NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Katechéti prosili o požehnanie

Katechéti prosili o požehnanie

|

TRNAVA 28. augusta - Nový školský rok 2013/2014 otvorili katechéti na slávnostnej svätej omši v srdci arcidiecézy - Katedrále svätého Jána Krstiteľa v Trnave. Viac »Informácie pre novinárov

Informácie pre novinárov

|

TRNAVA 27. augusta - K slávnosti prevzatia kánonického vlastnenia Trnavskej arcidiecézy novým arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom vydal Arcibiskupský úrad v Trnave nasledujúce informácie. Viac »


V Trnave bežia prípravy na pochod za život

V Trnave bežia prípravy na pochod za život

|

TRNAVA 19. augusta - Kňazi a veriaci Trnavskej arcidiecézy sa zapojili spolu s veriacimi celého Slovenska do organizovania Národného pochodu za život. V súčasnosti prebieha ich registrácia na túto oslavu kultúry života, ktorá sa bude konať 22. septembra 2013 v Košiciach; distribuujú sa propagačné materiály do všetkých farností Trnavskej arcidiecézy. Viac »


Letný tábor detí na Arcibiskupskom úrade

Letný tábor detí na Arcibiskupskom úrade

|

TRNAVA 8. augusta - V dňoch 5. až 9. augusta sa Arcibiskupský úrad v Trnave rozozvučal radostným smiechom detí. Prebiehal tu detský letný tábor, program ktorého pripravilo deväť mladých animátorov zo spoločenstva "Katedrálnici" spolu s dvomi kňazmi z katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa. Viac »


Akreditácia - uvedenie do úradu trnavského arcibiskupa

Akreditácia - uvedenie do úradu trnavského arcibiskupa

|

TRNAVA 6. augusta - Arcibiskupský úrad v Trnave informuje pracovníkov médií, že na slávnosť uvedenia do úradu trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, ktorá sa uskutoční v piatok 30. augusta 2013 o 10.00 hodine v Katedrále sv. Jána Krstiteľa (liturgická slávnosť posviacky katedrálneho chrámu) a krátky brífing s novým trnavským arcibiskupom, je z kapacitných dôvodov potrebná akreditácia. Viac »


Trnavský arcibiskup navštívil Minfu

Trnavský arcibiskup navštívil Minfu

|

TRNAVA 5. augusta - V dňoch od 9. do 29. júla zorganizovali bohoslovci kňazských seminárov v Bratislave a Nitre už 18. ročník miništrantských táborov MINFA. Počas tretieho turnusu navštívil bohoslovcov a miništrantov menovaný trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Viac »


Noc kostolných a kláštorných ruín

Noc kostolných a kláštorných ruín

|

DECHTICE 2. augusta – V piatok 2. augusta sa v podvečerných hodinách konalo na Katarínke podujatie "Noc kostolných a kláštorných ruín". Zaujímavý kultúrny program začal koncertom sopránistky Evy Šuškovej a sláčikového kvarteta Mucha Quartet, ktorý sa odohral medzi múrmi zrúcaniny Kostola svätej Kataríny. Viac »


Katechéti na duchovných cvičeniach

Katechéti na duchovných cvičeniach

|

V exercičnom dome Spoločnosti Ježišovej v Piešťanoch si katechéti vykonali duchovné cvičenia. Takmer tridsať katechétov sa tu od 11. do 14. júla utiahlo z hluku sveta do ticha Božej prítomnosti. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY