NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Trnava má opäť čestných kanonikov

Trnava má opäť čestných kanonikov

|

TRNAVA 14. augusta 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vymenoval vo štvrtok 14. augusta dvoch nových čestných kanonikov Kolegiálnej kapituly sv. Mikuláša v Trnave. Stalo sa tak po siedmich rokoch od smrti dekana - farára Emila Scheimera, doteraz posledného čestného kanonika trnavskej kolegiálnej kapituly. Viac »


Stanovisko TA k tlačovej informácii ohľadne zápisu majetku

Stanovisko TA k tlačovej informácii ohľadne zápisu majetku

|

TRNAVA 14. augusta 2014 - V týchto dňoch bolo voči Trnavskej arcidiecéze, ohľadne právoplatného zápisu majetku do katastra nehnuteľností, vznesené obvinenie z "nevídanej lúpeže". Toto obvinenie vzniesol prostredníctvom tlačovej informácie anonymne niekto, kto sa vydáva za „Najvyšších rehoľných predstavených Rádu svätého Benedikta so sídlom v Komárne“. Vedenie Trnavskej arcidiecézy reaguje na Viac »


KBS vydala výzvu na modlitby za mier a zmierenie

KBS vydala výzvu na modlitby za mier a zmierenie

|

TRNAVA/BRATISLAVA 13. augusta 2014 - Biskupi Slovenska vyzývajú počas osobitného týždňa pripojiť sa k modlitbe za mier a zmierenie medzi národmi, ktoré aktuálne trpia narastajúcim násilím. Biskupi pripomínajú, že sa ich osobitne dotýka "prenasledovanie kresťanov, ktorí sú vystavení násiliu, zabíjaniu a sú nútení opúšťať svoje domovy". Obracajú sa preto na veriacich, aby sa spolu s nimi pridali k Viac »


Arcibiskup požehnal novú farskú budovu v Borovciach

Arcibiskup požehnal novú farskú budovu v Borovciach

|

BOROVCE 12. augusta 2014 - V nedeľu 10. augusta, na slávnosť titulu farského Kostola sv. Vavrinca v Borovciach, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch požehnal novú farskú budovu a pastoračné centrum tejto farnosti. Po 27 rokoch od násilnej smrti vdp. Štefana Poláka, ktorý bol v roku 1987 na starej fare zavraždený, borovská farnosť prežíva v týchto dňoch veľkú radosť. Viac »Katarínka sa zapojí do projektu Noc hradov a zrúcanín

Katarínka sa zapojí do projektu Noc hradov a zrúcanín

|

TRNAVA 7. augusta 2014 - V sobotu 16. augusta sa Katarínka zapojí do celoslovenského projektu Noci hradov a zrúcanín, ktorý organizuje združenie Zachráňme hrady. Podujatie bude súčasťou osláv 20-ročnice projektu, kedy práve v auguste 1994 vznikla prvá myšlienka na záchranu kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej, ktorý v tom čase bol v kritickom ruinálnom stave. Viac »


Kráľovstvo na Arcibiskupskom úrade v Trnave

Kráľovstvo na Arcibiskupskom úrade v Trnave

|

TRNAVA 4. augusta 2014 - V dňoch od 28. júla do 1. augusta v priestoroch Arcibiskupského úradu prebiehal detský denný tábor, ktorý organizoval Arcibiskupský úrad a Spoločenstvo Katedrálnici. Tohtoročnou myšlienkou tábora bolo „Kráľovstvo“. Viac »


Kňaz Jozef Czuczor odovzdal svoju dušu Pánovi

Kňaz Jozef Czuczor odovzdal svoju dušu Pánovi

|

TRNAVA 30. júla 2014 - S bolesťou v srdci, ale v kresťanskej viere a nádeji oznamujeme, že vdp. Jozef Czuczor, výpomocný duchovný v Jelke, v utorok 29. júla, vo veku 64 rokov a v 43. roku kňazstva, odovzdal svoju dušu Pánovi v nemocnici v Bratislave. So zosnulým kňazom sa rozlúčime v pondelok 4. augusta 2014 o 14.00 hodine vo farskom kostole v Jelke (okres Galanta). Telesné pozostatky budú Viac »


Páter Pavla opustil pozemskú komunitu Spoločnosti Ježišovej

Páter Pavla opustil pozemskú komunitu Spoločnosti Ježišovej

|

TRNAVA 21. júla 2014 - V sobotu 19. júla sa vrátil z pozemskej rehoľnej komunity do domu Otca kňaz Spoločnosti Ježišovej P. Vladimír Pavla. Až do svojej smrti pôsobil ako minister Exercičného domu a výpomocný duchovný v jezuitskej Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch, na území farnosti sv. Cyrila a Metoda. (Správa bola aktualizovaná 21. júla 2014 o 19.38 h.) Viac »


Tridsiatka katechétov si vykonala duchovné cvičenia

Tridsiatka katechétov si vykonala duchovné cvičenia

|

TRNAVA 15. júla 2014 - V exercičnom dome Spoločnosti Ježišovej v Piešťanoch sa katechéti Trnavskej arcidiecézy zúčastnili na duchovných cvičeniach. Tridsiatka katechétov sa tu od 10. do 13. júla rozhodla intenzívne počúvať Pánov hlas a podriadiť mu svoje životy. Viac »


NOVINKY