NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Národná misijná rada PMD zasadala v Trnave

Národná misijná rada PMD zasadala v Trnave

|

TRNAVA 19. apríla 2015 - V budove Arcibiskupského úradu v Trnave sa vo štvrtok 16. apríla uskutočnilo stretnutie Národnej misijnej rady Pápežských misijných diel (PMD), ktorej cieľom bolo vyhodnotiť minuloročné aktivity PMD na Slovensku a spoločne naplánovať ich činnosť v roku 2015. Viac »Arcibiskup udelil ministérium akolytátu šiestim bohoslovcom

Arcibiskup udelil ministérium akolytátu šiestim bohoslovcom

|

BRATISLAVA/TRNAVA 16. apríla 2015 - V stredu 15. apríla v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave slávili svätú omšu, pri ktorej trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch udelil ministérium akolytátu šiestim bohoslovcom 4. ročníka. Medzi nimi boli Lukáš Blažo a Ladislav Mišura, ktorí študujú za Trnavskú arcidiecézu a ostatní štyria - Matej Balázsi, Andrej Bošňák, Metod Rehorčík a Viac »


Biskup Dominik Tóth bude sláviť ďakovnú svätú omšu

Biskup Dominik Tóth bude sláviť ďakovnú svätú omšu

|

TRNAVA 15. apríla 2015 - Titulárny ubabský a bývalý bratislavsko-trnavský pomocný biskup Mons. Dominik Tóth a apoštolský administrátor Rožňavskej diecézy Mons. Vladimír Filo si pripomínajú 16. apríla 2015 významný medzník ich Bohu zasväteného života - 25 rokov od biskupskej konsekrácie. Viac »


Na Katarínku putovali všetky vekové generácie

Na Katarínku putovali všetky vekové generácie

|

DECHTICE 13. apríla 2015 - Týždeň po Veľkej noci sa na Bielu nedeľu, 12. apríla, už tradične konala Bielonedeľná púť na Katarínku. Na samotnom putovaní, ktoré viedlo zo železničnej stanici Buková, smerom na Cerovú a na Katarínku, sa zúčastnilo okolo 160 ľudí. Svätej omše a ďalšieho programu sa zúčastnilo odhadom okolo 400 návštevníkov. Od vzniku projektu na záchranu kostola a kláštora sv. Kataríny Viac »


Pozvánka na oslavu Božieho milosrdenstva na Prednádraží

Pozvánka na oslavu Božieho milosrdenstva na Prednádraží

|

TRNAVA 10. apríla 2015 - "Ničoho sa neboj, ja som vždy s Tebou". V znamení motta z denníka sestry Faustíny pozýva farnosť Božieho milosrdenstva v Trnave na Prednádraží na trojdňovú duchovnú prípravu pred sviatkom. Začína sa už dnes a skončí sa v nedeľu 12. apríla 2015. Pozvaní sú všetci ľudia dobrej vôle. Viac »


Arcibiskup požehnal Študentský domov Petra Pázmaňa

Arcibiskup požehnal Študentský domov Petra Pázmaňa

|

TRNAVA 7. apríla 2015 - V stredu 1. apríla slávnostnú pásku na novom Študentskom domove Petra Pázmáňa v Trnave prestrihol predseda NR SR Peter Pellegrini a rektor Trnavskej univerzity (TU) Marek Šmid spolu so štátnou tajomníčkou Ministerstva školstva SR Romanou Kanovskou. Priestory novootvoreného internátu zároveň požehnal trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Viac »


Zomrel kňaz Bratislavskej arcidiecézy A. Barcsek

Zomrel kňaz Bratislavskej arcidiecézy A. Barcsek

|

BRATISLAVA 7. apríla 2015 - V 86. roku života a v 62. roku kňazskej služby dnes zomrel kňaz Bratislavskej arcidiecézy Mons. Alexander Barcsek. Zomrel v nemocnici v Dunajskej Strede. Až do smrti žil na odpočinku na území Trnavskej arcidiecézy, v Dunajskej Strede. Viac »


Blíži sa tradičná Bielonedeľná púť na Katarínku

Blíži sa tradičná Bielonedeľná púť na Katarínku

|

TRNAVA 7. apríla 2015 - Po Veľkej noci sa dňa 12. apríla 2015 uskutoční Bielonedeľná púť na Katarínku, ktorú organizujú dobrovoľníci z projektu Katarínka. Od vzniku projektu na záchranu ruín kostola a kláštora sv. Kataríny pôjde v poradí o 16. púť, ktorými dobrovoľníci a priaznivci z Katarínky obnovujú historickú tradíciu z čias 18. storočia. Púte mali v minulosti svoje miesto a význam, boli Viac »


Nesením krížov mestom si pripomenuli smrť Ježiša Krista

Nesením krížov mestom si pripomenuli smrť Ježiša Krista

|

TRNAVA 4. apríla 2015 – Nesením drevených krížov mestom si veriaci v Trnave na Veľký piatok 3. apríla pripomenuli utrpenie a smrť Ježiša Krista. Sprievody zo štyroch mestských častí Družba, Prednádražie, Tulipán a Kopánka sa stretli na Trojičnom námestí, kde sa spojili do jedného a potom spoločne putovali na Kalváriu. Tam sa pred krížom ľudia skláňali a bozkávali ho. Viac »


NOVINKY