NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

"Slovensko za život" v nedeľu 6. apríla v Trnave

"Slovensko za život" v nedeľu 6. apríla v Trnave

|

TRNAVA 28. marca 2014 - Celoslovenská kampaň Fóra života - 25. marec - Deň počatého dieťaťa - neobíde ani Trnavu. Nosnými podujatiami kampane sú verejné zhromaždenia vo všetkých krajských mestách na Slovensku s heslom "Slovensko za život". V Trnave sa verejné zhromaždenie uskutoční v nedeľu 6. apríla 2014 o 15.00 hodine na Trojičnom námestí. Predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová vyzýva: Viac »


Missa chrismatis a hora competens

Missa chrismatis a hora competens

|

TRNAVA 26. marca 2014 - Arcibiskupský úrad k veľkonočným sviatkom 2014 oznamuje kňazom Trnavskej arcidiecézy nasledovné: Viac »


Mons. Gänswein: František sa vie trafiť do čierneho

Mons. Gänswein: František sa vie trafiť do čierneho

|

TRNAVA/MANNHEIM 25. marca 2014 - "Pápežov misionársky elán strháva každého, kto sa ním nechá strhnúť. Týmito slovami opisuje arcibiskup Georg Gänswein svieži vietor, ktorý pápež, Svätý Otec František vnáša do Cirkvi. Viac »Pôstnou polievkou podporili viacdetné rodiny

Pôstnou polievkou podporili viacdetné rodiny

|

TRNAVA 24. marca 2014 – Arcibiskupský úrad v Trnave spolu s Trnavskou arcidiecéznou charitou usporiadal v sobotu 22. marca od 12.00 hodiny na pôde Arcibiskupského úradu pôstny projekt s názvom Pôstna polievka. Pôstne jedlo na začiatku požehnal trnavský arcibiskup Ján Orosch. Vo svojom krátkom príhovore prvý muž partikulárnej Katolíckej cirkvi v Trnave pripomenul našu kresťanskú povinnosť ísť k Viac »


V Trnave zasadala Misijná rada Pápežských misijných diel

V Trnave zasadala Misijná rada Pápežských misijných diel

|

TRNAVA 24. marca 2014 - Vo štvrtok 20. marca dopoludnia sa na Arcibiskupskom úrade v Trnave konalo zasadanie Misijnej rady Pápežských misijných diel na Slovensku (ďalej len PMD). Stretnutie na základe poverenia arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, predsedu Rady KBS pre misie, viedol národný riaditeľ PMD P. Viktor Jakubov. Viac »


Teologický deň sa niesol v duchu Roka Sedembolestnej

Teologický deň sa niesol v duchu Roka Sedembolestnej

|

TRNAVA 18. marca 2014 - V utorok 18. marca dopoludnia sa kňazi Trnavskej arcidiecézy stretli v priestoroch Arcibiskupského úradu na Teologickom dni. Tématicky bol zameraný na Rok Sedembolestnej Panny Márie, vyhlásený Konferenciou biskupov Slovenska od 1. januára do 31. decembra 2014. Viac »


Pôstna polievka na Arcibiskupskom úrade

Pôstna polievka na Arcibiskupskom úrade

|

TRNAVA 17. marca 2014 - Arcibiskupský úrad v Trnave a Trnavská arcidiecézna charita pozývajú k účasti na projekte „Pôstna polievka“. Uskutoční sa v sobotu 22. marca od 12.00 hodiny vo Veľkej jedálni Arcibiskupského úradu v Trnave, vchod z ulice M. Sch. Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria. Viac »Trnavský arcibiskup Ján Orosch si založil konto na Twitteri

Trnavský arcibiskup Ján Orosch si založil konto na Twitteri

|

TRNAVA 9. marca 2014 - Trnavská arcidiecéza zriadila oficiálny účet na sociálnej sieti Twitter. Má názov @episcopus_sk. Využíva ho trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Po pilotnej prevádzke, kedy na konte spolupracovníci otca arcibiskupa zverejňovali rôzne krátke myšlienky na zamyslenie, sa v týchto dňoch objavili odkazy na aktuality zo života arcidiecézy. Viac »


NOVINKY