NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Reagujeme... Údajná diskriminácia kňazov

Reagujeme... Údajná diskriminácia kňazov

|

TRNAVA 11. júla 2014 - Na základe nedávnej medializácie ohľadne údajnej diskriminácie kňazov pôsobiacich v Trnavskej arcidiecéze Mons. Jánom Oroschom, vydávame nasledovné stanovisko: Viac »


Daruj školské pomôcky

Daruj školské pomôcky

|

TRNAVA 10. júla 2014 - Trnavská arcidiecézna charita v rámci celoslovenskej zbierky aj tento rok organizuje v celej arcidiecéze Zbierku školských potrieb pre deti z núdznych rodín. Viac »


Karínka opäť otvorila svoje dvere verejnosti

Karínka opäť otvorila svoje dvere verejnosti

|

TRNAVA 6. júla 2014 - Na sviatok sv. Cyrila a Metoda, v sobotu 5. júla, sa aj tento rok konalo tradičné podujatie Dňa otvorených dverí na Katarínke. Od vzniku projektu záchrany ruín kostola a kláštora išlo už o trináste podujatie organizované dobrovoľníkmi z projektu Katarínka. Aj napriek premenlivému počasiu sa opätovne stretlo s vysokým záujmom obyvateľov okolitých miest a obcí, či ďalších Viac »


Vojenský ordinár z Maďarska navštívil Trnavu

Vojenský ordinár z Maďarska navštívil Trnavu

|

TRNAVA 5. júla 2014 - V stredu 2. júla navštívil Trnavu vojenský ordinár z Maďarska, Mons. László Bíró, ktorý je zároveň referentom Konferencie biskupov Maďarska pre pastoráciu rodín. Pricestoval spolu s tridsiatimi koordinátormi – kňazmi a laikmi, ktorí sa vo svojich diecézach venujú rodinám. Viac »


Mladí na modlitbovom stretku spoločenstiev arcidiecézy

Mladí na modlitbovom stretku spoločenstiev arcidiecézy

|

TRNAVA 30. júna 2014 - V nedeľu 29. júna sa v Mariánskej sále u jezuitov uskutočnilo modlitbové stretnutie mladých zo spoločenstiev Trnavskej arcidiecézy s názvom „Blízko“. Pripravili ho Spoločenstvo Bétel (Hlohovec) a Spoločenstvo Youth (Sereď) v spolupráci s Komisiou pre mládež Trnavskej arcidiecézy. Viac »


Na Katarínke bude opäť Deň otvorených dverí

Na Katarínke bude opäť Deň otvorených dverí

|

TRNAVA 27. júna 2014 - Deň otvorených dverí na Katarínke sa uskutoční aj tento rok na sviatok sv. Cyrila a Metoda. V sobotu 5. júla privítajú dobrovoľníci z projektu Katarínka a obec Naháč návštevníkov, ktorí chodia nielen z okolitých obcí a blízkeho okolia, ale aj zo vzdialenejších krajov. Návštevníci môžu prichádzať po turistických značkách z Naháča aj Dechtíc, ako aj z parkoviska pod Katarínkou Viac »V Trnave oslávili titul katedrály a patróna arcidiecézy

V Trnave oslávili titul katedrály a patróna arcidiecézy

|

TRNAVA 25. júna 2014 - Slávnostnou svätou omšou v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, ako i dopoludňajším a večerným koncertom v priestoroch sály Marianum, oslávili kňazi a veriaci v utorok 24. júna sviatok titulu katedrály a patróna Trnavskej arcidiecézy. Viac »Trnavčania vzdali úctu Kristovi v Eucharistii

Trnavčania vzdali úctu Kristovi v Eucharistii

|

TRNAVA 22. júna 2014 - V katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v nedeľu 22. júna dopoludnia trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval spolu s generálnym vikárom, dekanom farnosti Trnava- mesto, aulistami i s bratmi jezuitmi, františkánmi a saleziánmi slávnostnú svätú omšu pri príležitosti Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Viac »


NOVINKY