NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Trnave sa rozlúčili so zosnulým biskupom Vladimírom Filom

V Trnave sa rozlúčili so zosnulým biskupom Vladimírom Filom

|

TRNAVA 24. augusta 2015 - Trnavskú katedrálu sv. Jána Krstiteľa dnes dopoludnia zaplnili veriaci, ktorí sa prišli rozlúčiť so zosnulým Mons. Vladimírom Filom, emeritným rožňavským biskupom. Pohrebnú svätú omšu slávil predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup a metropolita, spolu so slovenskými i zahraničnými biskupmi, kňazmi a rehoľníkmi. V Viac »
Dnes v maďarskom Ostrihome pochovali kardinála Paskaia

Dnes v maďarskom Ostrihome pochovali kardinála Paskaia

|

MAĎARSKO 22. augusta 2015 - Vo veku 88 rokov zomrel kardinál László Paskai OFM, emeritný ostrihomsko-budapeštiansky arcibiskup. Niekdajší maďarský prímas, ktorého na kardinála kreoval v roku 1988 pápež Ján Pavol II., v poslednom období zápasil s rakovinou. Pohrebné obrady sa konali dnes, v sobotu 22. augusta o 10.30 v katedrále v Ostrihome. Viac »


Informácie k pohrebu otca biskupa Vladimíra Fila

Informácie k pohrebu otca biskupa Vladimíra Fila

|

TRNAVA 20. augusta 2015 - V pondelok 24. augusta 2015 sa v Trnave a v Gáni rozlúčime s emeritným rožňavským biskupom Mons. Vladimírom Filom, ktorý zomrel uplynulý utorok v 76. roku života v Nitre. Prinášame pri tejto príležitosti očakávané potrebné informácie. Viac »V Novom Meste nad Váhom mali sestry obliečku a prvé sľuby

V Novom Meste nad Váhom mali sestry obliečku a prvé sľuby

|

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 18. augusta 2015 - Slávnosť Nanebovzatia Panny Márie v Kongregácii školských sestier de Notre Dame v Novom Meste nad Váhom, v sobotu 15. augusta, bola dňom obliečky postulantky Dominiky a zloženia prvých sľubov sestier Pauly a Miriam. Viac »


Krypta a netradičný koncert pritiahli na Katarínku stovky ľudí

Krypta a netradičný koncert pritiahli na Katarínku stovky ľudí

|

DECHTICE 17. augusta 2015 - V piatok 14. augusta sa vo večerných hodinách zapojili dobrovoľníci z projektu Katarínka do celoslovenského podujatia Noc hradov a zrúcanín, organizovaného členmi združenia Zachráňme hrady na viacerých hradoch a pamiatkach po celom Slovensku. V priebehu siedmich hodín navštívilo ruiny františkánskeho kostola a kláštora na Katarínke pri Dechticiach cez 600 návštevníkov a Viac »Blíži sa púť k Panne Márii Pomocnici v Seredi

Blíži sa púť k Panne Márii Pomocnici v Seredi

|

SEREĎ 13. augusta 2015 - V nedeľu 16. augusta budú veriaci mesta Sereď a jeho okolia putovať k Panne Márii Pomocnici v miestnej časti Stredný Čepeň. Toto miesto je jedným zo štyroch hlavných pútnických miest v Trnavskej arcidiecéze. Viac »


NOVINKY