NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Kňazská a diakonská vysviacka aj v Trnave

Kňazská a diakonská vysviacka aj v Trnave

|

V sobotu 15. júna popoludní udelil Mons. Ján Orosch, apoštolský administrátor "sede vacante" diakonské a kňazské svätenie dvom kandidátom v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Za kňaza vysvätil diakona Milana Cehlárika zo Serede a za diakona bohoslovca Tibora Fehéra z Dunajskej Stredy. Viac »Trnava zažila gospelový víkend

Trnava zažila gospelový víkend

|

Viac ako 8 tisíc ľudí zmenilo počas víkendu 7. - 9. júna Trojičné námestie v Trnave na najväčší gospelový "stage" v strednej a východnej Európe. Na pódiu Festivalu Lumen 2013 sa vystriedalo 11 interpretov zo Slovenska, Nemecka, Veľkej Británie, Austrálie a Talianska. "Chceli sme ukázať, že gospelová hudba nie je to, čo ľudia poznajú z kostolov. Je to moderná hudba, taká, akú napríklad počujete aj Viac »


V Piešťanoch prijali sviatosť birmovania vo dvoch farnostiach

V Piešťanoch prijali sviatosť birmovania vo dvoch farnostiach

|

V sobotu 8. júna dopoludnia udelili sviatosť birmovania v oboch farnostiach kúpeľného mesta Piešťany súčasne. V kostole sv. Štefana, uhorského kráľa birmoval Mons. Ján Orosch, apoštolský administrátor "sede vacante" a v kostole sv. Cyrila a Metoda biskupský vikár Róbert Kiss. Viac »


Arcibiskup z Čadu na návšteve Trnavy

Arcibiskup z Čadu na návšteve Trnavy

|

V nedeľu 9. júna zavítal na návštevu Trnavy Mons. Matthias N´Gartéri Mayadi, arcibiskup - metropolita z čadského N´Djamenu. V Bazilike sv. Mikuláša dopoludnia koncelebroval s Mons. Jánom Oroschom, apoštolským administrátorom "sede vacante" svätú omšu z príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Viac »


Trnava žije festivalom Lumen

Trnava žije festivalom Lumen

|

Už po 21. krát Trnava privíta mladých ľudí, ktorí majú radi kvalitnú hudbu v kombinácii so zaujímavým sprievodným programom. Viac »Celosvetová eucharistická adorácia

Celosvetová eucharistická adorácia

|

V nedeľu 2. júna o 17.00 hodine bude Svätý Otec predsedať hodinovej eucharistickej adorácii v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne, v jednote so všetkými biskupmi a ich miestnymi spoločenstvami po celom svete. Univerzálny dosah tohto momentu má byť znakom duchovného zjednotenia. Viac »


V katedrále oslávili životné jubileum biskupa Oroscha

V katedrále oslávili životné jubileum biskupa Oroscha

|

Apoštolský administrátor "sede vacante" Trnavskej arcidiecézy Mons. Ján Orosch oslavuje 60 rokov. Za životné jubileum poďakoval na slávnostnej svätej omši, ktorú dnes celebroval v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Na slávnosti sa zúčastnili viacerí biskupi zo Slovenska i Maďarska, vyše stovka kňazov z viacerých diecéz, rehoľníci a rehoľníčky, predstavitelia spoločenského a verejného Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY