NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Deti navštívili trnavského arcibiskupa Jána Oroscha

Deti navštívili trnavského arcibiskupa Jána Oroscha

|

TRNAVA 24. apríla 2015 - V stredu 22. apríla bol Arcibiskupský úrad v Trnave poctený návštevou tých najmenších a zároveň najnevinnejších. V sprievode štyroch vychovávateliek, medzi ktorými boli dve rehoľné sestry Inštitútu milosrdných sestier Svätého kríža, navštívilo trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha asi 40 detí z Cirkevnej materskej školy sv. Alžbety v Trnave. Viac »


Mons. Zvolenský: Kiež prijatie u pápeža prinesie niečo dobré

Mons. Zvolenský: Kiež prijatie u pápeža prinesie niečo dobré

|

BRATISLAVA/TRNAVA 22. apríla 2015 - Predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský poskytol rozhovor portálu Webnoviny.sk. Vyjadruje sa v ňom k téme emeritného trnavského arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka. Pri tejto príležitosti prinášame rozhovor v plnom znení. Viac »


Biskup Tóth ďakoval Bohu za 25 rokov biskupskej služby

Biskup Tóth ďakoval Bohu za 25 rokov biskupskej služby

|

TRNAVA 20. apríla 2015 - V nedeľu 19. apríla dopoludnia slávili v trnavskej katedrále slávnostnú sv. omšu na poďakovanie za 25 rokov biskupskej služby Mons. Dominika Tótha, bývalého bratislavsko-trnavského pomocného biskupa a Mons. Vladimíra Fila, v súčasnosti apoštolského administrátora Rožňavskej diecézy. Hlavným celebrantom bol Mons. Dominik Tóth. Spolu s ním koncelebrovali trnavský arcibiskup Viac »


Národná misijná rada PMD zasadala v Trnave

Národná misijná rada PMD zasadala v Trnave

|

TRNAVA 19. apríla 2015 - V budove Arcibiskupského úradu v Trnave sa vo štvrtok 16. apríla uskutočnilo stretnutie Národnej misijnej rady Pápežských misijných diel (PMD), ktorej cieľom bolo vyhodnotiť minuloročné aktivity PMD na Slovensku a spoločne naplánovať ich činnosť v roku 2015. Viac »Arcibiskup udelil ministérium akolytátu šiestim bohoslovcom

Arcibiskup udelil ministérium akolytátu šiestim bohoslovcom

|

BRATISLAVA/TRNAVA 16. apríla 2015 - V stredu 15. apríla v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave slávili svätú omšu, pri ktorej trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch udelil ministérium akolytátu šiestim bohoslovcom 4. ročníka. Medzi nimi boli Lukáš Blažo a Ladislav Mišura, ktorí študujú za Trnavskú arcidiecézu a ostatní štyria - Matej Balázsi, Andrej Bošňák, Metod Rehorčík a Viac »


Biskup Dominik Tóth bude sláviť ďakovnú svätú omšu

Biskup Dominik Tóth bude sláviť ďakovnú svätú omšu

|

TRNAVA 15. apríla 2015 - Titulárny ubabský a bývalý bratislavsko-trnavský pomocný biskup Mons. Dominik Tóth a apoštolský administrátor Rožňavskej diecézy Mons. Vladimír Filo si pripomínajú 16. apríla 2015 významný medzník ich Bohu zasväteného života - 25 rokov od biskupskej konsekrácie. Viac »


Na Katarínku putovali všetky vekové generácie

Na Katarínku putovali všetky vekové generácie

|

DECHTICE 13. apríla 2015 - Týždeň po Veľkej noci sa na Bielu nedeľu, 12. apríla, už tradične konala Bielonedeľná púť na Katarínku. Na samotnom putovaní, ktoré viedlo zo železničnej stanici Buková, smerom na Cerovú a na Katarínku, sa zúčastnilo okolo 160 ľudí. Svätej omše a ďalšieho programu sa zúčastnilo odhadom okolo 400 návštevníkov. Od vzniku projektu na záchranu kostola a kláštora sv. Kataríny Viac »


Pozvánka na oslavu Božieho milosrdenstva na Prednádraží

Pozvánka na oslavu Božieho milosrdenstva na Prednádraží

|

TRNAVA 10. apríla 2015 - "Ničoho sa neboj, ja som vždy s Tebou". V znamení motta z denníka sestry Faustíny pozýva farnosť Božieho milosrdenstva v Trnave na Prednádraží na trojdňovú duchovnú prípravu pred sviatkom. Začína sa už dnes a skončí sa v nedeľu 12. apríla 2015. Pozvaní sú všetci ľudia dobrej vôle. Viac »


NOVINKY