NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Vyvrcholil boj proti hladu

Vyvrcholil boj proti hladu

|

HLOHOVEC 10. októbra - V týchto dňoch vyvrcholila celoslovenská zbierka s názvom Boj proti hladu, ktorú zorganizovala Vincentínska rodina v spolupráci so Združením mariánskej mládeže. Výnos zo zbierky poputuje do Hondurasu a na Haiti, do najchudobnejších krajín Latinskej Ameriky, ktoré sú zmietané nielen chudobou, ale aj chorobami a prírodnými katastrofami. Túto akciu bolo možné podporiť kúpou Viac »


V katedrále si pripomenuli výročie úmrtia biskupa Hnilicu

V katedrále si pripomenuli výročie úmrtia biskupa Hnilicu

|

TRNAVA 8. októbra - Siedme výročie smrti a duchovný odkaz slovenského biskupa Pavla M. Hnilicu SJ, ktorý väčšinu svojho života prežil proti vlastnej vôli za hranicami vlasti, si veriaci z "malého slovenského Ríma" a iných kútov Slovenska spolu s príbuznými a so sestrami z misijného spoločenstva Rodina Panny Márie pripomenuli v utorok 8. októbra v podvečerných hodinách na svätej omši v Katedrále Viac »


V katedrále udelili sviatosť pomazania chorých

V katedrále udelili sviatosť pomazania chorých

|

TRNAVA 7. októbra - Z príležitosti Medzinárodného mesiaca úcty k starším slávili v nedeľu 6. októbra popoludní v Katedrále svätého Jána Krstiteľa mimoriadnu svätú omšu pre seniorov, chorých a ich opatrovateľov. Viac »


Katedrálnici pripravili Deň spoločenstva

Katedrálnici pripravili Deň spoločenstva

|

TRNAVA - V sobotu 5. októbra sa stretli na Arcibiskupskom úrade mladí zo spoločenstva Katedrálnici, ktorí si pripravili podujatie Deň spoločenstva zameraný na prehĺbenie vzájomných vzťahov a predstavenie novej vízie spoločenstva. Viac »KN: Kiežby sa ľudia spamätali a navrátili ku Kristovi

KN: Kiežby sa ľudia spamätali a navrátili ku Kristovi

|

TRNAVA 3. októbra - Mons. Ján Orosch poskytol Katolíckym novinám rozhovor, v ktorom pomenoval priority svojho pastoračného pôsobenia na katedre trnavského arcibiskupa. Rozhovor, ktorý môžete nájsť v Katolíckych novinách č. 40/2013, tvorí súčasť predstavenia Trnavskej arcidiecézy čitateľom tohto periodika. My vám ho prinášame v plnom znení. Viac »
Názor: Vystri sa!

Názor: Vystri sa!

|

TRNAVA/KOŠICE 30. septembra - Národný pochod za život, ktorý sa konal pred týždňom 22. septembra v Košiciach, pohol na Slovensku srdcom každého nielen priameho účastníka. V plnom znení vám prinášame jedno krásne svedectvo o tomto pochode. Viac »


Poďakovali veriacim za účasť na pochode v Košiciach

Poďakovali veriacim za účasť na pochode v Košiciach

|

TRNAVA 29. septembra - Pri svätých omšiach slávených v dnešnú nedeľu sa organizátori Národného pochodu za život v rámci farských oznamov, v každom kostole na celom Slovensku, poďakovali veriacim za účasť na tomto pochode oslavy života, ktorý sa uskutočnil pred týždňom v Košiciach. Text poďakovania prinášame v plnom znení. Viac »


NOVINKY