NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Modlitbová novéna pred Národným pochodom za život

Modlitbová novéna pred Národným pochodom za život

|

BRATISLAVA 7. septembra 2015 - "Novénu za život" - zverejnila na svojej webstránke www.kbs.sk Konferencia biskupov Slovenska. Ide o novénu pred Národným pochodom za život v Bratislave (20. septembra 2015). Viac »Pastiersky list biskupov k Národnému pochodu za život 2015

Pastiersky list biskupov k Národnému pochodu za život 2015

|

TRNAVA/BRATISLAVA 6. septembra 2015 - Konferencia biskupov Slovenska sa v nedeľu 6. septembra prihovára veriacim prostredníctvom pastierskeho listu zameraného na Národný pochod za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015. Prinášame ho v plnom znení. Viac »


K správam o vyjadreniach Svätého Otca ohľadom interrupcií

K správam o vyjadreniach Svätého Otca ohľadom interrupcií

|

TRNAVA/BRATISLAVA 3. septembra 2015 - V mediálnom prostredí predvčerom zazneli správy o novom prístupe pápeža Františka k interrupciám. Medzi iným bolo počuť aj vyjadrenia, že podľa Svätého Otca by už umelé ukončenie tehotenstva nemalo byť ťažkým hriechom alebo by nemalo byť trestané exkomunikáciou. Keďže sa na Tlačovú kanceláriu KBS obrátilo viacero čitateľov so žiadosťou o vysvetlenie Viac »


Utešujme sa navzájom dobrými slovami a skutkami...

Utešujme sa navzájom dobrými slovami a skutkami...

|

VATIKÁN 2. septembra 2015 - Nádej v konečné stretnutie s Kristom sa medzi kresťanmi upevňuje prostredníctvom vzájomnej „útechy“ tvorenej z „dobrých slov a dobrých skutkov“ a nie z nepotrebných „klebiet“. To sú slová z homílie pápeža Františka počas dnešnej svätej omše v Dome sv. Marty. Po letnej prestávke tu opäť pokračujú ranné sväté omše za prítomnosti skupín veriacich. Viac »


Pápež František udeľuje odpustky v Roku milosrdenstva

Pápež František udeľuje odpustky v Roku milosrdenstva

|

VATIKÁN 2. septembra 2015 - „Prial by som si, aby jubilejné odpustky zasiahli každého ako ozajstná skúsenosť Božieho milosrdenstva“ – píše pápež František vo svojom liste adresovanom Mons. Rinovi Fisichellovi, predsedovi Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie, k udeleniu odpustkov počas nastávajúceho Jubilea milosrdenstva. Viac »V Novom Meste nad Váhom budú školiť organistov dekanátu

V Novom Meste nad Váhom budú školiť organistov dekanátu

|

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 28. augusta 2015 - V sobotu 3. októbra sa bude v priestoroch kostola a pastoračného centra Prepozitúry Panny Márie v Novom Meste nad Váhom konať celodekanátne školenie organistov a chrámových hudobníkov. Viac »


Rokovali riaditelia uherskobrodskej a trnavskej charity

Rokovali riaditelia uherskobrodskej a trnavskej charity

|

ČESKÁ REPUBLIKA 25. augusta 2015 - Budúca úzka spolupráca a spoločné projekty. To boli témy a dôvody stretnutia riaditeľa Oblastnej charity Uherský Brod Ing. Petra Houšťa a riaditeľa Trnavskej arcidiecézny charity Ing. Miroslava Dzurecha. Stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok 13. augusta v priestoroch Domu opatrovateľskej služby v pohraničnej obci Strání. Viac »


NOVINKY