NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Hlohovci spomínali na zrušenie Gréckokatolíckej cirkvi

V Hlohovci spomínali na zrušenie Gréckokatolíckej cirkvi

|

HLOHOVEC 11. mája 2015 - V piatok 8. mája, v deň 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny, sa vo františkánskom kostole a kláštore v Hlohovci uskutočnila spomienková akcia na ďalšie dôležité a zároveň smutné výročie - 65. výročie násilného zrušenia Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku komunistickým režimom a internovanie vyše 70 gréckokatolíckych kňazov vo vyprázdnenom františkánskom kláštore v Viac »V Trnavskom divadle sa konala konferencia o kultúre

V Trnavskom divadle sa konala konferencia o kultúre

|

TRNAVA 5. mája 2015 - Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Trnavskou arcidiecézou, Trnavskou univerzitou v Trnave, Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Maticou slovenskou zorganizovali v stredu 29. apríla konferenciu pod názvom Kultúra ako fenomén Trnavského samosprávneho kraja. Viac »


Stanovisko k zmene programu Festivalu Lumen 2015

Stanovisko k zmene programu Festivalu Lumen 2015

|

TRNAVA 2. mája 2015 - Tlačové oddelenie Arcibiskupského úradu vydalo stanovisko, ktorým reaguje na medializovanú zmenu programu Festivalu Lumen 2015 v Trnave. Stanovisko vám prinášame v plnom znení: Viac »V Komárne sa modlili za duchovné povolania

V Komárne sa modlili za duchovné povolania

|

KOMÁRNO 29. apríla 2015 - V Komárne sa v nedeľu Dobrého Pastiera, 26. mája uskutočnilo 26. modlitbové stretnutie veriacich maďarskej národnosti za duchovné povolania. Prvý takýto deň inicioval Mons. Karol Lénár ešte v čase, keď to bolo nedovolené zo strany štátnej moci. Veriaci sa zišli nielen z blízkeho okolia, ale i z Bušiniec, Vyškoviec, spod Zobora, z Bešeňova, od Štúrova a z iných miest. Viac »

Deti navštívili trnavského arcibiskupa Jána Oroscha

Deti navštívili trnavského arcibiskupa Jána Oroscha

|

TRNAVA 24. apríla 2015 - V stredu 22. apríla bol Arcibiskupský úrad v Trnave poctený návštevou tých najmenších a zároveň najnevinnejších. V sprievode štyroch vychovávateliek, medzi ktorými boli dve rehoľné sestry Inštitútu milosrdných sestier Svätého kríža, navštívilo trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha asi 40 detí z Cirkevnej materskej školy sv. Alžbety v Trnave. Viac »


NOVINKY