NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Trnavský arcibiskup putoval k Panne Márie do Tomášikova

Trnavský arcibiskup putoval k Panne Márie do Tomášikova

|

TOMÁŠIKOVO 9. septembra 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, dve desiatky kňazov a jeden bohoslovec sprevádzali pútnikov v sobotu 6. septembra na mariánskej púti v Tomášikove (okres Galanta). Zišlo sa tu okolo tisíc veriacich maďarskej národnosti. Viac »
Arcibiskup Ján Orosch vymenoval honorárnych assessorov

Arcibiskup Ján Orosch vymenoval honorárnych assessorov

|

TRNAVA 3. septembra 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vymenoval v pondelok 1. septembra šiestich honorárnych assessorov Trnavskej arcidiecézy. Stalo sa tak po deviatich rokoch od menovania posledného honorárneho assessora vtedy ešte Bratislavsko-trnavskej arcidiecézy. (Správa bola aktualizovaná 3. septembra 2014 o 20.55 hodine.) Viac »Mladí sa stretli na Nádeji v Bojničkách

Mladí sa stretli na Nádeji v Bojničkách

|

TRNAVA/BOJNIČKY 1. septembra - V sobotu 23. augusta sa v okolí Diecézneho centra mládeže v Bojničkách stretlo niekoľko desiatok mladých ľudí na 16. ročníku diecézneho stretnutia mládeže „Nádej 2014“. Témou tohto ročníka bol biblický verš "Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo." Viac »


Trnavský arcibiskup Orosch kráčal v kráľovskom sprievode

Trnavský arcibiskup Orosch kráčal v kráľovskom sprievode

|

TRNAVA/BUDAPEŠŤ 21. augusta 2014 - Sviatok svätého Štefana, kráľa sa v Maďarsku slávi vždy 20. augusta. Na tohtoročnej slávnostnej svätej omši, ktorej predsedal prímas Maďarska kardinál Péter Erdő, sa zúčastnili 12 biskupi, vyše sto kňazov, maďarský prezident János Áder, predstavitelia vlády Maďarskej republiky, diplomatický zbor a vysokí cirkevní hodnostári koptských kresťanov z Egypta. Námestie Viac »Dom pokoja v Lúke bude čoskoro slúžiť svojmu účelu

Dom pokoja v Lúke bude čoskoro slúžiť svojmu účelu

|

TRNAVA/LÚKA 18. augusta 2014 - V nedeľu 17. augusta podvečer posvätil arcibiskup Ján Orosch novostavbu Domu pokoja v obci Lúka. Zariadenie, ktoré buduje piešťanská pobočka Katolíckej jednoty Slovenska za výdatnej pomoci dobrodincov z Rakúska a Švajčiarska, bude čoskoro poskytovať útočište ženám, ktoré čakajú dieťa a nemôžu ho donosiť v prostredí, kde sa nachádzajú. Po doladení posledných detailov Viac »


Veriaci z Hlohovca putovali k Panne Márii Nanebovzatej

Veriaci z Hlohovca putovali k Panne Márii Nanebovzatej

|

TRNAVA/HLOHOVEC 17. augusta 2014 - 15. august býva v Hlohovci dňom, kedy sa koná tradičná Zámska púť k úcte Nanebovzatej Panny Márie pri Lurdskej jaskyni na cintoríne. Aj tento rok od 17.00 hodiny putovali veriaci z Koplotoviec, mestskej časti Peter a Nová štvrť pešo so sochou Panny Márie smerom od vojenských kasární. Viac »


NOVINKY