Po pandémii sa vracia do Trnavy procesia Božieho Tela

TRNAVA 7. júna 2022 - Trnavská arcidiecéza a rektorát Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave pozýva mladých, seniorov, rodiny s deťmi a všetkých ľudí dobrej vôle na slávnosť Božieho Tela spojenú s eucharistickou procesiou ulicami mesta Trnava.

Oslava Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sa uskutoční v nedeľu 19. júna 2022. Slávnosť sa začne svätou omšou o 9:30 h a po nej bude nasledovať slávnostná procesia ulicami mesta Trnava ako zvyčajne po iné roky.
 
Procesia pôjde z Univerzitného námestia po ulici Hornopotočnej cez Horné Bašty, na Štefánikovu ulicu k jezuitskému Kostolu Najsvätejšej Trojice, kde bude druhé zastavenie. Potom budú pútnici pokračovať po Divadelnej ulici k františkánskemu Kostolu sv. Jakuba, kde bude tretie zastavenie. Ďalej sa pôjde v procesii po Radlinského ulici naspäť na Trojičné námestie a cez Trojičné námestie na Hviezdoslavovu ulicu, kde bude v uršulínskom Kostole sv. Anny štvrté zastavenie.
 
Procesia potom bude pokračovať po ulici Jána Hollého naspäť do katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na Univerzitné námestie, kde bude jej ukončenie.
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Po pandémii sa vracia do Trnavy procesia Božieho Tela

Banner k slávnosti Božieho Tela v Trnave. (Foto: Archív ABÚ)

NOVINKY