NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív
Baziliku v Trnave rozozvučí Missa solemnis Tyrnaviensis od Trnavského

Baziliku v Trnave rozozvučí Missa solemnis Tyrnaviensis od Trnavského

|

TRNAVA 11. októbra 2022 - Po viac ako šiestich desaťročiach od úmrtia slovenského skladateľa Mikuláša Schneidera Trnavského predstavia v Trnave jeho doteraz neznáme dielo Missa solemnis Tyrnaviesis in C. V Bazilike sv. Mikuláša odznie v sobotu 15. októbra vo svetovej premiére v podaní 80-členného speváckeho zboru v sprievode orchestra. Informovala o tom za organizátorov z Trnavského osvetového Viac »


KBS zverejnila novú smernicu o postupoch pri sexuálnom zneužívaní v Cirkvi

KBS zverejnila novú smernicu o postupoch pri sexuálnom zneužívaní v Cirkvi

|

BRATISLAVA 11. októbra 2022 - Konferencia biskupov Slovenska (KBS) zverejnila Novú smernicu o postupoch pri riešení prípadov sexuálneho zneužívania maloletých v Cirkvi. Obsahuje články, ktoré určujú výklad pojmov, preventívne opatrenia, spôsob nahlásenia zneužívania ako i predbežného vyšetrovania, spôsob spolupráce s civilnými autoritami. Ďalej smernica hovorí aj o starostlivosti o obete a o Viac »


Smútočné oznámenie - úmrtie pána Stanislava Novanského

Smútočné oznámenie - úmrtie pána Stanislava Novanského

|

TRNAVA 11. októbra 2022 - S hlbokým zármutkom v srdci, avšak s nádejou na radostné stretnutie vo večnosti vám oznamujeme, že v pondelok 10. októbra prekročil prah večnosti otec kňaza Trnavskej arcidiecézy, vdp. Štefana Novanského, farského administrátora v Gáni. Pán Stanislav Novanský zomrel vo veku 81 rokov života. Viac »


V Borovciach spomínali na umučeného farára Štefana Poláka

V Borovciach spomínali na umučeného farára Štefana Poláka

|

BOROVCE 11. októbra 2022 - Spomienka na umučeného borovského farára Štefana Poláka v tomto roku vo farnosti Borovce začala v sobotu 8. októbra dopoludnia slávnostnou svätou omšou v Kostole svätého Vavrinca, diakona a mučeníka, na ktorej domáci obyvatelia a veriaci na čele so starostom Ivanom Šiškom a farárom Mariánom Dírešom s radosťou privítali okrem iných vzácnych hostí aj Mons. Andreja Imricha, Viac »Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v meste Sárospatak

Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v meste Sárospatak

|

SÁROSPATAK (Maďarsko) 10. októbra 2022 - Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v sobotu 8. októbra v maďarskom meste Sárospatak, rodisku sv. Alžbety Uhorskej. Okrem duchovného programu bola zachovaná aj tradícia oceňovania pracovníkov za ich usilovnú a dobre odvedenú prácu v jednotlivých arci/diecézach. Patrónka všetkých charitatívnych organizácií, Sv. Alžbeta, darovala núdznym Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »