NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Trnavský arcibiskup Orosch kráčal v kráľovskom sprievode

Trnavský arcibiskup Orosch kráčal v kráľovskom sprievode

|

TRNAVA/BUDAPEŠŤ 21. augusta 2014 - Sviatok svätého Štefana, kráľa sa v Maďarsku slávi vždy 20. augusta. Na tohtoročnej slávnostnej svätej omši, ktorej predsedal prímas Maďarska kardinál Péter Erdő, sa zúčastnili 12 biskupi, vyše sto kňazov, maďarský prezident János Áder, predstavitelia vlády Maďarskej republiky, diplomatický zbor a vysokí cirkevní hodnostári koptských kresťanov z Egypta. Námestie Viac »Dom pokoja v Lúke bude čoskoro slúžiť svojmu účelu

Dom pokoja v Lúke bude čoskoro slúžiť svojmu účelu

|

TRNAVA/LÚKA 18. augusta 2014 - V nedeľu 17. augusta podvečer posvätil arcibiskup Ján Orosch novostavbu Domu pokoja v obci Lúka. Zariadenie, ktoré buduje piešťanská pobočka Katolíckej jednoty Slovenska za výdatnej pomoci dobrodincov z Rakúska a Švajčiarska, bude čoskoro poskytovať útočište ženám, ktoré čakajú dieťa a nemôžu ho donosiť v prostredí, kde sa nachádzajú. Po doladení posledných detailov Viac »


Veriaci z Hlohovca putovali k Panne Márii Nanebovzatej

Veriaci z Hlohovca putovali k Panne Márii Nanebovzatej

|

TRNAVA/HLOHOVEC 17. augusta 2014 - 15. august býva v Hlohovci dňom, kedy sa koná tradičná Zámska púť k úcte Nanebovzatej Panny Márie pri Lurdskej jaskyni na cintoríne. Aj tento rok od 17.00 hodiny putovali veriaci z Koplotoviec, mestskej časti Peter a Nová štvrť pešo so sochou Panny Márie smerom od vojenských kasární. Viac »


Trnava má opäť čestných kanonikov

Trnava má opäť čestných kanonikov

|

TRNAVA 14. augusta 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vymenoval vo štvrtok 14. augusta dvoch nových čestných kanonikov Kolegiálnej kapituly sv. Mikuláša v Trnave. Stalo sa tak po siedmich rokoch od smrti dekana - farára Emila Scheimera, doteraz posledného čestného kanonika trnavskej kolegiálnej kapituly. Viac »


Stanovisko TA k tlačovej informácii ohľadne zápisu majetku

Stanovisko TA k tlačovej informácii ohľadne zápisu majetku

|

TRNAVA 14. augusta 2014 - V týchto dňoch bolo voči Trnavskej arcidiecéze, ohľadne právoplatného zápisu majetku do katastra nehnuteľností, vznesené obvinenie z "nevídanej lúpeže". Toto obvinenie vzniesol prostredníctvom tlačovej informácie anonymne niekto, kto sa vydáva za „Najvyšších rehoľných predstavených Rádu svätého Benedikta so sídlom v Komárne“. Vedenie Trnavskej arcidiecézy reaguje na Viac »


KBS vydala výzvu na modlitby za mier a zmierenie

KBS vydala výzvu na modlitby za mier a zmierenie

|

TRNAVA/BRATISLAVA 13. augusta 2014 - Biskupi Slovenska vyzývajú počas osobitného týždňa pripojiť sa k modlitbe za mier a zmierenie medzi národmi, ktoré aktuálne trpia narastajúcim násilím. Biskupi pripomínajú, že sa ich osobitne dotýka "prenasledovanie kresťanov, ktorí sú vystavení násiliu, zabíjaniu a sú nútení opúšťať svoje domovy". Obracajú sa preto na veriacich, aby sa spolu s nimi pridali k Viac »


Arcibiskup požehnal novú farskú budovu v Borovciach

Arcibiskup požehnal novú farskú budovu v Borovciach

|

BOROVCE 12. augusta 2014 - V nedeľu 10. augusta, na slávnosť titulu farského Kostola sv. Vavrinca v Borovciach, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch požehnal novú farskú budovu a pastoračné centrum tejto farnosti. Po 27 rokoch od násilnej smrti vdp. Štefana Poláka, ktorý bol v roku 1987 na starej fare zavraždený, borovská farnosť prežíva v týchto dňoch veľkú radosť. Viac »Katarínka sa zapojí do projektu Noc hradov a zrúcanín

Katarínka sa zapojí do projektu Noc hradov a zrúcanín

|

TRNAVA 7. augusta 2014 - V sobotu 16. augusta sa Katarínka zapojí do celoslovenského projektu Noci hradov a zrúcanín, ktorý organizuje združenie Zachráňme hrady. Podujatie bude súčasťou osláv 20-ročnice projektu, kedy práve v auguste 1994 vznikla prvá myšlienka na záchranu kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej, ktorý v tom čase bol v kritickom ruinálnom stave. Viac »


NOVINKY