NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív"Poďme v tejto chvíli šťastnej k Panne Márii..."

"Poďme v tejto chvíli šťastnej k Panne Márii..."

|

BOROVCE 2. septembra 2022 - Stalo sa už milou tradíciou, že na konci augusta veriaci farnosti Borovce konajú púť. Mesiac august je v Borovciach obľúbený. Najprv oslávia Svätovavrinecké hody, o týždeň po nich zase Svätoštefanské hody v Trebaticiach a vzápätí putujú ku Kaplnke Nanebovzatia Panny Márie. Viac »


Pripomíname si piate výročie odchodu biskupa Štefana Vrableca do večnosti

Pripomíname si piate výročie odchodu biskupa Štefana Vrableca do večnosti

|

TRNAVA 1. septembra 2022 - Dnes si pripomíname piate výročie odchodu biskupa Mons. Štefana Vrableca do večnosti. Pri tejto príležitosti bude v sobotu 3. septembra trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch obetovať za dušu zosnulého biskupa svätú omšu, ktorú bude o 16.00 h sláviť v Národnej svätyni Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne pri príležitosti Fatimskej soboty. Ešte predtým, o 14.30 h bude Viac »I tento rok sa konala výročná púť k Panne Márii v Trstíne - Hájičku

I tento rok sa konala výročná púť k Panne Márii v Trstíne - Hájičku

|

TRSTÍN 29. augusta 2022 - V dňoch 12. - 15. augusta sa v Trstíne - Hájičku konala pravidelná výročná púť ku cti Sedembolestnej Panny Márie. Hoci sviatok Sedembolestnej je až v septembri, už dlhodobo sa púť koná o mesiac skôr, v čase okolo sviatku Nanebovzatia Panny Márie, aby sa predišlo duplicite s národnou púťou v neďalekom Šaštíne, kam ľudia z Trnavy a okolia putujú už niekoľko storočí a mnohí Viac »Reakcia... Kultúra lži v priamom prenose alebo ako klamú a manipulujú médiá

Reakcia... Kultúra lži v priamom prenose alebo ako klamú a manipulujú médiá

|

TRNAVA 29. augusta 2022 - V sobotu 27. augusta 2022 o 00:01 hodine bol na internetovom portáli topky.sk zverejnený článok, ktorý priniesol zavádzajúce informácie o niektorých skutočnostiach v súvislosti s nedávnym pohrebom slovenského kardinála Jozefa Tomka. Na pohrebe v Košiciach mal byť - podľa zverejnených informácií na vyššie citovanom portáli - údajne účastný aj emeritný trnavský arcibiskup Viac »


V Bratislave slávili svätú omšu pri príležitosti uvedenia nového nuncia

V Bratislave slávili svätú omšu pri príležitosti uvedenia nového nuncia

|

BRATISLAVA 24. augusta 2022 - V Katedrále sv. Martina v Bratislave slávili dnes za účasti biskupov, kňazov, zasvätených a veriacich svätú omšu pri príležitosti uvedenia Mons. Nicolu Girasoliho do úradu apoštolského nuncia na Slovensku. Privítal ho bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Viac »


Katarínka počas Noci hradov a zrúcanín napriek dáždu privítala návštevníkov

Katarínka počas Noci hradov a zrúcanín napriek dáždu privítala návštevníkov

|

DECHTICE 22. augusta 2022 - V sobotu 20. augusta sa v priestoroch Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach uskutočnila akcia Noc hradov a zrúcanín. Udalosť ako tradične otvorila svätá omša, ktorú celebrovali kňazi Dominik Letz spolu s Matejom Kasanom. Svätú omšu svojím hraním a spievaním sprevádzal zbor zložený z dobrovoľníkov. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY