NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívSchválili doplnenie názvu tajomstiev radostného ruženca

Schválili doplnenie názvu tajomstiev radostného ruženca

|

TRNAVA/BRATISLAVA 18. marca 2015 - Konferencia biskupov Slovenska (KBS) rozhodla, že k štvrtému a piatemu tajomstvu radostného ruženca sa pridá zmienka o sv. Jozefovi, ženíchovi Panny Márie. Návrh doplniť názov tajomstva o túto zmienku podala Teologická komisia KBS. Biskupi Slovenska ho schválili na svojom 80. plenárnom zasadnutí v Melčiciach, práve pred blížiacim sa sviatkom svätého Jozefa. Viac »


Vyhlásenie KBS k prenasledovaniu kresťanov

Vyhlásenie KBS k prenasledovaniu kresťanov

|

TRNAVA/MELČICE - LIESKOVÉ 17. marca 2015 - Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyhlasuje celoslovenskú zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom, ktorá sa uskutoční pri všetkých bohoslužbách na Kvetnú nedeľu (29. marca 2015). Uvádza to vo vyhlásení k prenasledovaniu kresťanov, ktoré prijala na 80. plenárnom zasadaní v Melčiciach. Vyhlásenie KBS prinášame v plnom znení: Viac »


V Borovciach predstavili Združenie Zázračnej medaily

V Borovciach predstavili Združenie Zázračnej medaily

|

TRNAVA/BOROVCE 17. marca 2015 - Farnosť Borovce v nedeľu 15. marca privítala sestry zo Spoločnosti dcér kresťanskej lásky, sr. Gemmu a sr. Renátu, ktoré veriacim predstavili Združenie Zázračnej medaily. Ide o združenie, ktoré založil Pius IX. 21. júna 1847 na podklade zjavení Panny Márie sv. Kataríne Labouré, ktoré mala v roku 1830. Toto stretnutie sa konalo v rámci prípravy na farské ľudové misie Viac »


V Trnave organizujú spomienkový večer "Pocta Hadriánovi Radvánimu"

V Trnave organizujú spomienkový večer "Pocta Hadriánovi Radvánimu"

|

TRNAVA 17. marca 2015 - Trnavská univerzita v Trnave, Arcibiskupský úrad v Trnave a Spolok svätého Vojtecha v Trnave pozývajú 26. marca 2015 o 16.30 hodine do Auly Pazmaneum Trnavskej univerzity v Trnave. Uskutoční sa tam spomienkový večer "Pocta Hadriánovi Radvánimu". Spomienka sa uskutoční pri príležitosti prvého výročia úmrtia historika, bibliografa, a publicistu, čestného občana mesta Trnava a Viac »


Veriacich v Modrovej navštívil v nedeľu arcibiskup Orosch

Veriacich v Modrovej navštívil v nedeľu arcibiskup Orosch

|

TRNAVA/MODROVÁ 17. marca 2015 - Počas štvrtej pôstnej nedele veriaci vo farnosti Modrová v okrese Nové Mesto nad Váhom slávili svätú omšu o čosi sviatočnejšie. Navštívil ich totiž trnavský arcibiskup Ján Orosch. Motívom bolo poďakovanie za ich občiansky postoj a manifestáciu kresťanských hodnôt vysokou účasťou na februárovom referende o rodine. Viac »


V Šali prebehlo dekanské kolo biblickej olympiády

V Šali prebehlo dekanské kolo biblickej olympiády

|

TRNAVA/ŠAĽA 16. marca 2015 - Vo štvrtok 12. marca sa uskutočnilo v Šali, na Gymnáziu Juraja Fándlyho, dekanské kolo biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 16 družstiev galantského a šalianskeho dekanátu. Viac »
NOVINKY