NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Prvoprijímajúce deti z farnosti Sereď putovali do Marianky

Prvoprijímajúce deti z farnosti Sereď putovali do Marianky

|

MARIANKA 22. júna 2023 - Žiaci tretieho ročníka ZŠ Fándlyho v Seredi sa v rámci predmetu Náboženská výchova v piatok 16. júna zúčastnili, spolu so svojimi rodičmi, na ďakovnej púti prvoprijímajúcich do Marianky - jedného z najstarších slovenských pútnických miest na Slovensku a prvého mariánskeho pútnického miesta v celom Uhorsku. Viac »


Zomrel vdp. Ján Jakúbek, v súčasnosti kňaz Bratislavskej arcidiecézy

Zomrel vdp. Ján Jakúbek, v súčasnosti kňaz Bratislavskej arcidiecézy

|

BRATISLAVA 21. júna 2023 - V utorok 20. júna, v 85. roku života a 61. roku kňazstva, zomrel vdp. Ján Jakúbek. Pohrebná svätá omša bude v stredu 28. júna 2023 o 14:00 h vo farskom Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Štiavnici. Po svätej omši budú nasledovať obrady pochovania na cintoríne Frauenberg v Banskej Štiavnici. Viac »Vedúci hnutí a spoločenstiev Trnavskej arcidiecézy sa stretli v Trnave

Vedúci hnutí a spoločenstiev Trnavskej arcidiecézy sa stretli v Trnave

|

TRNAVA 16. júna 2023 - Vo štvrtok 15. júna sa konalo v Trnave stretnutie vedúcich hnutí, združení a spoločenstiev Trnavskej arcidiecézy s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom, vladykom Mons. Petrom Rusnákom, predsedom Rady pre laické a apoštolské hnutia KBS a tajomníčkou rady Monikou Hricákovou. Viac »


V trnavskej Bazilike sv. Mikuláša oslávia Najsvätejšie Srdce Ježišovo

V trnavskej Bazilike sv. Mikuláša oslávia Najsvätejšie Srdce Ježišovo

|

TRNAVA 15. júna 2023 - V trnavskej Bazilike sv. Mikuláša oslávia v piatok 16. júna slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. V minulosti bol tento sviatok v Trnave patrične oslavovaný na verejnom priestranstve svätou omšou a vzápätí procesiou. Prípravou slávnosti sa zaoberá komunita pátrov zo Spoločnosti Ježišovej, ktorí sú šíriteľmi úcty k Božskému Srdcu Ježišovmu. Viac »Počasie v Trnave prialo eucharistickej procesii ulicami mesta

Počasie v Trnave prialo eucharistickej procesii ulicami mesta

|

TRNAVA 12. júna 2023 - V katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v nedeľu 11. júna trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval spolu s generálnym vikárom Mons. Petrom Šimkom, farárom dekanom v Trnave vsdp. kanonikom Jozefom Gallovičom, aulistami i so zástupcami rehoľných spoločenstiev jezuitov, františkánov, paulínov a saleziánov svätú omšu pri príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Viac »


Emeritný trnavský arcibiskup Ján Sokol bol pred 35 rokmi vysvätený za biskupa

Emeritný trnavský arcibiskup Ján Sokol bol pred 35 rokmi vysvätený za biskupa

|

TRNAVA 12. júna 2023 - V trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa sa 12. júna 1988 konala veľká slávnosť, pri ktorej bol konsekrovaný za biskupa kňaz - farár dekan v Seredi. Presne pred 35 rokmi sa stal biskupom - apoštolským administrátorom vtedajšej Trnavskej arcidiecézy Mons. Ján Sokol (v súčasnosti emeritný trnavský arcibiskup). Viac »


Smútočné oznámenie - úmrtie pána Vojtecha Lépesa

Smútočné oznámenie - úmrtie pána Vojtecha Lépesa

|

TOMÁŠOV 9. júna 2023 - S hlbokým zármutkom, avšak s nádejou na radostné stretnutie vo večnosti oznamujeme, že v stredu 7. júna si Nebeský Otec povolal z tohto sveta do svojho domu otca kňaza Trnavskej arcidiecézy, vdp. Lóránta Lépesa, programového riaditeľa Rádia Mária a výpomocného duchovného vo farnosti Komárno. Viac »


NOVINKY