Koncert, diskusie a mimoriadne príbehy. Charita pozýva na týždeň charity

TRNAVA 12. júna 2024 - Od pondelka 10. júna do piatku 14. júna prežívame na Slovensku Národný týždeň charity 2024. Pri tejto príležitosti Trnavská arcidiecézna charita pozýva všetkých ľudí dobrej vôle na Deň s Trnavskou arcidiecéznou charitou, ktorý sa uskutoční v piatok 14. júna 2024 v budove charity na Hlavnej 43 v Trnave.

Trnavská arcidiecézna charita (TADCH) si pre návštevníkov pripravila program, ktorý spojí generácie a prinesie radosť všetkým, od detí až po starých rodičov. „Pozývame všetkých, aby sa stali súčasťou veľkej charitatívnej komunity a spoznali projekty a aktivity, ktoré menia životy. Je to zároveň jedinečná príležitosť ukázať, že láska a pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi, sú hodnoty, ktoré nás všetkých spájajú bez ohľadu na vierovyznanie, rasu či národnosť. Národný týždeň charity je týždňom naozaj pre všetkých,“ poznamenal generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity a riaditeľ tej trnavskej Miroslav Dzurech.
 
V Trnave bude nasledujúci program:
 
9.30 hod. - Svätá omša v Kostole sv. Heleny v Trnave - svätú omšu celebruje Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. Po svätej omši nasleduje priateľské posedenie s občerstvením a hudobným vystúpením detí zo Základnej umeleckej školy.
 
13.00 hod. - prednáška a prezentácia na tému Charita vo svete
 
14:00 hod. - stretnutie a diskusia s bratom Filipom OFM - téma: Charita v živote súčasníkov
 
V priebehu Dňa s Trnavskou arcidiecéznou charitou bude prebiehať charitný knižný antikvariát a bude priestor aj na rozhovory.
 
„Chceme vyslať jasný signál, že Slovenská katolícka charita je slovenská nielen svojim menom, ale aj pôsobnosťou po celej našej krajine. Pomáhame aj v tom najodľahlejšom kúte našej krajiny. V domovoch pre týrané ženy, ale aj ľuďom s nevyliečiteľnými chorobami, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých v našich hospicoch,“ povedal Miroslav Dzurech, generálny sekretár SKCH, ktorý je zároveň riaditeľom Trnavskej arcidiecéznej charity.
 
 
TO ABU informovala Trnavská arcidiecézna charita
 
facebook sharing button Zdieľaj
Koncert, diskusie a mimoriadne príbehy. Charita pozýva na týždeň charity

Banner.

NOVINKY