. marca 2014 - V utorok 18. marca dopoludnia sa kňazi Trnavskej arcidiecézy stretli v priestoroch Arcibiskupského úradu na Teologickom dni. Tématicky bol zameraný na Rok Sedembolestnej Panny Márie, vyhlásený Konferenciou biskupov Slovenska od 1. januára do 31. decembra 2014. Viac »


Pôstna polievka na Arcibiskupskom úrade

Pôstna polievka na Arcibiskupskom úrade

|

TRNAVA 17. marca 2014 - Arcibiskupský úrad v Trnave a Trnavská arcidiecézna charita pozývajú k účasti na projekte „Pôstna polievka“. Uskutoční sa v sobotu 22. marca od 12.00 hodiny vo Veľkej jedálni Arcibiskupského úradu v Trnave, vchod z ulice M. Sch. Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria. Viac »Trnavský arcibiskup Ján Orosch si založil konto na Twitteri

Trnavský arcibiskup Ján Orosch si založil konto na Twitteri

|

TRNAVA 9. marca 2014 - Trnavská arcidiecéza zriadila oficiálny účet na sociálnej sieti Twitter. Má názov @episcopus_sk. Využíva ho trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Po pilotnej prevádzke, kedy na konte spolupracovníci otca arcibiskupa zverejňovali rôzne krátke myšlienky na zamyslenie, sa v týchto dňoch objavili odkazy na aktuality zo života arcidiecézy. Viac »


Arcibiskup viedol v bazilike obrad odprosenia za zneuctenie

Arcibiskup viedol v bazilike obrad odprosenia za zneuctenie

|

TRNAVA 8. marca 2014 - V sobotu 8. marca dopoludnia viedol trnavský arcibiskup Ján Orosch obrad odprosenia za zneuctenie v Bazilike sv. Mikuláša, kde sa pred týždňom udial incident, dnes už známy na celom Slovensku. Počas neho prišlo zo strany niektorých osôb k vyjadreniu nesúhlasu s komentárom kňaza ohľadom formulácie úmyslu svätej omše poľutovaniahodným spôsobom. Prišlo k hrubému slovnému Viac »Výberové konanie na obsadenie miesta archivára

Výberové konanie na obsadenie miesta archivára

|

TRNAVA 6. marca 2014 - Rímskokatolícka cirkev, Trnavská arcidiecéza vyhlásila včerajším dňom (5. marca 2014) výberové konanie na obsadenie miesta archivára Arcibiskupského úradu. Viac »


Prosby k prezidentským voľbám na Slovensku

Prosby k prezidentským voľbám na Slovensku

|

TRNAVA/BRATISLAVA 5. marca 2014 - Konferencia biskupov Slovenska /KBS/ pozýva veriacich k modlitbám za voľbu nového prezidenta SR. KBS pre túto príležitosť pripravila prosby veriacich, ktoré môžu byť vkladané do liturgických slávení. Viac »


NOVINKY